FadeToBlackFadeToBlack
Üye
yer kapliyor diye. bluetooth kulaklikla milleti tücmek daha karli bir de.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Huawei P20 ve P20 Pro'nun özellikleri belli olmuş

https://shiftdelete.net/huawei-p20-ozellikleri-ve-fiyati
https://shiftdelete.net/huawei-p20-pro-ozellikleri

Huawei, Leica ile anlaşma yaptığından beri, kamera konusunda çok iyi işler çıkartmaya başladı.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye

Şu telefonlara kulaklık girişini neden koymazlar anlamıyorum!

kulaklık girişi sadece kulaklık girişinden ibaret değil çünkü hocam. ya burada ya başka daha evvel mevzusu geçtiğinde söylemiştim yerde yine izah etmiştim, tekrar söyleyeyim nasıl olsa taş taşıyıp da yorulmuyorum.

sanayi standardı olan 3.5 mm'nin yuva kısmı ufak göründüğü için bir illüzyon yaratsa da yıllar içinde ne kadar geliştirilirse geliştirilsin iç aksamda işgal ettiği yer bir hayli kalın kaçıyor. mobil cihazlar artık olabildiğince ince üretilmeye çabalanırken hem mümkün olabildiğince daha büyük bataryaya yer verebilmek hem de bu arada her ne kadar bu cihazlarda soğutma mühim değilmiş gibi görünse de başarılı bir pasif soğutma sağlayacak ilave bileşenlere yer verebilmek adına alabildiğine sıkış tıkış bir haldeler o housing/bezel içerisinde. işte hem mümkün olan en ince cihazı elde etmeye, bu arada da mümkün olan en yüksek kapasiteli pile ve başarılı bir soğutmaya sahip olmak 3.5 mm jack'in o içeride kaldığı için görünmeyen fakat aslında dışarıdan görünenin aksine bir hayli iri ve kaba olan yapısıyla mümkün değil.

ha bu bugün 3.5 mm'den vazgeçerek yer verilmeyen her cihaz için geçerli değil, bazıları maşallah kitap gibi kalın oldukları halde sırf şu çentik mevzusundaki olduğu gibi Apple'ı manasız bir taklite giriştiklerinden öyle. fakat mi mix 2s gibi cihazlarda artık elzem, bunun dönüşü de olmayacak zaten. 3.5 mm'nin son demlerini yaşadığını kabullenmek gerek.

bu arada Apple'ı yalamalara doyamayan Mashable gibi mecralar bile bir hayli beğenmişler cihazı. Xiaomi birleşik devletler pazarına resmi olarak girmeden evvel çok sağlam bir atak yaptı. Mi Mix 2S'teki eksik ve kusur olarak bahsedilenler Mi 7'nin hali hazırda açıklanan/sızan bilgilerine göre zaten kotarılmış olacaklarından Xiaomi kuzey amerika pazarında hem Apple, hem Samsung fakat en çok da fiyat konusunda herhangi bir avantaj sunmayan Huawei'ye soğuk terler attıracak.

edit: bu arada mevzuyla direk alakası yok, fakat bir de şöyle oyuncu laptopu lanse etmişler. en az Razer'ın oyuncu laptopu kadar seksi duruyor alet, teknik spesifikasyon da böyle bir ürün için gayet iyi.

https://www.windowscentral.com/xiaomi-unveils-gaming-laptop-kaby-lake-cpu-nvidia-gtx-1060-and-rgb-lighting
Orderabi
Üye
m1a1 mi redmi 5 plus mı almalı androidçiler?
kurtkapankurtkapan
Üye
m1a1i sırf daha cool diye mi yazdın

googlemak zorunda kaldım çünkü

-
hazır girmişken, android değil de whatsapp derdim var.. mesaj geliyor(en azından bazı gruplardan) ama gitmiyor. mesaj yazıyorum, yanında gönderiliyor işaretiyle bekliyor, o arada başka mesaj geliyor.

telefona res attım whatsapı silip tekrar yükledim cache temizledim; aynı.
bir de web çalışmıyor, qr'ı okumuyor dünden beri de. anyone?
-
nvm 3. defa cachei silince oldu zaar. web hala ölü ama
Üye
beta programına dahil olma ihtimalin var mı? playstore sayfasından bir kontrol ediver istersen, böyle absürdlükler genelde o durumlarda yaşanıyorlar da.

