Hacettepe Üniversitesi
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
Dün Beytepe'de olaylar olmuş diyorlar doğru mudur? “Bir destandır Çanakkale” adlı anma programı terör örgütü sempatizanı gençler tarafından engellenmeye çalışılmış ve bu kişiler polisle çatışmış diye duydum.
Sifon
Üye

Dün Beytepe'de olaylar olmuş diyorlar doğru mudur? “Bir destandır Çanakkale” adlı anma programı terör örgütü sempatizanı gençler tarafından engellenmeye çalışılmış ve bu kişiler polisle çatışmış diye duydum.

tam bilmiyorum ama anladığım kadarıyla önce bir grup o programı engellmeye kalkıyor. sonrasında olaylar büyüyor ve polis geliyor. bir yandan da pkk sempatizanları çıkıyor etrafa apo, pkk falan yazıyor. programı engelleyenler, pkklıların başkaları oldugunu, onlarla alakalarının olmadığını söylüyor.

Ha ama sonuçta ne oldu, bir yıgın şerefsiz yine sağı solu kırdı çatışacağız diye, polis desen zaten vasıfsız gitti atabildiği heryere gaz bombası attı, anfinin içine kadar ki baya insan izdiham yüzünden yaralandı.

saçma sapan işler.
Nuvole BiancheNuvole Bianche
Üye
Spoiler:
image

Kütüphane, yemekhane, alışveriş merkezi ve hatta yurtlar da zarar görmüş sanırım. Çok ilginç doğrusu. 4 sene burada okudum, zaman zaman olaylar çıkardı, öğrencilerle güvenlik görevlileri birbirine girerdi ama 18 Martlarda hiç bu denli şiddetli bi olay yaşandığını hatırlamıyorum ben. Yazık olmuş.
PeriahPeriah
Üye
Hacettepede kollektif denilen grubun dışında hiç kimse kendi görüşüne ait bir topluluk kurup poster asamaz, yürüyüş düzenleyemez. .3.5 yıldır okuyorum ve üniversitede kendi fikirlerimi konuşmaktan çekinir bir durumdayım. Özellikle pkk aleyhine bir tartışma yaşandığı zaman kollektif üyeleri hemen sanki linç etmeye gelmiş gibi toplanıyorlar. Edebiyat fakültesinde kollektifin propagandası sağolsun posterlerinden içeriye güneş ışığı zor girmektedir.

En son yapılan olayda çanakkale şehitlerini anma törenleri basılmak istenmiş ve hocalı katliamını basma törenlerinde ulaştıkları başarıya yığınla polis ve bir o kadar özel güvenliğin çabasıyla ulaşamamışlardır. Hacettepe resmi üniversite sitesinde pkk yazıları ve çekilen fotoğraflar rektörümüz tarafından yorumsuz olarak yayınlanmakta.

http://www.hacettepe.edu.tr/TR,8411/18032013-tarihinde-canakkale-sehitlerini-anma-ve-canakk-.html

Buda benim çektiğim fotoğraf

image
discussioncontroller