Hala Daha Çözülemeyen Sorun (BF3)
SYSCLEANER
Mod
Overclock var mı makinanda ?
sultan ısultan ı
Üye
bonanzia

Ses kartı PB sorunu ciddi bir sorundur.

Akıllara zarar cözümleri vardır.

-
Acmadan önce kulaklıkları tak.
Ac.
Bilgisayarı acınca otomatik acılan her şeyi kapat .
Hemen Origini ac oradan başlat.

- Hala sorun varsa ses farklı ses kartı alıp denemen gerekebilir.

*** Ses kartım tümleşik.
Ben asla kulaklıksız oynayamıyorum . Bilgisayar kesin kilitleniyor.
Kulaklık takılı iken bilgisayarı acıyorum ve sadece B3 e giriyorum.
4-5 saat sorunsuz calışıyor.
Kulaklık takılı degilse ve bilgisayarı acıp takarsam yine kilitleniyor.


- PB i tam silip hatta regedit (kayıt defterinden ) elle silmeyi ve yeniden yüklemeyi denedin mi?

Spoiler:
To resolve this issue, follow the steps below:

1.Download and install the PBSVC program from

www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe

2.Open the program and Uninstall PunkBuster
1.This will clear any older versions of PunkBuster that may be experiencing an issue
3.After uninstalling the program, download and run PBSetup from

evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php

4.Once downloaded, open PBSetup and select Add a Game and add Battlefield 3 from the available list.
5.After adding Battlefield 3, click Check for Updates until you receive a message stating No New Updates Needed.
•This may take several updates depending on the game and version of PunkBuster.
bonanzia
Üye
Öncelikle yardım etmeye çalıştığınız için hepinize teşekkür ederim. Sistemimde Overclock yok. Battlefield 3'ü çıktıktan 15 gün sonra almıştım. O zamanlar 12 GB ram olan bilgisayarıma yanlışlıkla Windows 7 32 bit yüklemiştim ve sadece 3.5 GB Ram kullanabiliyordum. O zamanlar sürekli "çalışmayı durdurdu" hatası alırdım oyunun multiplayer kısmında. Multide TDM oynayınca araçların olduğu modlardan daha uzun süre hata vermeden çalışırdı oyun(PB açık serverlarda bile 1-2 saat çalışırdı.)

Sonra ne yaptıysam sorun düzelmedi ve en son çare formatı denedim. Format atarken 64 bit yükledim. Bütün her şeyi güncelledim ve çalışmayı durdurdu hatasından kurtuldum ama bu seferde PB açık serverlarda kitlenme sorunu başladı. Şuan yazdığınız her şeyi yaptım ama olmuyor. Realtek Ses kartımı devre dışı bırakınca PB açık serverlarda da oyunu kilitlenmeden oynayabiliyorum ama bu seferde ses olmadığı için oyun sarmıyor. Kısacası geçen yaz paraya kıydım ve kendime iyi gibi bir kasa yaptım ama oyunu oynayamıyorum. EA Games'e ilgisizliği içinde ayrıca teşekkür ederim. Forumlarında o kadar konu açtım 1 tane cevap atmadılar.

Sırf bu forumda o zamandan buyana "sultan ı" kardeşimiz bana 100 tane cevap yazmıştır yardım edebilmek için. EA gibi bir firmanın bu kadar ilgisiz kalması üzücü...
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Valla bu sorun yaklaşık bir yıldır var fakat bu soruna hala çözüm bulunabilmiş değil. En iyisi şu an kullandığın ses kartını kapatıp USB`ye takılan ses kartlarından almak.

Fakat bir ara ortalıkta böyle bir çözüm vardı. İşine yarar mı bilmem:

Spoiler:

So I'm sure many of you out there are just like me, an innocent person addicted to the Battlefield Franchise - but you can't play it because you keep getting a Blue Screen of Death.

NOTE: This Fix is for those of you that have a On-Board RealTek Sound Card. I can't guarantee that this'll work for other BSoDs as well! Also, this works for both Battlefield 3 and Bad Company 2.

History of the BSoD:
Basically all this started happening after the release of Battlefield: Bad Company 2: Vietnam, I never had this happen before the Vietnam Expansion was released - I've been in contact with the Higher Tier of the EA Support but to no avail.

Description of the BSoD:
After playing for about 30-45 Minutes, the Computer will lock-up completely and be stuck on the very same Frame(Or go Black.) with a rather loud and looping buzzing sound. This is in fact a BSoD, but it fails to actually show the BSoD. When you reboot your system, you should get a message that the System has recovered from a failure.

