goo_khangoo_khan
Üye
5ghz router gerekiyormuş zaten wireless kullanabilmek için. 5ghz yayın yapıyor kablonetin bize verdiği modem ama ne kadarı gerçek ne kadarı üfleme bilemiyorum tabi :D

Zodiac
Üye
nvidia shield altyapisini kullanan moonlight diye bi uygulama vardi yillardir calisiyor. 5ghz olmasina da gerek yok 2.4 wifi ile de oluyordu kasmadan bunu da optimize ederler.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
arkadaşın ofisinde denedik bugün, TP-Link Archer VR900 router kullanıyor. benim telefon SD820'li (Adreno 530), onunkisi SD835'li (Adreno 540), ikisinde de oyuna görüntüleyene kadar sorun yok (Steam'in Big Picture arayüzü falan sorunsuz görüntüleniyor) ancak oyuna girdiğimiz anda ekranda bir artifact cümbüşü dışında bir şey görünmüyor şu an için. bir de ilk yükleme esnasında bir ses sürücüsü kurma isteği yapıyor da, kurulu bileşenler arasında göremedik öyle bir sürücüydü kodekti falan, sanırım sadece Steam istemcisi içerisine bir modül olarak vs gömüyor.

daha epey bir fırın fırın ekmek yemeleri gerek sanıyorum düzgün bir şekilde çalışabilmesi için.
goo_khangoo_khan
Üye
Denedim hafta sonu, baya başarılı buldum ben. Steam ev içi yayın konusunda çok iyi zaten, bir kaç yıldır Windows tablete yayın yaparak kullanıyordum. Ama tableti her seferinde tv'ye tak çıkar çok iş.. Tv'de Moonlight da dahil bir kaç yayın programı kullandım ama performansları felaketti. Steam'in uygulama çok iyi olmuş. Görüntü kalitesi 55 inç için 1080p-dengeli'de bile yeterince iyi. Input lag yok neredeyse, bir süre sonra yayın olduğunu unutuyor insan.

Evdeki konsolu sattıramaz tabi, bi saat Tomb Raider oynadım üç kez koltuktan kalkıp bilgisayarın olduğu odaya gitmem gerekti. Yine de tv'de total war keyfi için en zahmetsiz yol bu şu an, çatır çatır da çalışıyor bakalım. Ben memnun kaldım.

edit: kablolu denedim, wifi üzerinden çok donma oluyor ama nedeni pc ile modem arasında çok mesafe olması olabilir.
rubyredrubyred
Üye
Wireless 360 controller ya da ilk nesil Xbox one controller I android cihazda nasıl kullanırız. Zamanında bakmıştım da çözüm bulamamıştım. Bu arada Xbox one wireless dongleim da mevcut
502502
Üye
xbox one varsa usb kablosuyla (ve tabii ki otg) çalışıyor. Hatta az önce tekrar denedim. Kablosuz olarak sadece ds4 ve bende olmayan steam controller çalışıyor bluetooth ile. one s bluetoothla çalışıyordur o da yok bende.

360 ve one uzun süredir kablosuz alıcılarıyla androidde çalışmıyor. Bunlarla uyumluluk sağladığını iddia eden abuk subuk uygulamalar var ama uzak durmakta yarar var.
rubyredrubyred
Üye
502 dedi:

xbox one varsa usb kablosuyla (ve tabii ki otg) çalışıyor. Hatta az önce tekrar denedim. Kablosuz olarak sadece ds4 ve bende olmayan steam controller çalışıyor bluetooth ile. one s bluetoothla çalışıyordur o da yok bende.

360 ve one uzun süredir kablosuz alıcılarıyla androidde çalışmıyor. Bunlarla uyumluluk sağladığını iddia eden abuk subuk uygulamalar var ama uzak durmakta yarar var.

usb kablo ile bağladım peki bu tuş atama uygulamalarından gerekiyor mu ? steamlinkde pcyi steam'i görmedi niyeyse
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
One S'in gamepad'de doğrudan çalışmıyor, Root yetkisi haiz kılınmış cihazlarda sisteme entegre edilen bir modül vasıtasıyla halledilmekte.
AstusAstus
Üye
ds4'u bağlamama rağmen çalışmıyor bende de kol. yani ışığı yanıyor aletin bağlı görünüyor fakat hiçbir tuş çalışmıyor. dunno why...
Zodiac
Üye
sixaxis controller uygulamasi var onunla gosteriyorum ben

Beğenenler: Astus

discussioncontroller