The Elder Scrolls VI : ( ____?____)
G-MANG-MAN
Üye
Henüz bir cogumuz Skyrim topraklarından cıkabilmis degil... Ufukta TES online var... Ama ben TES VI yı beklemeye basladim bile. Gorunen o ki TES severler, yeni oyunu Argonian diyarı black marsh veya khajitlerin diyarı Elsweyr'de gecmesini arzuluyor. Hammerfell ve summerset diyen de var akavir diyen de.. Siz ne dersiniz ? Sizce serinin 6 ana oyunu nerede gecmeli. Hangi zaman diliminde olmali? Konusu ile ilgili fikirleriniz nelerdir?

Muhtemelen 2016 dan once gormeyecegimiz bir oyunun konu basligi acilmistir. Umarım ki cıktıktan sonra tecrubelerimizi de bu baslik altinda paylasiyo oluruz.

Evet onerilerinizi ve beklentilerinizi merak ediyorum.
nester
Üye
takip
QuendarthQuendarth
Mod
Açıkçası ben Elsweyr'de geçmesini hiç istemem. Black Marsh fena olmayabilir ama hep orman ve bataklık sıkabilir bir yerden sonra. Benim isteğim Summerset Isle veya Morrowind/Vvardenfell'de geçmesi yönünde. Gerçi Bethesda son iki oyundur (özellikle de Skyrim'de) her şeyi klişe fantazi evreni standartlarına uydurmaya çalışıp TES evreninin kendine has özelliklerinden feragat etmeye başladığı için Morrowind'i batırma ihtimalleri de var.

Hammerfell de fena değil gibi ama Akavir pek mantıklı değil bence. Daha Tamriel'i doğru düzgün görmedik, başka kıtalara gitmeye gerek yok şimdilik.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Ortasında patlamış Red Mountain'la bir Morrowind güzel olabilirdi aslında. Ama bahsettiğin ihtimal gerçekleşirse çok üzülürüz hani.
JerryJerry
Üye
Halihazırda MMO'su geliştirildiği için hiç gelmeyebilir veya gelmesi 2020'leri bulabilir. Bu yüzden ya tüm haritanın olacağı bir oyun geleceğini ya da 6. oyunun asla gelmeyeceğini düşünüyorum.

Ekleme; Diğer evrenleri göz önünde bulundurarak hiç gelmeyeğini garanti edebilirim. MMO'su olan bir evrene hiç bir keriz gidip de Open-World Rpg yapmaz :)
G-MANG-MAN
Üye
Aslında ben de khajit ve argonianlar arasinda azınlık olmayı istemem. Bence hikaye kaldigi yerden devam etmeli ve yeni nord hukumdarlıgını kurmak uzere fetihlerin yapildigi bir ortamda gecebilir arka plan olarak. Altmerler ile bir rovans yapılabilir bilhassa.
QuendarthQuendarth
Mod

Halihazırda MMO'su geliştirildiği için hiç gelmeyebilir veya gelmesi 2020'leri bulabilir. Bu yüzden ya tüm haritanın olacağı bir oyun geleceğini ya da 6. oyunun asla gelmeyeceğini düşünüyorum.

Ekleme; Diğer evrenleri göz önünde bulundurarak hiç gelmeyeğini garanti edebilirim. MMO'su olan bir evrene hiç bir keriz gidip de Open-World Rpg yapmaz :)

Burada biraz farklı bir durum var yanlız. Birincisi, Elder Scrolls oyuncularının büyük çoğunluğu konsolda oynuyor. MMO ise sadece PC'de. Tek kişilik oyun çıkarmazlarsa şu an ellerinde olan pazarın büyük bölümünü çöpe atmış olurlar. İkincisi ise MMO'yu Bethesda Game Studios ile hiçbir bağlantısı olmayan bir stüdyonun yapıyor olması. Bethesda'nın elinde şu an sadece iki marka var; birisi henüz tek bir oyununu yapmış oldukları Fallout, diğeri ise neredeyse 20 senedir geliştirmeye devam ettikleri Elder Scrolls. Bir sonraki oyunlarının Fallout 4 olacağı hemen hemen kesin. Yıllardır ekmeğini yemekte oldukları seriyi çöpe atmayacaklarına göre F4'den sonra mutlaka TES 6'yı yapacaklardır.
JerryJerry
Üye
MMO tutarsa yapmazlar, bu açık ve net. Gerekirse konsollara da MMO şeklinde sunarlar.

Ben MMO'nun büyük bir hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyorum ancak öyle olmasa bile yeni bir Elder Scrolls oyununu çok ileriye atacaktır. Bu yüzden gelişen teknolojiyi göz önüne alarak olası yeni oyunda bölge sınırlaması olmadan tüm haritanın ekleneceğini düşünüyorum.

Alta; WoW bitene kadar o da çıkmaz. Titan geldikten sonra WoW'a ilgi azalırsa eğer o zaman Warcraft 4'ü görebiliriz. MMO gibi oyunları olan firmalar, nakit akışının olduğu yerde yeni şeylere yönelmek istemezler. Anca çıkardıkları oyunun patlaması lazım ki yeni bir şeyler yapsınlar. Oyunu yapan stüdyo felan farketmez, önemli olan para kazanıp, kazanmadıklarıdır.
G-MANG-MAN
Üye
Jerry zaten felaket tellalı gıbı cıktın sen de :) warcraft4 cıksın dıye ejder adak adadım ama ses yok... Tes de mmo ya kurban edilirse yakarim bu gezegeni.
QuendarthQuendarth
Mod

MMO tutarsa yapmazlar, bu açık ve net. Gerekirse konsollara da MMO şeklinde sunarlar.

Ben MMO'nun büyük bir hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyorum ancak öyle olsa bile yeni bir Elder Scrolls oyununu çok ileriye atacaktır. Bu yüzden gelişen teknolojiyi göz önüne alarak olası yeni oyunda bölge sınırlaması olmadan tüm haritanın ekleneceğini düşünüyorum.

MMO'nun birçok kişi için hayal kırıklığı olacağı kesin zaten. Çünkü ana seriden bağımsız bir yan oyun olacak. Üzerinde çok büyük emek harcanmayan, ana seriyi etkilemeden düzenli gelir sağlayacak bir proje olduğu o kadar belli ki. Tek kişilik TES oyunlarıyla aynı evrende geçiyor olması dışında hiçbir bağlantısı yok. Oyunu yapanlar kendileri bile dediler zaten, diğer oyunlarla senaryosu karışmasın, MMO'da istediğimiz gibi ilerleyebilelim diye ana seriden 1000 yıl öncesinde geçiyor oyun diye. Tek kişilik oyunlar normal mainstream olarak devam ederken MMO arka planda, ana seriye karışmadan ama onun adını kullanarak küçük bir PC oyuncusu grubunun ekmeğini yiyecek.
AlphariusAlpharius
Üye
Bence elf ortamlarında geçsin yeni oyun. MMORPG falan da yapmasınlar.
discussioncontroller