Boğaziçi Üniversitesi
Dexter
Üye
Oyungezer Kampüsleri projesi kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Oyungezerlerin, derginin tanıtımı için yapabilecekler burada konuşulacak dostlar.

Buraya birşey yazamadan önce BUOK(http://www.buok.boun.edu.tr/)'tan bahsetmekte fayda var. Boğaziçi Üniversitesi Gerçek Macera Oyunları Kulübü, okul dahilinde çalışan bir kulüptür ki OyunGezer kendisinin basın sponsorudur. Dolayısıyla okulda yapılacak her çalışmada önde koşacaklardır. Sizde çalışmak isterseniz, kulüp herkesi bekliyor. "Ben OGZ'ye yardım etmek ancak kulübe girmek istemiyorum." diyenlere de kapıları açık olacaktır elbette =)

Öncelikle, bu iş tamamen gönülden kopacak. Yani vakti olmayan ya da uğraşmak istemeyen kimseye "Çalış uleyn!" baskısı yapılmayacak, cümleler çoğunlukla "Müsait olduğunuz zaman..." diye başlayacak; ama sorumluluk alan arkadaşlarımızın da ellerindeki işi oyalamamalarını rica edeceğiz.

Peki neler yapılabilir? Posterler OyunGezer tarafından hazırlanıp bize yollandığı zaman, hemen yakındaki bir "copy-center"dan çoğaltılacak ve asılacaktır. Afiş asmaya yardıma gelirseniz, çok seviniriz. Tek başına afiş asmak çok sıkıcı ve zor çünkü =) Okulda labarayuarlarda kullandığımız bilgisayarların masaüstüne, Oyungezer sitesinin internet kısayollarını koyabilir ya da browserların sıkça kullanılanlarına ekleyebiliriz.  Sınıfların sıralarının üstüne dergi hakkında ufak bilgiler yazabiliriz (ki inanın bana, "Mehmet Ali'yi seviyoooo" ya da sınav öncesi yazılan kopyaların yanında hiç sırıtmayacaktır.). Kütüphane ile Lord_Duxus konuşacak en yakın zamanda, haber verir o bize. 15-16-17 Nisan'da yapılacak olan Boğaziçi Oyun Bayramında OyunGezer'den katılımcılar olacak, henüz bir kesinliğe bağlanmadığı için tam birşey söylemeyeyim; ama hatta kalın, çok yakında =)

Bunun dışında, okuldaki Oyungezerlerin tanışması ve biraraya gelmeleri için de iyi bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum. Kampüste yapılacak etkinlikler sırasında bir araya gelerek  fikir alışverişi yaparken, aynı zamanda yeni insanlar tanımış olacağız. Eğer Boğaziçi'nde okuyorsanız ve OyunGezer'i seviyorsanız  hemen Lord Duxus ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Son olarak, mesaj atmadan önce bunun bir ortak çalışma alanı olduğunu ve fikirleriniz ile yorumlarınızı yazmadan önce iki kere düşünmenizi rica ediyorum.

NOT: Vizelerimden vakit bulamadığımdan, gecenin bir köründe oturup bu yazıyı hazırladığı için, Lord_Duxus'a teşekkür ediyorum. Multi-tasking bir insan kendisi...
Lord_Duxus
Üye
Merhaba;
Ben Boğaziçi Üniversitesi'ne gidiyorum ve Oyungezer'i çok seviyorum. Bu Lord Duxus denen kişiyi nasıl bulabilirim?
Aaaa, burdaymış... Merhaba Lord Duxus!

not:estağfurullah, multi-tasking'den çok "tembel" bir insanım ben. =) Ayrıca asıl ben sabahın 4ünde yazıyı düzenleyen Dexter'a teşekkür ediyorum. (=

not2: OyunGezer yazarlarından "Mehmet Kentel"de Boğaziçi Üniversitesi'nde okumaktadır. Napıcam ben Lord Duxus'u, inesistente ile tanışmak istiyorum da diyebilirsiniz. =)
inesistente
Üye
tanışın benle! (niye ki?=)
inesistente
Üye
sanırım boğaziçi'nden sadece sen ve ben varız duxus. pişti atalım mı?
Dexter
Üye
Ben de geleyim, 3-5-8 oynayalım madem. Yatay geçiş nasıldı?
Lord_Duxus
Üye
Yahu ne yazsam bilemedim. Buyrun gelin canlar, ne isterseniz oynarız. =)
Dün güvenlik abiler bile geldi "batak oynicaktık" diye )
karakilic
Üye
bende varım ama pek yardımcı olamayacağım sanırım:(

edit:açıklama yapmamışım yaw:S gerçi mehmet abiye söylemiştim, ben remedial'ım ne yazıkki...
inesistente
Üye
olsun karakılıç remedial'lar da candır (kıymalı börek gibi).
karakilic
Üye
ya bizimkisi biraz patlıcan oldu ne yazıkki.. benim birazcık dördüncü senemde :) 3 sınav hakkım kaldı, bilgisayarın başına bile gizlice oturuyorum. ailemin yanında olduğum için sıkı yönetim var:) yani bigün gelir afiş asmaya yardım ederim belki (writing center'a gidiyorum diyerek:)) ama sınavı geçene kadar pek katılamayacağım size sanırım:(

edit: ya hepimiz aynı dönem miyiz yoksa :S ben 2004 lüyüm lord'la aynı yaştayım.sende 2009 da mezun oacağına göre 2004 yada 2005 lisin,(bu durumda yaşlarımızın toplamı en az kaç olabilir :P) sizler kaç girişlisiniz?
Lord_Duxus
Üye
mehmet '04 girişli, '86 doğumlu benim bildiğim.
ben '06 girişli, '87 doğumluyum benim bildiğim. (=

Sen bu seneyi boşver karakilic, geç prof/toefl'ı da okula buyur edelim seni =)

Bu arada, şu şık kapağın posteri çıksa da assak dimi?
Çok mu hızlı bir istek oldu bu? Yoooo, aylardır bekliyorum ben. =)
karakilic
Üye
anaaa ben ikinizle de aynı dönemde hazırlık okumuşum:):) 2004-05 dönemi ve 2006-07  dönemi bahar yarı yılı beginner'dım :) ama sizin ingilizce iyidir yaw siz güneyde derse girmişsinizdir... ya ben elimde levelle gezerdim, lord yoksa tanıyon mu beni =)
discussioncontroller