Boğaziçi Üniversitesi
SYSCLEANER
Mod
Fairon dedi:

kurtkapan dedi:

boğaziçinde ne olsa okunur.

gayet basit. kimya filan bilemem ama mühendislik bölümleri okunur. tüm arkadaşlarım memnun

Boğaziçi'nden memnun olmayan adam ya başka okul görmemiştir ya dayak yememiştir.

ODTÜ İTÜ varken kalkıp Boğaziçi en iyi üniversite dir denmemesi gerek ki mühendislik anlamında şişirme puanı olduğunu artık çoğunluk kabul ediyor sosyal bilimlerde pek tabi çok iyiler...
westgreywestgrey
Üye
koç burslu tutuyorsa net gitmek lazım boğaziçi yerine

AlphariusAlpharius
Üye
koç burssuz olmak daha iyi bence
SYSCLEANER
Mod
Burslu olup Mustang ile Koç a gitmek daha iyi :P

thegmnkthegmnk
Üye
Sene başından beri Boğaziçi Makine istiyordum. Puanım da tutuyordu son sonuca göre.

Sonra, gerek okullardan gerek babamın çevresinden falan akademisylenlerle konuştum. Hepsi istisnasız Boğaziçi'ne gitme dediler, mühendislik alanında zayıftır(puanım tutan diğer yerlere göre, göreceli olarak) dediler. Yani ODTÜ'deki adam Bilkent'e, Bilkent'teki adam ODTÜ'ye laf atmıyordu ama ikisi de Boğaziçi'ne laf atıyordu. İstisnasız 20 kişi falan böyle oldu sanırım. Sonuçta ben de bu kadar adamın bir bildiği vardır diyerek ODTÜ yazdım.

Boğaziçi'nde mühendislik seçmeyi düşünen arkadaşlara duyrulur.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
memlekette eğitimi güzel olanın değil kampüsü,manzarası güzel olan okulların puanı yüksek adeta.

teknik olmayan üniversitede mühendislik okunmaaaaaz.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
boğaziçinin sunduğu imkanlar partiler ve sexslerin mühendislerin üzerinde yarattığı kıskançlığı görüyorsunuz
thegmnkthegmnk
Üye
ODTÜ'nün 200 metre ilerisinde Bilkent yurtları başlıyor hatırlatırım.
Yener
Üye
Belli başlı birkaç üniversite arasında çok büyük fark yok. İlerde ne yapmak istediğinize göre üniversiteyi çok rahat da okursunuz, çok zorlu da. Ben Boğaziçi'de mühendisliklerden birinde okudum. Okulu da hiç sevmem(Boğaziçi ile ilgili değil, hangi okulda okursam okuyayım sevmezdim bizim ülkede, hepsi sadece yüksek lise çünkü). Lakin en azından üç mühendisliği için çok iyidir diyebilirim. Okulda aldığım yüksek lise eğitiminin az da olsa faydasını ilerde gördüm çünkü. (Bazı ders ve hocaları ayrı tutuyorum, onlar bana çok şey kattı)

Diğer okulları görmediğim için onlar hakkında yorum yapamam. Yirmi kişinin yirmisi de iki okulu görmemiştir. O yüzden tercih yaparken kendi istediğinizi düşünün. Ülkede ODTÜ'ye giren ODTÜ'yü övüp bitiremez, İTÜ'ye giren İTÜ'yü övüp bitiremez. Boğaziçi'den mezun olunca da diğer okullardan artı/eksi çok farkınız olmuyor. Ne yapacaksanız yapın farkı siz yaratabilirsiniz.
kurtkapankurtkapan
Üye
thegmnk dedi:

ODTÜ'nün 200 metre ilerisinde Bilkent yurtları başlıyor hatırlatırım.

nabıcan, gidicen mi?

2 arkadaşım boğaziçi inşaatta, diğeri itü inşaatta okuyor.

boğaziçinin verdiği imkanlarla, staj olanaklarıyla karşılaştırılmaz bile. o teknik geziler vb. adamlar yılda 3 defa yurtdışına çıkıyor resmen.

discussioncontroller