Haketmediği Değeri Gören Parçalar
4munet4munet
Üye
ayip lan beatles'a oyle denir mi?
kurtkapankurtkapan
Üye
Saygı duyuyorum. Ona laf yok. Adamlar efsane. Ama sevemiyorum şarkılarını.

Bi de Alice In Chains.
Alıice In Chains'i Sonisphere'da dinlediğimden beri bir tiksinti duyuyorum. Solistin ciyak sesi hala kulaklarımda.
fAntasy
Üye
Cliff sonrası Metallica şarkıları.
kurtkapankurtkapan
Üye
Ben de aksine insanların Death Magnetic'e niye laf ettiğini anlamıyorum. Taş gibi çalmışlar işte. Bir de Beyond Magnetic'e laf ediyorlar iyice kıl oluyorum. Olm adamlar muhteşem lan! Bu yıl gelirler mi acaba =P
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Sevememek başka fazla değer gördüğünü düşünmek farklı yalnız.
kurtkapankurtkapan
Üye
O yüzden anlamıyorum zaten. Nasıl dinliyor insan bunları diyorum içten içe.
Şu adam da bi atlayamadı zaten.
dodgerdodger
Üye
Nirvana olsun, Beatles olsun, Pink Floyd olsun müzik dünyasına sevmeseniz bile bir hareket, akım, yenilik getirmiştir. Objektif bakılırsa daha sağlıklı cevaplar çıkabilir.

Güzel bir örnek;

1966 yılında The Beatles'ın yayınlamış olduğu Tomorrow Never Knows.

Genel olarak Radiohead derim. Creep olsun, Lotus Flower olsun hep özentilik kurbanı oldular. Halbuki kenarda köşede daha iyi parçaları var. High and Dry gibin.

Kötü değiller ama genel olarak yukarıda bahsettiğiniz gruplar, şarkıcılardan daha fazla ilah muamelesi görüyor.
fAntasy
Üye
Yalnız Pink Floyd'a laf ettirmem. Adamlar gerek konsept albümleriyle, gerek konsept konser şovlarıyla, gerek deneysel şarkılarıyla (Ki On The Run başlı başına bi' türün öncülerinden) çok farklıydı.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
OK Computer gibi kült bir albümleri varken milletin Creep'e sarması da acayip tabi.
Begbie
Üye
İnsanların Creep'e sarması çok normal aslında. Direkt yakaladığı oluyor insanı. Ama Lotus Flower'ı anlamıyorum, böyle boktan bir şarkı nasıl bu kadar sivrildi aklım almıyor.

Bir de Nude nasıl bu kadar underrated kalabildi ya? Olağanüstü bir olay halbuse.
discussioncontroller