Might and Magic: Duel of Champions
hydramarine
Üye
Ubisoft'un PC'ye çıkmak üzere olan F2P kart oyunu. M&M dünyasında geçiyor, factionlar ve yaratık / büyüler son M&M oyunundan alınmış. Şu an Sanctuary dışındaki diğer 4 faction oyunda mevcut, yakında Sanctuary de geliyor.

Oyun closed beta'dan, open beta'ya geçti birkaç hafta önce. Aşağıdaki adresten indirilebilir, client 140 mb: http://www.duelofchampions.com/the-game/register.html

Oyun genel olarak MTG ve ondan esinlenen milyon tane kart oyunundan pek farklı değil. Amaç karşı heronun sağlığını 20'den (kimi herolar 18) 0'a indirmek. Yaratıkları yerleştirebileceğiniz 4x2 bir alanınız var (rakibin de aynı şekilde). Yaratıklar dışında, büyü ve fortune kartları oynayabiliyorsunuz. Her bir kart, gücüne göre belirli bir kaynak istiyor. Kaynağınız otomatik ve her turn 1 artıyor.

PC'deki MTG oyununun aksine, en büyük artısı full deck building olması. İstediğiniz desteyi oluşturabiliyorsunuz, tabi önce kartları toplamanız lazım. Oyundaki shoptan booster packler alarak geliştiriyorsunuz koleksiyonunuzu. Online maçlar yaparak XP / gold kazanıyorsunuz, ayrıca her level atladığınızda yüklü miktarda para ve seal (tix) kazanıyorsunuz. Kısaca F2P olarak oynanabiliyor oyun, gerçek para harcamak da elinizde.

Open beta bittiğinde kart koleksiyonunuz silinmeyecek, hatta 1 epic, 1 rare kart hediye gelecek herkese.

Kart oyunlarıyla ya da M&M dünyasıyla ilgilinenler bir baksın derim.

Ben bu aralar feci sardım. Eğer ki MTG:Online'daki gibi trading gelirse oyuncular arasında, uzun vadede de oynamayı düşünüyorum. Aksi taktirde booster pack grindlamak cazibesini kaybedecek.

Gameplay videosu:
discussioncontroller