Yeni Forum Moderasyonu
L1S
Üye
Aslında söylenilebilecek fazla bir söz kalmamış şu güncel moderasyon tartışması hakkında ama, fikirlerimizi söyleyebileceğimiz bir - iki husus var ki,

sebebi ne olursa olsun, mesajlar silindiği, konular kitlendiği, banlamalar yapıldığı için aktif üyelerin çoğunluğunu karşımıza alacağız ve memnun edemeyeceğiz. Özeti budur bence. Birilerinin işine gelmez, hazmedemez vs. Bunun sayfalarca tartışılmasını gereksiz buluyorum açıkçası. Onun için konu durulduğunda birşeyler karalamak istedim. Silme, kitleme, banlama olaylarının nedenini tek tek açıklamaya gerek yok. Bir çizgi var, bazı mesajlar örnek teşkil ediyor, dozajının artarak tüm foruma yayılmaması için önlemler alınıyor, alınacak. Daha önce de söylemiştim, boş konuşmayı ve saçmalamayı eğlenmek sanan arkadaşlara da saygı duyuyoruz, gerçekten birşeyler paylaşıp tartışmak isteyen insanlara da. Yazdıklarınıza ve paylaştıklarınıza karşı gayet seviyesizce bir cevap okumuyorsanız ya da evlendiğinizde eşinizle beraber bu sayfalarda gezinebilecek bir seviyede forum görmek istiyorsanız bu forumdaki yönetime ve alınan kararlara saygı duymak durumundasınız. Ben sadece geyik yapıcam, saçma konuşup kendimce eğlenicem diyorsanız bunla ilgili başlıklar var. Bir de işin terbiyesizlik boyutu var. Siz buna arkadaş arası muhabbet diyorsunuz. Bildiğim ve emin olduğum için söylüyorum ki, Todza ve ben küfürlü konuşuruz, yeri gelir kız muhabbeti de yapabiliriz ama bu bazı konularda seviyesizleştiğinde buna müdahale ederiz. Seviyesiz bir forum istemiyoruz ve bunu barındırmamak amacıyla da yaptırımlar uygulayacağız. Bunlar hoşunuza gitmezse eleştirebilirsiniz ama seviyesizliğe - konuları trollemeye karşı tavrımız kesindir.

Verilen kararları modların karakterleriyle ve yazdıklarıyla ilintilendiren arkadaşlar için,

tüm modlarla dialog halinde olduğum için söylüyorum, böyle bir düşünce geçersiz. Kimse kimseye kendini beğendirmeye, şirin görünmeye ya da konular hareketlensin diye yapmacık mesajlar atmaya çalışmıyor, gerçekten güzel ve özel bir forum isteyen birkaç adamdan ibaret, başka bir beklentilerinin olduğunu da hiç sanmıyorum. Buradaki yeşil ve kırmızıların forum haricindeki zamanlarında nelerle uğraştıklarını ve arta kalan tek zamanlarında da forumla uğraştığını biliyorsunuzdur.

Kısacası verilen kararlar, belli bir amaca hizmet ediyor ve burda gösterilen tutum değişmeyecektir. Kararlardan hoşnut olmayanlar moderatörlerin şahsını hedef almadan kararlara itiraz edebilirler. Tüm yazdıklarınızın okunduğuna emin olabilirsiniz. Verilen kararlar, genelde memnun etmeyecektir, herkesi memnun edeceğimize dair de herhangi bir sözümüz olmadı. Bir şekilde her zaman birileri eleştirecek bir metaryal bulacaktır. Bu yeri geldiğinde ilgisizlik, yeri geldiğinde de sıkı yönetim gibi tutarsızca yazılanlar olacaktır çoğunlukta.

Sandığınız gibi moderasyon kimseye ayar vermeye çalışmıyor, konular kitlendiği zaman da 1 - 2 gün hararet geçsin diye bekleniyor. Bu sürede üyeler modlara ve kilide homurdanacaklara moderasyonun belirlediği çizgi sınırını tartabilirler. Bazı başlıklar herşeye rağmen açık kalacak, bunun sorgusu " madem biliyorsunuz sapıtacağını - niye açtınız " olmamalı. Herşeye rağmen üyelerin herşeyi konuşacabilecekleri bir forum olduğu ve buna saygımızın sonsuz olduğu için neredeyse yarı çıplak kadınların resimlerini paylaştırıyoruz. Ama, bazı başlıklar da yapılan tüm eleştirilere rağmen yeniden ve yeniden kapatılacak.

Söyleyebileceklerim bu kadar. Cümlelerimi bir bütün olarak değerlendirirseniz size daha anlamlı gelecektir. İçinden bir cümleyi seçip de alakasız bir cevapla farklı bir boyuta giriş yapılması tutarsız olacaktır.
CoraxCorax
Üye
kategorilerin uçması hiç te iyi olmamış

zaten tam da uçurulmamışlar, neblim rpg kısmında elder scrolls kategorisi duruyor hala mesela
BiqBossBiqBoss
Üye
Kategorileri kaldırmak yerine "YARDIMMMMMMMMMMMM!!bir1!1" gibi konular temizlense daha mantıklı olurdu.
FaironFairon
Üye
Kategoriler tamamen uçmadı yahu. Düzenlemeye girişilmeden önce geçici olarak temizlendi hepsi. Tekrar gelecekler.

Bu arada bu kategoriler ilk geldiğinde de tepki çekmişti diye hatırlıyorum ben :D
TodzaTodza
Üye
Ayrıca kategorilerdeki değişiklik Sinan üstada ait, emir büyük yerden yani :) onu da geçtim zaten ciddi bir karmaşa var forumda konular açısından adam gibi bir düzenlemeye gidilecek genel olarak.
PiranhaPiranha
Üye
Hiç hoş değil ama haydi hayırlısı bakalım.
SamsonSamson
Üye
Todza'nın avatarında Firewing dokunuşları hissettim.
TodzaTodza
Üye

Todza'nın avatarında Firewing dokunuşları hissettim.

Firewing le bir alakası yok :) Avatar da anlayana tabii, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı ;) :lol:
SamsonSamson
Üye
Judge Dredd esintisi de var. Abiler o kadar kötü değil forumun hali, yapmayın :(
CoraxCorax
Üye
discussioncontroller