The Dump File can then be found in C:/Windows/Minidump. I'd suggest you use BlueScreenView to find out the BCCode(BugCheck Code) and what caused the System to fail.
BlueScreenView Executable
BlueSreenView Zip Archive

This BSoD will occur after approximately 30-45 Minutes of Gameplay, sometimes more and sometimes less. As a Temporary Workaround you could uninstall your Audio Drivers and reboot the System. And you could play ONCE. If you closed the game, and started it again - it'd BSoD after a while.

How To Fix:
First of all, you'll want to make sure that you've got The Latest Drivers for your Motherboard. I've got an ASUS Motherboard, P5QPL-AM, and I had to Download the following Drivers:

• ATK0110 Driver. (Previous one was from 2005. This is also known to cause other Blue Screen of Deaths.)
• RealTek Audio Driver. (Again this was very outdated.)
• Chipset Driver Version 9.1.1.1019. (Also outdated.)

After you've Downloaded and Installed all of those, you'll want to Reboot your system.

You'll want to Download and install the latest drivers for your Sound Card. They can be found here. (RealTek!)

After you've installed those, reboot your system. I know there's a lot of Reboots to do but you'll basically just have to endure it if you want to fix it!

Now that we know we've got the latest drivers we can move onto the actual BSoD itself.

1. Uninstalling PunkBuster for Battlefield 3.
1a) Go to this folder; C:\Users\username\AppData\Local\PunkBuster\BF3\ and delete the folder called "pb". Make sure you can see hidden folders, otherwise you won't be able to find AppData.

1b) Go to this folder; C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\ and delete the folder called "pb". This is the path for 64-Bit Systems, for 32-Bit it should be C:\Program Files\Origin Games\Battlefield 3\.

2. Setting Compatibility and Run as Admin.
2a) Go to C:\Windows\SysWOW64\ and find PnkBstrA.exe and PnkBstrB.exe, right-click each of the file and go to Properties. Under the tab Compatibility, set it to Windows XP Service Pack 3 and tick the field to run it as Admin.

3. Download PBSetup and install PunkBuster for Battlefield 3.
3a) Go to EvenBalance and download PBSetup.exe, make sure you run the Program as Administrator.

3b) Press Add Game and choose Battlefield 3 from the Drop-down list. And then press Check for Updates. After the Updating has finished you can go ahead and close PBSetup.

4. Using PowerShell.
4a) In the Windows Searchfield(Click the Start Button.), enter PowerShell and right-click Windows PowerShell and run it as Administrator.

4b) When you're inside PowerShell, you'll want to change the Directory to C:\Windows\System32, to do so - you type this and then hit Enter;
cd c:\windows\system32
CD stands for Change Directory.

4c) When you've made it into the System32 Directory, you'll want to type; sfc /scannow and wait until it's finished. Do take note that this can take a while! I'll let you know further down exactly what SFC does!

4d) When the above have Finished - you need to reboot your System yet again. I know it hurts deep inside, but you can do it! We're almost done!

4e) When you're done Rebooting you'll want to repeat step 4a through 4c, and this time you'll want to change the directory to;
C:\Windows\SysWOW64\ and yet again enter sfc /scannow.

This should be a bit faster than the previous Scan, and once again. When it's finished, reboot your System!

5. PunkBuster Security Files.
5a) Now you'll want to Download the PunkBuster Security Files for Players. To do so, head to EvenBalance and right-click For Players and save it to;
C:/Program Files(x86)/Origin Games/Battlefield 3)/pb. (Make sure you save it as pbsec.htm!)

6. Lastly, you might have to change your Sound Quality to 16 bit, 44100 Hz (CD Quality). Whether this is required or not, I have yet to confirm.

And as I promised above, I'd let you know what SFC is!

SFC stands for System File Checker and it's used to scan the integrity of all protected Windows 7 system files and replaces incorrect corrupted, changed, or damaged versions with the correct versions if possible.

Warning!
Be aware that if you have modified your system files as in theming explorer/system files, running sfc /scannow will revert the system files such as explorer.exe back to it's default state. Make the appropriate backups of your system files that you have modified for theming if you wish to save them before running sfc /scannow.
bonanzia
Üye
İngilizcem kaldırmadı valla =)
İ. Evrenİ. Evren
Üye

İngilizcem kaldırmadı valla =)Sorun değil. Senin için çevirmeye çalışacağım. ^_^

Spoiler:


Bu çözüm yolunu C`ye yüklü Türkçe bir Windows 7`ye sahip olduğunu düşünerek yazıyorum:

Başlamadan önce anakartınla ilgili ve ses kartınla ilgili tüm programları indir ve yükle. Yükleme bittikten sonra restart at.

