İstanbul Üniversitesi - Beyazıt Kampüsü
Dexter
Üye
Oyungezer Kampüsleri projesi kapsamında, İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt Kampüsündeki Oyungezerlerin, derginin tanıtımı için yapabilecekler burada konuşulacak dostlar.

Öncelikle, bu iş tamamen gönülden kopacak. Yani vakti olmayan ya da uğraşmak istemeyen kimseye "Çalış uleyn!" baskısı yapılmayacak, cümleler çoğunlukla "Müsait olduğunuz zaman..." diye başlayacak; ama sorumluluk alan arkadaşlarımızın da ellerindeki işi oyalamamalarını rica edeceğiz.

Peki neler yapılabilir? Mesela (başlangıç olarak), fakültelere, kantinlere, yemekhanelere, hatta yurtlara posterler dağıtabiliriz. Her ne kadar biraz kural ihlali olsa da, üniversitelerde izinsiz afiş yapıştırmak artık rutinleştiği için, düşünülebilir. Kullandığımız bilgisayarların masaüstüne, Oyungezer sitesinin internet kısayollarını koyabilir ya da browserların sıkça kullanılanlarına ekleyebiliriz.  Sınıfların sıralarının üstüne dergi hakkında ufak bilgiler yazabiliriz (ki inanın bana, "Mehmet Ali'yi seviyoooo" ya da sınav öncesi yazılan kopyaların yanında hiç sırıtmayacaktır.). Kütüphanelere (izin alarak elbette) dergilerimizi bırakmak da bir yöntem. Ayrıca, Festivaller yaklaşıyor, etkinlikler sırasında (yine izin alarak) kurulacak bir Oyungezer standı ile eski sayıların dağıtılması da gayet etkili olacaktır. Stand olmasa bile orada vaktimizi geçirirken derginin eski sayılarını öylesine etrafa dağıtmak da olası aktivitelerden biri.

Bunun dışında, Beyazıt'taki Oyungezerlerin tanışması ve biraraya gelmeleri için de iyi bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum. Kampüste yapılacak etkinlikler sırasında biraraya gelerek  fikir alışverişi yaparken, aynı zamanda yeni insanlar tanımış olacağız.

Son olarak, mesaj atmadan önce bunun bir ortak çalışma alanı olduğunu ve fikirleriniz ile yorumlarınızı yazmadan önce iki kere düşünmenizi rica ediyorum.
Dark Templar
Üye
Crysis kapaklı sayıyı renkli fotokopi çekip edebiyat fakültesi kantininin yapışkan panosuna asmıştım 1 saat sonra kaldırılmıştı.eğer daha düzgün posterler olursa,bilgisayar odasının oralara asılabilir.merdivenlerde bir ton poster var reklam amaçlı,oralara asabilirim.
akif87
Üye
http://www.iubkfk.org/

yani istanbul ünivetsitesi bilim kurgu fantezi kulubu ile ortak etkinlikler duzenlenebilir.

Afiş olayı guzel olur ölb binasında panolar her gelen birseyler asıyor zaten bizde assak birsey olmaz herhalde.
birde stiker gibi seyler olsa yapıstırsak sağa sola
PredatorrM
Üye
edebiyat fakültesi duvarlarında, siyaset ile ilgili yazı/poster haricinde başka bir yazı/posterin hayatta kalabileceğini pek sanmıyorum. eee, edebiyat fakültesi ya, ülkeyi kurtaracaklar... oyunu, oyun dergisini falan millet ne yapsın di mi ya??? dersleri bile takmazken? bence başka şeyler düşünelim arkadaşlar, yoksa astığımız her şeyin sonu indirilen 'crysis posteri'ne döner, benden söylemesi.
dick
Üye
PredatorrM son derece haklı,bir afiş mafyası var okulda diyebilirim."Sen misin bizim alanımızı meşgul eden gereksiz işlerinle" mentalitesiyle hareket eder bu kampüs eşkiyaları,posterlerimizi çöpe attırmakla kalmaz bir de dergi adına antipati toplamış oluruz.
PredatorrM
Üye
iübkfk ile işbirliği bence de iyi fikir. o zaman daha fazla ciddiye alınabilir yapılanlar.
akif87
Üye
Gecen gun bilgisayar laborutuarına gittim hesabımla giriş yaptıktan sonra orda bir sayfa acıldı bana ozel oldugunu tahmin ediyorum. ve orda guncel teknoloji ve bilgisayar haberleri vardı.bir bolum daha vardı oda serbest kçşe diye hemen tanıttım OGZ yi. yarım saat sonra baska bir bilgisayarda OGZ forumuna girmiş birini gordum.artık ben mi vesile oldum arkadasda bizdednmi bilmiyorum
Dark Templar
Üye
Hastalık ve sınavlarla uğraştığım için bahar şenlikleri hakkında bilgi edinemedim inşallah bu hafta bir soruşturacağım,eğer bilgisi olan varsa yazabilir mi?
Lord Inquisitor
Üye
Laleli'de zaten toplasan iki fakülte var: Fen ve Edebiyat. Bence İstanbul Üniversitesi kapsamında asıl hedef Avcılar Kampusu olmalı. Benim bölümüm Veteriner Fakültesi, Mühendislik, İşletme Fak., Teknik Bilimler vs... hepsi orada ve genele kıyasla daha serbest bir kampus içi denetim söz konusu. Bence, Avcılar'da daha fazla kitleye ulaşabiliriz.

Teknik Bilimler'deki arkadaşlarla konuştum, en azından Bilgisayar bölümünde tesirli olunabilir.
Dark Templar
Üye
Lord güzel düşünmüşsün,ben de bu ay,Öğrenci Kültür Merkezi'nde bilgisayar kulübüne bırakmayı düşünüyom bir dergi
Lord Inquisitor
Üye
Aslında İÜ-Avcılar Kampusu olarak ayrı bir başlık açılabilir. Çünkü, Avcılar Kampusu dışında ne yazık ki, üniversitemiz fazla dağınık....

Mühendislik fakültesinde bildiğim kadarıyla fakülte içi ağda denetleme yapılmıyor(yapılıyorsa bile millet, Okey, tavla, batak vs. oynayabiliyor). Bu nedenle Mühendislik fakültesindeki bilgisayar odalarında açılış sayfası Oyungezer olabilir....

Aynı şekilde Teknik Bilimler ve Veteriner Fakültesindeki bilgisayar odalarında da aynı şey yapılabilir. Veteriner de denedim, birinci katta oldu:)

Bence, İÜ Avcılar Kampusu, İTU ve Boğaziçi ile beraber en serbest yerlerden biri:)
discussioncontroller