F.T.L. (Faster Than Light)
MosquéteroMosquétero
Üye
STALKER kadar değil
aztek
Üye
sazan.avi

sığınak sakini ile döğüşecektim ben yav
Saepir
Üye
Bu arada oyunun güzel bir wiki sayfası varmış: http://ftl.wikia.com/wiki/FTL:_Faster_Than_Light_Wiki

Bugün oynarken enteresan bir event'e denk gelince neymiş bu diye bakarken buldum.Baya detaylı. Bu arada random event'lerin sonu çok güzel şeylere bağlanabiliyormuş.
creiGncreiGn
Üye
İki gündür acaip sardı.

Daha önce pek denemediğim boarding taktiğiyle oynuyorum, yok böyle bir keyif yahu. Alıyorum ion silahlarını ve bir adet combat droid'i, düşman silahlarını ve shield'ını sürekli lockdown'da tutup droid'le mürettebatı harraslamak, yangınlar başlayıp ortalık karışınca da 2 adet rockmen ile bordalamak müthiş zevkli.

Dün mükemmel bir mürettebat toplamışken, gerekli bütün sistemleri son seviyeye kadar upgrade etmişken düşman gemisinin boarding ekibimle birlikte ftl jump yapması yüzümün gözümün seğirmesine sebep olmadı değil ama tam da sona gelmişken (:
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
creiGn dedi:

İki gündür acaip sardı.

Daha önce pek denemediğim boarding taktiğiyle oynuyorum, yok böyle bir keyif yahu. Alıyorum ion silahlarını ve bir adet combat droid'i, düşman silahlarını ve shield'ını sürekli lockdown'da tutup droid'le mürettebatı harraslamak, yangınlar başlayıp ortalık karışınca da 2 adet rockmen ile bordalamak müthiş zevkli.

Dün mükemmel bir mürettebat toplamışken, gerekli bütün sistemleri son seviyeye kadar upgrade etmişken düşman gemisinin boarding ekibimle birlikte ftl jump yapması yüzümün gözümün seğirmesine sebep olmadı değil ama tam da sona gelmişken (:

Puhahahahah :F O da iyiymiş :D

Bizizm mala bağlamak dediğimiz anlardan birini yaşamışsın. Artık sen de bir FTL müdavimisin, aynı duyguyu tekrar yaşamak için oyuna bağımlı oluyorsun resmen.

:D Off koptum hala gülüyorum :D Mürettabatı aldı kaçtı ha :D

Beğenenler: creiGn

XFire1994
Üye
O çok feci ya. Bazen de sana mürettebat ışınlayıp sonra kaçanlar oluyor o baya komik :D

En kötüsü sen gemiyi patlatırken son anda sana 4 mantis göndermesi ve onların gemiyi mahvetmesi. Ulan suicidal bi de manyaklar, ışınlanıp oksijen üretimini durdurur mu adam? :D

Beğenenler: creiGn, SmoKiNg ACE

FaironFairon
Üye
Bordalama taktiğini denemem gerek kesinlikle. Oyundaki manyaklığı bir üst seviyeye taşıyormuş resmen.
AlphariusAlpharius
Üye
son savaşta da işe yarıyordu boarding
creiGncreiGn
Üye

creiGn dedi:

İki gündür acaip sardı.

Puhahahahah :F O da iyiymiş :D

Bizizm mala bağlamak dediğimiz anlardan birini yaşamışsın. Artık sen de bir FTL müdavimisin, aynı duyguyu tekrar yaşamak için oyuna bağımlı oluyorsun resmen.

:D Off koptum hala gülüyorum :D Mürettabatı aldı kaçtı ha :D

Sorma ya, normalde dikkat ediyor insan ama bir anlık dikkatsizlik bütün oyunu batırabiliyor böyle. Adamlar topuklamaya çalışınca kokpiti vurmayı unutmamak gerek : D. İnsanı acaip kendine bağlıyor gerçekten, her seferinde bir sonrakinde daha iyisini yapma hırsıyla saatlerce başında kalıyorsun.

@Xfire;

Öyle bir durumda uygulanacak en iyi taktik bütün oksijeni boşaltıp medbay'de savunma yapmak sanırım. Bütün oksijen boşaldığı için direkt medbay'e geliyorlar, lvl2 medbay'de de aynı anda 3 mantisle kapışsan bile ölme şansı yok adamlarının.

@Fairon;

Mutlaka dene abi, ben de hiç tahmin etmezdim bu kadar keyifli olacağını. Star Trek havası alıyorum adeta, kendi kendime roleplay yapıyorum : D. Zaten Alfaryuzun dediği gibi son boss'u geçmenin en rahat yolu boarding. Hard'da, hatta normalde başka taktikle kolay kolay geçmenin pek mümkünatı yok.
CaturdayCaturday
Üye
Lel,ben kendi crewimi karşıya boarding yapıp sonra geriye çekmeyi unutmuştum.

Gemi patladı,ben de öyle baktım ekrana.
discussioncontroller