OCEAN CITY RACING (Open World Driving Game - UE3
exittoexistexittoexist
Üye
silinebilir
creiGncreiGn
Üye
Ukalalık taslamak gibi olmasın ama, oyun yapımına düşük bir bütçe ve tahminimce çok fazla olmayan bir tecrübeyle başlanıyorsa, teknik olarak altından kalkılması zor bir oyunun yapımına girişmek yerine daha basit şeylere yönelmek daha akıllıca olmaz mı?

Oyun ne kadar küçük ve basit olursa olsun, iyi bir fikir satacaktır mutlaka. Bit Trip, Machinarium, Limbo, Binding of Isaac, Braid, Osmos, Super Meat Boy, Gish... Örnekler çoğaltılabilir.

Oyun yapımı konusunda ders verecek bir konumda değilim tabii ki ama, dışarıdan bakıldığında yukarıda bahsettiğim tarzda indie oyunların ne denli başarılı olduğu görülebiliyor. Orijinal bir fikir, çok daha az bir çabayla altından kalkılabilir bir proje için yeterli. Üstelik rekabet ettiği oyunlar da AAA oyunlar olmayacağı için para kazanma ihtimali de artacaktır.

Yine de başarılı olmanızı umarım tabii ki.
exittoexistexittoexist
Üye
Yeni video eklendi.
gameovergameover
Üye
Çok hoş görünüyor. Gözüme takılan bir şey oldu benim, yollar sanki çok dönemeçli. Araba yarışı oyunu olduğu için düz yollar daha fazla olmalı gibime geliyor. Hız daha iyi hissedilir o zaman. Tabi pek araba yarışı oyunlarını oynamıyorum ama oyun yaparken feedbackin ne kadar önemli olduğunu bildiğim için yazayım dedim. Elinize sağlık, GL'de de oyu verdim, umarım yarın öbür gün oyunu steam'den satın alabiliriz. Bir de bir sorum olacak, Unreal Engine kullanmanızın özel bir sebebi var mı? Neden Unity kullanmadınız mesela?
exittoexistexittoexist
Üye
5 ay sonra oyun beta build seviyesine geldi. 1 ay içinde satışa çıkacak.
[video]
MatrimCauthon7
Üye
vidoynun başındaki Slice Of Life gözümden kaçmadı.
alacağımı sanmıyorum ama sırf o referans için hoşuma gittiniz.
aztek
Üye
şimdi gördüm 5 dolara çıkacağını. niye alacağını sanmıyorsun abi, hepimiz almalıyız hatta. 5 dolar nedir allasen. Bir Türk bağımsız yapımı işte. buna destek vermeyip elin gavurunun yaptığı indie oyunlara para vermemiz adil değil. oynamayacak bile olsam alacam şahsen.

hatta girin sayfasına greenlight için oy verin.

yalnız keşke Türkçe dil desteği olsaymış. bir yarış oyunu için dil önemli olmasa da iyi olurdu.
exittoexistexittoexist
Üye

şimdi gördüm 5 dolara çıkacağını. niye alacağını sanmıyorsun abi, hepimiz almalıyız hatta. 5 dolar nedir allasen. Bir Türk bağımsız yapımı işte. buna destek vermeyip elin gavurunun yaptığı indie oyunlara para vermemiz adil değil. oynamayacak bile olsam alacam şahsen.

hatta girin sayfasına greenlight için oy verin.

yalnız keşke Türkçe dil desteği olsaymış. bir yarış oyunu için dil önemli olmasa da iyi olurdu.

Türkçe dil seçeneğini düşünüyorum fakat ilk versiyon tek dil olucak.
discussioncontroller