Pillars of Eternity Serisi
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
**
Oyun parasını sonuna kadar hak ediyor, kafasında para versem mi alsam mı diye düşünen varsa, düşünmesin alsın. Eksik gedik olan, geliştirilebilir olan kısımları da yok değil ama bu tarz RPG lerin bu kadar azaldığı, herşeyin casual olduğu bu dönemde bulunmaz nimet bu oyun. Ek paketler de gayet başarılı. İndirim döneminde yakalasaydınız daha iyi olurdu şüphesiz ama full parasını da hak ediyor. Epey de oyun süresi veriyor oyun.

**
Yav oyunun final save ini kaybetmişim. White marsh 1 'i oynayıp oyunu bitirmiştim, daha sonra white marsh 2 çıkınca yine final öncesi save den döner oynarım diyordum ama gitmiş saveler. Yedeklemiştim ama nereye yedeklediğimi bulamıyorum. bulduğum yedekler act 2 de. :/ Tüm oyunu baştan oynayacak kadar da zamanım yok. Sinir oldum. :(

Yani oyunu baştan oynamak da sorun değil ama ilk oynayışımda herşeye kafa yorup tüm hikayeleri dinleyip, oyunun tüm dinamiklerini çözerek ilerlemiştim şimdi o kadar bilgiye zaman ayıramıycam. Hikayeyi oynayıp geçip gitmek istiyorum.

Çok moral bozucu bi durum yahu. Oyunu oynayalı da baya oldu baştan oynasam şimdi yine keyif verir muhtemelen ama işte zaman faktörü :/

İkinci oyunla ilgili de baya heyecan yaptım ben. Gemi olsun denize açılalım olayı yıllardır özlemle beklediğim birşey. Ultima Online zamanı çok keyifli maceralarımız oluyordu denizde. Bunda denizli kısımlar sadece bir defaya mahsus biryerden bir yere seyahat mı olacak yoksa denizde istediğimiz yere gidebilecek miyiz, yolculuk esnasında başımıza birşeyler gelecek mi bilemiyorum gerçi.

Şöyle "One Piece" mangasından esinlenip sırf deniz ve keşif temalı bir RPG yapsa birileri ne güzel olur. Her adada başka bir macera olsa. Denizde seyahat esnasında başka gemilerdekilere saldırabilsek falan. Öff.

"Assasin Creed: Black Flag" da bir AC oyunu olarak zayıf olsa da deniz savaşları ve istediğin yere gidebilme faktörü sebebiyle aşık etmişti beni kendine. En çok oyun saati geçirdiğim AC oldu herhalde o.
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Steam cloud'da save tutuyor ama sıkıntılı, bazen oyun görmüyor. Ben de ek pakete başlamadan önce benzer bir durumla karşılaştım, oyunu birkaç kere açıp kapatarak çözdüm :D

Beğenenler: SmoKiNg ACE

LostLost
Üye

İkinci oyunla ilgili de baya heyecan yaptım ben. Gemi olsun denize açılalım olayı yıllardır özlemle beklediğim birşey. Ultima Online zamanı çok keyifli maceralarımız oluyordu denizde. Bunda denizli kısımlar sadece bir defaya mahsus biryerden bir yere seyahat mı olacak yoksa denizde istediğimiz yere gidebilecek miyiz, yolculuk esnasında başımıza birşeyler gelecek mi bilemiyorum gerçi.

Şöyle "One Piece" mangasından esinlenip sırf deniz ve keşif temalı bir RPG yapsa birileri ne güzel olur. Her adada başka bir macera olsa. Denizde seyahat esnasında başka gemilerdekilere saldırabilsek falan. Öff.

"Assasin Creed: Black Flag" da bir AC oyunu olarak zayıf olsa da deniz savaşları ve istediğin yere gidebilme faktörü sebebiyle aşık etmişti beni kendine. En çok oyun saati geçirdiğim AC oldu herhalde o.

zaten gemi vs gemi boarding olayını gösterdiler biraz, düşman faction veya korsan gemileriyle savaşabiliriz, onun dışında deniz canavarları olacak bi de 1 ay içinde $4.75Mye ulaşılırsa daha fazla deniz canavarı ve balık tutma geliyo :P

deniz exploreyşınını fallout 1-2 gibi yapıyolarmış, ben fazla oynamadım ama biliyorum genel olarak, istersen belli bi yere tıklayıp otomatik gidiyosun istersen de her hangi bi yere tıklayıp...gidiyosunfgh

haritalar bu sefer lineer olarak açılmıycak yani, her an her haritaya gidebilcen keşfedersen, bu sefer new vegas'ı örnek alıyolar baya, open world-ümsü olacakmış, oyun boyu factionlarla uğraşcaz(ilk oyunda sadece act2de vardı faction olayı)

karada veya denizde random* encounter olacakmış ama procedural olmadığından/kendileri hazırladıklarından belli bi sayıda olcakmış miş muş

hikaye de new vegas gibi işlenecek gibi geliyo bana, burda Eothas bizi ölümün eşiğinde bırakıp gidiyo, NVde aynısını Benny yapıyo. factionlara yoğunlaşmaları falan bi çok paralel var

