Eserini korumak / Patent davaları
SYSCLEANER
Mod

Bu habere inanan var mı?Kore firmasında çalışıyorum hiç bir Koreliden böyle bir hinlik yada dahice bir hareket beklemem...
Benjamin Linus
Üye
Apple'ı çıldırtacak araştırma
Samsung, Apple’a karşı ABD’de verdiği patent davasını kaybetti, bir milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Birçok kişi, Güney Kore devinin zor günler geçirdiğini zannedebilir. Ancak ABD’li elektronik ürün satan perakendecilerin verdiği bilgiler, çok farklı bir tablo ortaya koyuyor.

ntvmsnbc
Güncelleme: 12:20 TSİ 31 Ağustos. 2012 Cuma

Apple en büyük rakibine patent davasıyla büyük bir darbe vurduğunu düşünse de, Samsung mobil cihaz piyasasında birinci olduğu ABD’deki satışlarında patlama yaşıyor. Global Equities Research araştırma şirketinin müdürü Trip Chowdhry’nin verdiği bilgiye göre, Samsung Galaxy S III satışları, patent davasında çıkan kararın ardından zirve yaptı. Chowdhry, araştırma kapsamında ABD’nin önde gelen perakendecilerini gezdi ve bilgi topladı.

Beş AT&T, beş Sprint, üç Verizon ve üç Costco mağazası gezildikten sonra ortaya çıkan tablo şöyle:

“Samsung’un bir milyar dolar cezaya çarptırıldığı davanın sonuçlanmasının ardından, Galaxy S III satışları analistlerin ziyaret ettiği beş Sprint ve üç Verizon mağazasında Apple iPhone 4S satışlarını geride bıraktı. İki Sprint mağazasında S III stokları tükenmişti. Öte yandan, ziyaret edilen üç Costco mağazasından iki tanesinde S III’ün AT&T ve T-Mobile (cep telefonu operatörleri) modelleri tükenmişti. Bir diğer Costco mağazasında ise AT&T modeli tükenmişti ancak T-Mobile hala stokta yer alıyordu..."


Analistler ABD’li tüketicilerin neden S III’e hücum ettiği konusunda kesin bir fikir üretebilmiş değil. Akla gelen sebeplerden bir tanesi, cihazın yakın bir tarihte ABD’de yasaklanma olasılığına karşı önlem almak. Bir diğeri, Apple’ın rakiplerine karşı aldığı sert tavrın tüketicileri öfkelendirmesi ve iPhone’un bazı tüketiciler tarafından boykot edilmesi.

Samsung’un satışlarda gösterdiği başarının arkasında ne olduğu kesin olarak bilinmese de, Güney Koreli elektronik üreticisinin Apple’ın başını ağrıtmaya devam edeceği kesin.
dodgerdodger
Üye
iPhone4s'in S3'e nazaran biraz daha eski bir cihaz olduğunu da belirtelim. Tercihlerde rol oynamıştır mutlaka.

Ayrıca;

http://www.androidturkiye.net/2012/08/27/dava-sonrasinda-samsung-detayli-bir-aciklama-duyurdu/
EnewwssEnewwss
Üye
Apple kendine vuruyor farkında değil.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Diyelim Samsung'un SIII modeli Amerika da yasaklandı, sonra ne olacak? Millet koşa koşa iPhone mu alacakmış?
salih32salih32
Üye
Zaten koşa koşa ayfon almıyolar mı ki
CoraxCorax
Üye
image
sultan ısultan ı
Üye
Emma Heming-Willis‏@EmmaHeming

it's not a true story
sultan ısultan ı
Üye
'Slide-to-unlock' patent covers 'open-to-app' functionality

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&u=/netahtml/PTO/search-adv.htm&r=7&p=1&f=G&l=50&d=PTXT&S1=(apple.ASNM.+AND+20121009.PD.)&OS=an/apple+and+isd/10/9/2012&RS=(AN/apple+AND+ISD/20121009)

device-to-device location-sharing technology

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&u=/netahtml/PTO/search-adv.htm&r=20&p=1&f=G&l=50&d=PTXT&S1=(apple.ASNM.+AND+20121009.PD.)&OS=an/apple+and+isd/10/9/2012&RS=(AN/apple+AND+ISD/20121009)
sultan ısultan ı
Üye
:woohoo:

Apple granted patent for iOS multitasking user interface

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&u=/netahtml/PTO/search-adv.htm&r=9&p=1&f=G&l=50&d=PTXT&S1=(apple.ASNM.+AND+20121016.PD.)&OS=an/apple+and+isd/10/16/2012&RS=(AN/apple+AND+ISD/20121016)
discussioncontroller