The Elder Scrolls VI : ( ____?____)
thegmnkthegmnk
Üye
Keşkeeeeeeeee :(
Zodiac
Üye
dwemerlere noldu acaba? teknoloji konusunda baya yardirmislardi skyrim'den gordugum kadariyla. az kaybolmadim sehirlerinde ejderhalar falan mi katletti acaba yoksa balrog gibi bi sey mi geldi bunlara da? :D
ButeoButeo
Üye
Mass effect gibin dongu vardir belki.
BiqBossBiqBoss
Üye
Zodiac dedi:

dwemerlere noldu acaba? teknoloji konusunda baya yardirmislardi skyrim'den gordugum kadariyla. az kaybolmadim sehirlerinde ejderhalar falan mi katletti acaba yoksa balrog gibi bi sey mi geldi bunlara da? :D

Birinci çağ'da Red Mountain(Nords vs Dwemer & Chimer(Dark Elves)) savaşı sonunda kayboldular ortadan. Yani akıbetleri belli değil. Ayrıca sanılanın aksine cüce ırkı değil bunlar bildiğin elf.

Spoiler:
image
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Tanrılar, beyler bokunu çıkardınız deyip banlamadı mı Dwemer'ı?

Sonra yaşın kaç Akatosh? diye soran Dwemer'a, Tanrılar biz sizi banlamadık kicklettik demedi mi?

ohgodwhy

Beğenenler: Bonecrusher, Corax

BiqBossBiqBoss
Üye
MrClown dedi:

Tanrılar, beyler bokunu çıkardınız deyip banlamadı mı Dwemer'ı?

Both translators conclude that Kagrenac, the great Dwemer engineer, used profane tools (Wraithguard, Keening, and Sunder) and specific rituals to attach the Dwemer race to the power of the Heart of Lorkhan; which, for one reason or another, caused the destruction of the entire race.

Tanrı rolü oynamaya çalıştıkları için ortadan kayboluyorlar. Direkt olarak tanrıların parmağı var mı bilmiyorum tam olarak.

Beğenenler: Utku Çakır

JerryJerry
Üye
Plot twist'li, bol hikayeli ve sansasyonel bir oyun yapmak istiyorlarsa Dwemer ırkına yönelirler. Tabi haritayı da ciddi şekilde büyütmeleri gerekiyor.

Bence Summerset Isle, Hammerfell ve High Rock'ı içeren bir oyun çıkar. Kaç oyundur mevzuyu High Elves üzerinden götürüyorlar, artık onlara odaklanmanın zamanı geldi zira Skyrim zamanında isteseler imparatorluğu dağıtacak güce ulaştıklarını hatırlıyorum.
thegmnkthegmnk
Üye
Direkt Dwemer döneminde başlayacak bir hikayeden ziyade Skyrim'den sonraki dönemde başlayıp bir şekilde zamanda geriye gidip belki de Dwemer ırkını yokeden tehlikeyi önelemek adına çıkılacak bir görevin ele alındığı bir hikayenin daha etkileyici olacağını düşünüyorum. Irkın yok olacağı bilinen bir hikaye hem sonu bilinen bir film gibi alınacak zevki azaltır, hem de göreceğimiz belki de tüm o harika şehirlerin ve teknolojinin yokolacağını bilmek onların etkileyiciliğini azaltır.
BiqBossBiqBoss
Üye
Dwemer ırkının yok olmasını engellemek demek Morrowind, Oblivion, Skyrim ve TES'in evrenini değiştirmek demek.
thegmnkthegmnk
Üye
Biliyorum, ama oyunun kendi içinde yukarıda saydığım bazı şeylerden ödün vermesi gerekecek aksi takdirde. Yani bu sıradan bir prequelın sonrasında ne olacağını bilmekten daha farklı bir şey.

Belki Dwemer medeniyetinin kurtulması onların hayatta olduğu başka bir alternatif gerçeklik açılmasıyla sağlanabilir, veya hikayenin sonunda ne yaparsak yapalım Dwemer'in kaderini değiştiremeyeceğimizi anlayacağımız vurucu bir son olabilir, tıpkı spoiler vermemek için adını söylemediğim, Denzel Washington'ın oynadığı malum aksiyon/polisiye filmi gibi.

Yani istense evrenin devamlılığı açısından bir sorun teşkil etmeyecek şekilde ayarlanabileceğini düşünüyorum.
discussioncontroller