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Lost dedi:

zaten gemi vs gemi boarding olayını gösterdiler biraz, düşman faction veya korsan gemileriyle savaşabiliriz, onun dışında deniz canavarları olacak bi de 1 ay içinde $4.75Mye ulaşılırsa daha fazla deniz canavarı ve balık tutma geliyo :P

deniz exploreyşınını fallout 1-2 gibi yapıyolarmış, ben fazla oynamadım ama biliyorum genel olarak, istersen belli bi yere tıklayıp otomatik gidiyosun istersen de her hangi bi yere tıklayıp...gidiyosunfgh

haritalar bu sefer lineer olarak açılmıycak yani, her an her haritaya gidebilcen keşfedersen, bu sefer new vegas'ı örnek alıyolar baya, open world-ümsü olacakmış, oyun boyu factionlarla uğraşcaz(ilk oyunda sadece act2de vardı faction olayı)

karada veya denizde random* encounter olacakmış ama procedural olmadığından/kendileri hazırladıklarından belli bi sayıda olcakmış miş muş

hikaye de new vegas gibi işlenecek gibi geliyo bana, burda Eothas bizi ölümün eşiğinde bırakıp gidiyo, NVde aynısını Benny yapıyo. factionlara yoğunlaşmaları falan bi çok paralel var

Ooo... Çok şukela o zaman. Fallout 2'yi bir milyon kez falan bitirdim herhalde. Biraz bile benzetseler çok bomba olur. Anlattıklarının gerisi de doğruysa baya baya düşlediğim oyuna yaklaşan birşeyler yapıyorlar demektir.

Hemen parayı bayılmak lazım. Linki var mı Kickstarter sayfasının?
MonthiusMonthius
Üye

Lost dedi:

Ooo... Çok şukela o zaman. Fallout 2'yi bir milyon kez falan bitirdim herhalde. Biraz bile benzetseler çok bomba olur. Anlattıklarının gerisi de doğruysa baya baya düşlediğim oyuna yaklaşan birşeyler yapıyorlar demektir.

Hemen parayı bayılmak lazım. Linki var mı Kickstarter sayfasının?

Kickstarter değil fig kampanyası açtılar bu sefer. Ama fig kampanyası da bitti bir süre önce. (Son günde Elite Collector's bastım, pişman değilim. :P ) Yine de Backer Portal'dan hâlâ bağış yapılabiliyordu, linkini bulup atayım birazdan bu mesajın altına.

http://eternity.obsidian.net/backer

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Parayı bassak da oyuna sahip olamıyoruz galiba artık. Sadece destek olmak için para vermiş oluyoruz anladığım kadarıyla. O zaman o yunun çıkmasını bekleyip gider satın alırım. Zaten destek olunacak bir tarafları kalmamış gibi duruyor.
LostLost
Üye
olabiliyosun yav, sadece tyranny indirimi ve bi kaç küçük eklenti yok galiba, zaten son 1-2 haftada eklemişlerdi indirimi

ayrıca direk fig sayfasından da slacker backer yapılabiliyo. obs'un portalının özelliği paypal kabul etmesi. hangisi obs için daha iyi bilmiyore

gerçi tyranny indirimi görünüyo hala figte, başka bi şeyler eksik olabilir ama oyunun kendisi var 29 dolar ve üstü için

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
29 dolares çokmuş yau. Trükiye fiyatı 100 liranın altındaydı zaten ilk çıktığında ilk oyun, diye hatırlıyorum. İkinci oyununda çıkış fiyatı öyle olur gibime geliyor. Neyse dur bir inceleyeyim. Tüm ek paketler falan da dahilse belki mantıklı olabilir.
LostLost
Üye
ek paket için +20 dolores :p
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Baktım şimdi FİG sayfasına da ek paketleri de içeren bir seçenek yok. İlginç.

29 dolares şuan 105 tl yapıyor. Ben oyunun bu fiyattan çıkacağını sanmıyorum steam'de. En fazla 60 tl civarında olacaktır çıkışta.
discussioncontroller