Yeni Forum Moderasyonu
oropheroropher
Üye
Bütün Oyungezer forum ahalisine selamlar...

Bundan yaklaşık 2 hafta önce başladığımız moderasyon başvurularını tamamlamış ve yeni ekibi belirlemiş bulunuyoruz..

Öncelikle bazı noktalara değinmek istiyorum. Bildiğiniz üzere bir süredir forumu rehabilite etmeye çalışıyoruz. Forumun yakın zaman önce dönüştüğü hale bahane üretmemiz mümkün değil. Kesinlikle daha fazla ilgilenilmesi, daha fazla zaman ayırılması gerekiyordu. Keşke üyeler de boş bulunca bu kadar cozutmasaydı ama dediğim gibi, hatanın büyüğü bizde.

Benim ve Firewing'in bir süredir yapmaya çalıştığımız şey öncelikle kanayan yaralara pansuman yapmak oldu. Ortadaki problemlerin kısa ve uzun vadeli çözümlere ihtiyacı vardı. Kısa vadeli çözümler, durumların vehameti düşünüldüğünde sert ve keskin olmak zorunda kaldı. Ancak neyse ki yaklaşık 2 ay öncesine göre "bence" çok daha keyifli bir hale büründü forum. Kısmen de olsa kanayan yaraları sardığımıza göre artık uzun vadeli çözümleri eyleme dökmenin de vakti gelmiş bulunuyor.

Eski hatalardan yeterince ders çıkarmış olduğumuzu ümit ediyorum ve artık umuyorum ki daha sorunsuz bir işleyişle ilerleyecek Oyungezer forum. Yeni yapılanmada kademeli bir moderasyonla çalışılacak. Evet, daha önce de bölüm moderasyonu denendi. Ancak bu kez forumu olduğu kadar bölüm moderasyonunu da takip eden bir genel moderasyon; forumu, bölüm moderatörlerini ve genel moderatörleri de takip eden bir ben olacağım. Ve bu işleyiş sayesinde, artık ilgisizlikten, düzensizlikten şikayet etmeyeceğiz umuyorum ki.

Bir yerde sıkıntı mı gördünüz? Oranın bölüm moderatörü ile hemen irtibat kurun. Kendisine ulaşamadınız mı? Hemen genel yetkililere ilerleyin. Onlar da mı ulaşılamıyor? Bana gelin!

Sizlere genel moderasyonu aldığımda bir söz verdim, kaçmayacağım dedim ve kaçmadım da. Bazılarınız "Oropher da elbet sıkılacak ve bırakacak" dediniz, böyle düşünmekte haklıydınız da tecrübelerinizden dolayı. Ancak ben, genel moderasyonu aldıktan sonra bununla yetinmedim ve Sinan abi ile oturup yaptığım uzun konuşmalar sonrası yeni bir yol haritası da çizdim. Bu yol haritasının temelinde de forumun hak ettiği noktaya yükselmesi var elbette ki.

Daha önce Oyungezer Online'ın site yetkilileri tüm site ile ilgilenmek zorunda kalıyordu ve haliyle bu yeterli sonucu sağlamıyordu. Yeni yapılanmada ana sayfa ve forum yönetimini ayırıyoruz. Zaten ana sayfa için harıl harıl çalışan arkadaşları biliyorsunuz, bundan sonra benzer bir çalışma da forum için vuku bulacak. Oyungezer Forum'un yetkilisi olarak ben, sizlerden gelecek tüm önerilere açık olduğumu belirtmek isterim arkadaşlar. Eğer hala bu foruma bir aidiyet besliyorsanız ve daha iyi bir noktaya gelmesi gibi bir isteğiniz varsa, bu noktada aklınıza gelen her düşünceyi ben ve ekip arkadaşlarım dinlemekten mutluluk duyarız.

Neyse, fazla konuştum, yeni moderasyonun hangi isimlerden oluştuğunu söyleyebilirim sanırım artık.

Genel Yetkililer

Firewing
Tanistlin
Hannibal King

Bölüm Yetkilileri

Audiodragon (Kültür & Sanat)
Fairon (Kültür & Sanat, Oyunlar)
Jerry (Genel Tartışma)
L1S (Genel Tartışma)
GuaRDiaN_FoR_ToDZa (Genel Tartışma)
Theodrien (Devasa Online Oyunlar, Konsollar)
SYSCLEANER (Oyun Sektörü, Teknoloji)
erengy (Oyungezer, Oyungezer Toprakları)

Şu an için bu arkadaşların yetkileri verilmiş değil. Hala hazırlanma aşamasındayız. Ancak sizlerle ekibi önceden paylaşmak istedim. Burada özellikle iki isim dikkatleri çekiyor haliyle, Hannibal King ve Tanistlin. Foruma herkesten fazla emek harcamış, herkesten fazla mesai harcamış bu iki arkadaşı daha çok onursal yetkili olarak da düşünebiliriz. Belki eskisi kadar aktif olmayacaklar ama geçtiğimiz döneme göre daha sık buralarda olacaklarını da söyleyebilirim.

Durum budur arkadaşlar. Umuyorum ki bu ekiple beraber güzel işlere imza atacağız ve Oyungezer Online'ı hak ettiği noktaya taşıyacağız. Elbette burada asıl görev siz kullanıcılara düşüyor. Çünkü burayı forum yapan sizlersiniz. Şunu unutmayın, yeni moderasyonun başlaması ile birlikte kısa vadeli çözüm olan sert ve keskin tutum yumuşayacak ve daha stabil bir işleyişe dönülecek. Bu ekip, başınıza zabıta olmaya gelmiyor, forum için emek harcamaya geliyor. Lütfen sizler de zabıta ihtiyacını minimum düzeyde tutacak şekilde hareket etmeye çalışın. Sizlerden tek isteyebileceğim budur...

Sevgi ve saygılarımla...
AtKafası
Üye
Hayırlı olsun
EnewwssEnewwss
Üye
Güzel olmuş. Ayrıca her şeyi açık ve net bir şekilde yazmanız da hoşuma gitti. Hayırlı olsun diyelim.
RelentlessRelentless
Üye
Bonservis bedellerini ve yıllık ücretleri açıklamamışsın. ):
EytciEytci
Üye
Hayırlı olsun
L1S
Üye
Teşekkürler Blaxis, Oropher ve bu yeni düzenlemede emeği geçen diğerleri. Bölüm yetkilisi olan arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum.
SnorlaxSnorlax
Üye
Hayırlısı olsun, umarım çok güzel bir şekilde işler yeni düzen.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Snorlax'ı da en azından yeşil yapaydınız :P daha uyumlu olurdu.
SnorlaxSnorlax
Üye
Aslında iyi fikir yani, çakma mod olarak gayet güzel takılabilirdim. :p
Eddard StarkEddard Stark
Üye
Voted \o/
TodzaTodza
Üye

Bonservis bedellerini ve yıllık ücretleri açıklamamışsın. ):

Orasını karıştırma söylenmez böyle şeyler, ayıp :lol: 6 sıfırlı rakamlar olduğunu bilmeniz yeterli :lol:
discussioncontroller