Age of Empires serisi
Falore
Üye
Her ne kadar yeni çıkan oyunuyla fanlarını hayal kırıklığına uğratmış, eski popülerliğini yitirmiş olsa da hala "en azından eski oyunları hakkında" konuşulacak çok şeyin olduğunu düşünüyorum.

Sticky olmayı hakeden bir seri =)
Laçin
Üye
Son oyun yüzünden acayip soğdum ve şu anda age of serisinin strateji olduğunu kabul etmiyorum.Daha çok aksiyon gibi geliyor world of conflict veye total war dan sonra... :-[
amb1T1on
Üye
Age of Empires 2'yi biz GeeK ile, pardon Falore ile bayağı oynadık. Bayağı yenildim, hehe. Age of Empires 3, 2 gibi olamasa da, biz Microsoft Games'i sevmeye ve Age of Empires oynamaya devam ettik.  ;D
Deimos
Üye
Aoe okadar detaya giriyoki gerçekçilikten bayaa uzak oluyo.Oynadıkçada bu göze batmaya başlıyo.O sebeble bn pek sevmem.hele total war fln varken.
Kadirlac
Üye
aoe 3 tam bir rezaletti bence

en basit strateji oyunlarından berbattı hatta

aoe 2 gibi bir gözbebeğinden sonra böyle bir oyun gelmesi seriyi öldürdü resmen
Falore
Üye
Deimos dedi:

Aoe okadar detaya giriyoki gerçekçilikten bayaa uzak oluyo.Oynadıkçada bu göze batmaya başlıyo.O sebeble bn pek sevmem.hele total war fln varken.

İkisi de tür olarak birbirinden farklı oyunlar, Total War bir TBS, AoE ise RTS.Karşılaştırmak yersiz, ayrıca nedir AoE'de gerçekçi olmayan?Yani bir RTS oyununa göre gerçekçi olmayan unsurlar diyorum yoksa, yoksa 10 saniye de archer üretmenin "gerçekçi" olmadığını bende biliyorum.TBS oynayan birinin, derinlikten yakınması da ilginç.

Ayrıca Kadirlac, AoE 3 evet, serinin eski oyunlarına göre berbat olabilir, ama piyasada ki çoğu RTS'den daha iyi bir oyundur =)
Misafir
Asya ek paketi bence kötü olacak, demoyuda oynadım! Çin, Japon ve Hindistan :S ne kadar güzel Moğol ve Türkler nerede. Garez yapımcılık sunar...
Misafir
öyle bi paketten haberim bile yok ilginç...gözden kaçırmışım ısrarla demekki:)
MaraudeRMaraudeR
Üye
Halife dedi:

Asya ek paketi bence kötü olacak, demoyuda oynadım! Çin, Japon ve Hindistan :S ne kadar güzel Moğol ve Türkler nerede. Garez yapımcılık sunar...

30 tane Türk devleti koysalarmış değil mi? Bir tane yetmiyor çünkü, şöyle bi 10-20 tane koymazlarsa oyun yapımcıları ırkçı oluyor. Oyunun geçtiği sürenin de farkında değilsin galiba? Türkler ne zaman Uzak Doğu'daydı bilmiyorsun ya da?
Kenpachi
Üye
Arkadaşım ne bu hırçınlık biraz sakin ol. Tarihini söyle hele bi sen. Ondan sonra sakin sakin konuşalım hangi devletler olmalı..
SoaK
Üye
AoE 3'de kendini bitirdi benim gözümde de :( üçüncüsünde tek sevdiğim şey Türklerin Şahi'si olmuştu :) Arkadaş çevremde AoE 2'de kendime rakip tanımam ama 3'ü de hiç bilmem, oynamamda. Alıştığımız Age of'dan çok farklı bir oyun ama onunda seveni vardır elbet..!
discussioncontroller