Android
4munet4munet
Üye
hesabını banlamaz, en fazla oyun çalışmaz o kadar.
darkredangeldarkredangel
Üye
Iyi bari. Yurdun internetinde sorun yapiyor da play store, torrente donecegim mecburen :F
salih32salih32
Üye
Google Play alışverişlerde kredi kartının yanında mobil ödeme de kabul etseydi alırdım bayağı bişey ama ne yapalım mecbur korsanlıyorum ben de.

Bu arada sony support'tan cevap geldi. Düşündüğüm şeyi söylemişler.

Spoiler:
Dear Salih KOÇ,

Thank you for contacting Sony Xperia support.

With regards to your inquiry,

We would like to inform you that Android version updates and Firmware updates will not be available at the same time for all Sony Xperia™ U phones and for all countries, since the availability depends on the product, country and operator. We suggest you to check availability of your version updates via Update Center(menu > settings > about phone > software update), PC Companion/Bridge for Mac or Sony Update Service.

Should you require any further assistance please contact us through the telephone number +90 212 473 77 77. For more information on our products, services and support please visit www.sonymobile.com.

Please be aware that if you do not respond within 7 days of this email your query will be automatically closed. Any further communications will not reach our support and a new query will need to be raised.

Kind Regards,
Berk Denizoglu
SwooshSwoosh
Üye
neden ingilizce yazmış acaba
CúthalionCúthalion
Üye
Bu İngilizce attı da ondan.
salih32salih32
Üye
Ben ingilizce yazmıştım ondan =D sonra tükçeye döndüm
FirewingFirewing
Üye
Abi saçmalık ya. Telefonlar aynı yerden alındı. Operatör aynı. Kızınkini güncelleyemedik bir türlü. Çok saçma.
salih32salih32
Üye
Ben dedim zaten aga böyle böyle millet güncelliyo benim neyim eksik

Not: Cidden dedim ama böyle bi mail attım.
4munet4munet
Üye
güncelleme ile sorunlarınız var ise nexus alacaksınız. ben çıktığı andan beri jelly bean kullanıyorum.
ReyCey98ReyCey98
Üye
bende mesaj atayım lan samsung'a güncellesin allahsızlar.
discussioncontroller