@Orderabi

SoC ve bellek her iki cihazda da aynı. bu yüzden farklı hususlar dahilinde değerlendirmek lazım, bu noktada da tasarım, pil kapasitesi, gün ışığı altında ekran görünürlüğü, ve fiyat avantajı ile Redmi Note 5 (plus dediğin bu sanırım) öne çıkıyor.

Mi A1'in farklılaştığı hususlar ise Google Android One programına dahil oluşu, arkada çift kameranın yer alışı vs vs. lakin çift kamerayı ne için kullanıyor onu öğrenemedim bir türlü. derinlik sensörü vazifesi mi var, bokeh efektleri için arka planla oynamayı mı sağlıyor, yoksa farklı diyafram açıklığı ya da normal ile daha geniş perspektiften çekme olayı mı mevzusu bilmiyorum. onu öğrenip ona göre değerlendirmek gerek. bir de 720P'de 120FPS video kaydı yapabiliyormuş da, böyle şeyleri 1-2 defa dışında kullanan var mı o da ayrı tabi.

her halükarda bunlara göre değerlendir babuş neye ihtiyacın olup olmadığını.

Beğenenler: Orderabi

ZodiacZodiac
Üye

Şu telefonlara kulaklık girişini neden koymazlar anlamıyorum!

kulaklık girişi sadece kulaklık girişinden ibaret değil çünkü hocam. ya burada ya başka daha evvel mevzusu geçtiğinde söylemiştim yerde yine izah etmiştim, tekrar söyleyeyim nasıl olsa taş taşıyıp da yorulmuyorum.

...

kulaklik girisinin kalin olmasi bahane degil kulaklik girisi olan iphone 6 7.1mm iken girissiz iphone 8 7.3mm iphone x 7.8mm kalinlikta. girisin olmamasi elzem dedigin mi mix 2s 8.1mm kalinliga sahip ama ilginctir 7.3mm kalinligi olan lg v30'un kulaklik girisi var. mi mix 2s ile v30un bataryalari ayni mah degerlerine sahip.

telefon ureticileri son demlerini yasayan analog jaklar icin her kutuya 3.5mm kulaklik adaptoru koymak zorunda kaliyorlar. cunku tum kulaklik ureticileri uretim bantlarina sertifikali lightning ve usbc jaki koymak icin paralari ellerinde siraya girdiler. cunku her uretici kendi kulakligina hantal external daclerden koymak istiyor.

kulaklik girisini kaldirmanin tek amaci zorla ittirmeyle olusturulmaya calisilan bluetooth kulaklik pazarindan pay kapma yarisi. apple bunu airpods icin yaparken oburleri nedense sirf taklit icin kaldirdilar ama airpods benzeri bir kulaklikla gelmediler cok komik.

televizyonlardaki 3d teknolojisi, akilli saatler, vr, ar bunlar belli bir kitleyi gereksiz teknolojiye bogmak pratikte hicbir yarari olmayan ama "uuu teknoloji abi" dedirtmek icin konmus seyler. kulaklik girissiz telefon da oyle. giris yok ama yine de aletler ince degil.

elemanin biri kendi imkanlariyla iphone 7nin ic aksamini ve kasasini bozmadan calisan kulaklik girisi yapmisti. siz hala yer kaplama hikayesine inanmaya devam edin.

Beğenenler: Dharkan

Üye
peki, sen öyle diyorsan. ^_^ (Y)
ZodiacZodiac
Üye
(Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y) (Y)
dodgerdodger
Üye
discussioncontroller