1)Battlefield 3 için yüklenmiş olan Punkbuster`ı kaldırma

1a) Bunun için şu dizine git: C:\Kullanıcılar\bonanzia\AppData\Local\PunkBuster\BF3\ ve "pb" ismindeki dosyayı sil. Eğer Appdata`yı göremiyorsan: Başlat -> Denetim Masası -> Görünüm ve Kişiselleştirme -> Klasör Seçenekleri -> Görünüm -> Gizli dosya ve klasörler başlığından ''Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster''`i işaretle. Şimdi Appdata`yı görebilirsin.

1b) 64 bit bir Windows 7 kullanıyorsan C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\`e git ''pb'' adındaki dosyayı sil. Eğer 32 bit kullanıyorsan ''pb'' C:\Program Files\Origin Games\Battlefield 3\`de olmalı.

2) Uygunluk ayarı ve yönetici olarak çalıştırma

C:\Windows\System 32\`ye git, PnkBstrA.exe ve PnkBstrB.exe`yi bul. Her ikisine de sağ tıkla -> Özellikler -> Uyumluluk -> Uyumlukuk Modu -> ''Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu''`nu şıkla ve seçeneklerden Windows Xp Servis Pack 3`ü seç -> Ayrıcalık Düzeyi -> ''Bu programı yönetici olarak çalıştır''`ı şıkla ve ''Uygula'' ve ''Tamam''`a tıkla.

3) PBSetup`u yükleme ve Battlefield 3`e PunkBuster yükleme

3a) www.evenbalance.com`a git ve PBSetup.exe`yi indir. PBSetup.exe`yi çalıştırırken programı yönetici olarak çalıştırmayı unutma.

3b) Program açılınca: Add Game`e tıkla. Seçeneklerden Battlefield 3`ü seç. Sonra ''Check for Updates''`e tıkla. Güncelleme bittikten sonra PBSetup`u kapat.

4) Punkbuster Security Files

4a) www.evenbalance.com`a git ve PunkBuster Security Files for Players`ı indir. İndirdiğin dosyayı ''pbsec.htm'' olarak kaydet ve onu C:/Program Files(x86)/Origin Games/Battlefield 3)/pb`ye at.


Her şey tamam. Şimdi bilgisayarına restart at ve bak bakalım oyunda hala sorun var mı. Valla büyük ihtimalle işine yaramayacak fakat en azından dene. :D Olmadıysa mecbur ya ses kartını değiştireceksin ya da USB`ye takılan ses kartlarından alacaksın ve şu an kullandığın ses kartını iptal edeceksin. Hadi iyi şanslar. ^_^
bonanzia
Üye
Teşekkür ederim ama işe yaramadı...
SYSCLEANER
Mod
İ.Evrenin dediğine benzer ama farklı bir method ile denemeni isteyeceğim.

1. Origini tam olarak kapat.
2. Program ekle kaldırdan PB yi kaldır.
3. Origini çalıştır.
4. Bf3 e sağ tıkla ve repair seçeneğini seç.

Başka bir yöntem.

Kullandığın windows 7 orjinal değil ise PB ondan da arıza çıkartabiliyor bunun için

remove wat ı pc ne indir ve restore özelliğini kullan.

sonra punkbuster ı tekrar kaldır ve kur.

Başka bir yöntem.

windows servislerine gir
Punkbuster A ve Punkbuster B hizmetlerini bulup interact with desktop seçeneklerini aktifleştir.

Başka bir yöntem.

Bios üzerinden ses kartını iptal et. Sonra oyunu çalışıp çalışmadığına bak çalışır ise yeni bir ses kartı ile sorunu çözebilirsin.
İ. Evrenİ. Evren
Üye


Başka bir yöntem.

Bios üzerinden ses kartını iptal et. Sonra oyunu çalışıp çalışmadığına bak çalışır ise yeni bir ses kartı ile sorunu çözebilirsin.Adam ''Realtek Ses kartımı devre dışı bırakınca PB açık serverlarda da oyunu kilitlenmeden oynayabiliyorum ama bu seferde ses olmadığı için oyun sarmıyor.'' demiş. Sorunun ses kartında olduğu aşikar.
SYSCLEANER
Mod


Başka bir yöntem.

Bios üzerinden ses kartını iptal et. Sonra oyunu çalışıp çalışmadığına bak çalışır ise yeni bir ses kartı ile sorunu çözebilirsin.Adam ''Realtek Ses kartımı devre dışı bırakınca PB açık serverlarda da oyunu kilitlenmeden oynayabiliyorum ama bu seferde ses olmadığı için oyun sarmıyor.'' demiş. Sorunun ses kartında olduğu aşikar.


Hımm atlamışım ben onu... Genede bu çözümleri aldığım forumlarda kimi insanın ses kartından olmadığını söylediğinide gördüm... Özellikle şu orjinal windows olayı dikkatimi çekti... Genede dediğin gibi ses kartı yenisi alınsa yüksek ihtimal sorun çözülücektir.
discussioncontroller