Boğaziçi Üniversitesi
FaironFairon
Üye
kurtkapan dedi:

boğaziçinde ne olsa okunur.

gayet basit. kimya filan bilemem ama mühendislik bölümleri okunur. tüm arkadaşlarım memnun

Boğaziçi'nden memnun olmayan adam ya başka okul görmemiştir ya dayak yememiştir.
Yener
Üye
thegmnk dedi:

Şurayı bir uplayayım.

Biraz geç olacak ama bana sorabilirsin istediğini.
ReyJeyReyJey
Üye
ben sorayım, endüstri istiyorum da diğer mühendisliklere göre ortam daha iyiymiş diyolar doğru mudur?

evet tüm motivasyonum hatunlu bölüme girme üstüne kurulu
salih32salih32
Üye
işletme ya da iktisat oku o zaman
TaxmanTaxman
Üye
salih32 dedi:

işletme ya da iktisat oku o zaman

o zaman adam olamaz
salih32salih32
Üye
adamı adam eden kadınlardır
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
aydın varken boğaziçi seçmek ppffsst.
Yener
Üye
ReyJey dedi:

ben sorayım, endüstri istiyorum da diğer mühendisliklere göre ortam daha iyiymiş diyolar doğru mudur?

evet tüm motivasyonum hatunlu bölüme girme üstüne kurulu

Ne motivasyonun olacağı senin bileceğin iş. Lakin okulda gireceğin klüplerde veya ara ara olan partilerde zaten bir sürü insanla tanışabilirsin. Bence ne yapmak istediğine karar verip ona göre seçim yaparsan ilerde pişman olmazsın.

Endüstride kadın erkek oranı diğer mühendisliklere kıyasla çok daha iyidir. Ayrıca diğer mühendisliklere göre nispeten daha az zamanını alır. Bir de bölüm güney kampüste olduğundan sanırım istediğin ortamlara daha yakın olursun

Beğenenler: ReyJey

ReyJeyReyJey
Üye
yurtdışı imkanları nasıl peki? yani elbette avantajlıdır diğer devlet üniversitelerine göre ama ben daha çok koç vs. arasındaki imkan farklarını merak ediyorum
Yener
Üye
Koç ile bir karşılaştırmasını yapamam, ama bu yurtdışında ne yapmak istediğine göre değişir. Okul hayatın sırasında bir dönemi yurtdışında mı geçirmek istiyorsun, yüksek lisans ve doktora mı yapmak istiyorsun, yurtdışında çalışmak mı istiyorsun?

Bu seçeneklerin hepsi de seninle alakalı. Özellikle ikinci ve üçüncü konular. Ne yapmak istediğine ve hangi sektörde yapmak istediğine göre cevap verebilirim.
discussioncontroller