Boğaziçi Üniversitesi
Lord_Duxus
Üye
27 eylül... =)
Pyros
Üye
yurtlar 17 eylulde aciliyor. kayit sistemi de o civarda acilir. ben de o civarda okulda olurum. isteyenle gorusebiliriz her zaman.
ElladanElladan
Üye
Boğaziçililer, birleşin! Ehem, yarın bir konferans şeyisi için öğlene kadar okulunuzdayım. Oralarda olursanız tanışmak, kaynaşmak isterim. Adım Deniz, 1,76 boyundayı--shdfjs

Neyse işte bağlantı kurmak isteyen olursa numaram:
0546 633 12 45
thegmnkthegmnk
Üye
Arkadaşlar ben seneye sınava girecek bir öğrenciyim. Sene içinde zamanım çok olmayacağından bu aralar biraz araştırayım dedim üniversiteleri, Boğaziçi ile ilgili de birkaç tane sorum var. Yardımcı olabilirseniz gayet güzel olur.

1) Önemli bir konu benim için: Genel olarak okul sosyal mi? Aktiviteleri ve öğrenci kitlesi ya da ortamı nasıl?

2) Genel olarak bakıldığında ne kadar zor? ODTÜ kadar mı, yoksa adamın burnundan getiriyor mu, derslerden başını kaldıramıyor musun, yoksa daha mı rahat?

3) Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum, ancak sonrasında oyun sektörüne girmek istediğim için ODTÜ'nün bu konudaki en büyük avantajının ATOM ve kampüsün bünyesinde Taleworlds gibi ünlü bir firma bulunması olduğunu düşünüyorum. Boğaziçi de böyle faktörlere sahip mi, ya da neleri var? (Evet, hiç gugıla yazmadan soruyorum bu soruyu ^^)

4) "Boğaziçi'nde" mi, "Boğaziçi'de" mi?

Beğenenler: PLANESWALKER

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
1. soruyu sorman bile çok ayıp
thegmnkthegmnk
Üye
Bu iyi haber o zaman :)

Şimdi mühendislik hemen hemen komple ilk 5000'den olunca tereddüt ediyor insan biraz :D
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
seni cerrahpaşaya bekliyorum, 2 saat takıl sonra da boğaziçine git. bence daha iyi farkına varma yolu yok.
thegmnkthegmnk
Üye
Ne kadar kötü olabilir ki :P
kurtkapankurtkapan
Üye
amerikan kampüsü direkt yav. insanlar gerçekten çimlere oturup gitar çalıyor. : D

sosyallik açısından türkiye'nin en iyisi sanırım.

Beğenenler: thegmnk

TeratosTeratos
Üye
Boğaziçinde okumuyorum ama zamanında benim de yaptığım araştırmalar sonucu elde ettiğim bilgileri yazayım.
1.Sosyallik sana bakar ama okul san imkanı verecektir.Kampüs çok güzel gerçekten.
2.Üniversitede gireceğin hiç bir bölüm burnundan su getirmez.Net olarak söylüyorum bunu.Sınav zmaanları stres yaparsın günde 15 saat falan çalışırsın 1 hafta en fazla ama öyle kafanı kaldıramama olayı yok.Senenin çoğunda yatacak ve gezeceksin.Eğer akademik başarı istiyorsan eve geldiğinde günde 1-2 saat derslerine de bakman yeterli olur.
3.Boğaziçi mi ODTÜ mü sorusuna tek bir cevap var.Nasıl bir işte çalışmak istiyorsun?İstanbulda üniversite okumak mühendislik açısından çok çok avantajlı.Üniversitedeyken şirketler okula gelip seninle görüşüyorlarmış(daha doğrusu onlar geliyorlar sen görüşüyorsun).Staj olanağın geniş.Askeri saanayide çalışmak istiyorsan mesela odtü daha avantajlı.Ya da oyun sektörü için de Odtü daha avantajlı görünüyor.(Benim tecrübem değil mühendis olan abimin bana yaptığı tavsiyeler.)
discussioncontroller