The Elder Scrolls VI : ( ____?____)
BiqBossBiqBoss
Üye
Bana kalırsa Jerry'nin dediği gibi bol twistli bir hikaye yaratılabilinir dwemer ırkı ile ilgili. Sonuçta şu ana kadar okuduklarımız sadece söylenti üzerine kurulu. Yani işin aslı çok farklı olabilir. Dwemerlar belkide kaybolmamış bile olabilirler. Bugün Skyrim'de Legion'a katılarak sonlandırdım iç savaşı ve sonundaki fikir; Thalmor'un rahat durmayacağı ve büyük çaplı bir savaş çıkacağı yönde. Yani yepyeni bir çağ görebiliriz.

Ayrıca TESO'nun şu ana kadar başarılı olduğu en önemli şey tüm Tamriel'in oynanabilir olması ki sanmıyorum Bethesda yeni oyunda bu detayı atlasın.
thegmnkthegmnk
Üye
BiqBoss dedi:

Dwemerlar belkide kaybolmamış bile olabilirler.

Olabilir bu da bir opsiyon. Ya Dwemer teması seçilirse zaten otomatikman hikaye kısmı alıp başını gidecek bir oyun olmuş olur. Şahsen ben orijinal bir şeyler yapılacak derken evrenin içine edecek bir oyun serisi olarak görmüyorum TES'i.
QuendarthQuendarth
Mod
Dwemer'a Akavir'e falan bulaşmasınlar da dünyayı kurtarmadığımız küçük çaplı yerel bir hikaye yapsınlar bu sefer. Oyunu ilginç yapacağız diye evrenin bütün gizemleri ayaklar altına alınıyor. Tek oyunda bir karakterin üzerinde üç tane Elder Scroll taşıması mümkün olabilir mi ya. Bir de işimiz bitince gidip tanesini 3000 golddan satıyoruz. Böyle şeylerin oyuncunun üzerine boca edilmemesi lazım, uzaktan uzaktan koklatıp araştırmaya teşvik etmeliler oyuncuyu.
BiqBossBiqBoss
Üye
Quendarth dedi:

Dwemer'a Akavir'e falan bulaşmasınlar da dünyayı kurtarmadığımız küçük çaplı yerel bir hikaye yapsınlar bu sefer. Oyunu ilginç yapacağız diye evrenin bütün gizemleri ayaklar altına alınıyor. Tek oyunda bir karakterin üzerinde üç tane Elder Scroll taşıması mümkün olabilir mi ya. Bir de işimiz bitince gidip tanesini 3000 golddan satıyoruz. Böyle şeylerin oyuncunun üzerine boca edilmemesi lazım, uzaktan uzaktan koklatıp araştırmaya teşvik etmeliler oyuncuyu.

Dwemer ve Akavir hep bilinmezliğini koruyabilir dediğin gibi. Eso sanırım prequel boşluğunu tamamlamış oldu ve büyük ihtimalle oyun Skyrim sonrasını konu alır. Açıkçası tüm Tamriel'in oynanabilir olduğu ve faction ağırlıklı bir oyun olursa sesimi çıkarmam. Eğer ana hikayeyi bu factionların üzerinden yaparlarsa oyunun yeniden oynanabilirliği önemli ölçüde artacaktır.

Ah birde yeni oyunda karakterin iyi ve ya kötü olmasına bakmaksızın ana hikayede dünyayı kurtarmadığımız bir oyun yapmaları lazım ki dediğin şey olsun.
LovermanLoverman
Üye
dwemer oynamak bana hiç çekici gelmiyor biliyonuz mu, nordun da boku çıktı.

Redguard - khajit vs aldmeri bişeyler atsınlar ortaya
BiqBossBiqBoss
Üye
@Loverman Skyrim sonrası olursa zaten büyük ihtimalle Redguard ve aldmeri dominion büyük rol oynar. İşin tuhaf tarafı daha önceki oyunlarda nasıl yansıdı bilmiyorum ama Skyrim'de bir çok değişiklik oldu ana hikaye dışında. Bundan sonrası spoiler içinde;

Spoiler:
Mesela Dark Brotherhood isteğe bağlı şekilde yok edilebiliyor ve ya Dark Brotherhood'u devam ettirip İmparatoru öldürebiliyorsunuz. Onun dışında iç savaşı Legion ya da Stormcloaks aleyhine sonuçlandırabiliyorsunuz. Bu gibi büyük çaplı değişimleri yeni oyuna yedirmeleri zor olur gibime geliyor.

Ya da bakın size kocaman plot twist diyerek olayları oldu bittiye getirebilirler.
LovermanLoverman
Üye
Dediğin şeyleri yedirmezler büyük ihtimalle zaten. Yine araya yüzyıllar koyarlar veya tamamen Redguard'ın Elflere Imperials olmadan direnişini konu alırlar. Yada yine tanrıların açıktan müdahele ettiği, dünyada yürüdüğü zamanlara falan gitmeleri lazım.

Gerçi tüm bunların hepsi gelişecek teknoloji ile alakalı, büyük arazilerde büyük savaşlar yapmaları da olağan şu witcher ve dragon age bi boy göstersin hele.

Bilmiyorum ellerinde Khajitler var, Redguard var, Woodelf falan filan geç hadi onları, ORC var yine. Böyle ırksal focuslarla gidilecekse ki Skyrim Nordişi resmen, daha bir sürü TES oyunu yaparlar. Şuan çok havaya konuşuyormuşuz gibi. Somut birşeyler yok galiba?
BiqBossBiqBoss
Üye
İnternette genel kanı dediğin gibi ırk odaklı. Bazıları tüm tamrieli konu alan bir oyundan bahsediyor. Redguards vs Thalmor diyen var. Imperial(iç savaşın etkisi) vs Thalmor ile ilgili bir teori okumuştum. Skyrim zamanı map şu şekilde;

Spoiler:
image

Yani herhangi bir yerde her hangi bir şekilde geçebilir tabii dediğin gibi.

Edit: Sanırım en ilgi gören teori bu şu anda;

http://tesfanon.wikia.com/wiki/The_Elder_Scrolls_VI:_Dominion

Yalnız okurken fark edersiniz adam direkt hikayeyi yazmış. Sadece ana fikir olarak ele alırsak Skyrim sonrası için herkesin ortak düşündüğü şey çıkıyor ortaya.
ButeoButeo
Üye
Bu evrenin tarihini ogrenebilecegim bir kaynak var mi acaba? Skyrimi ve oblivionu, pek bir cahilce oynadim. Kitaplari da fazla okumadim ne yalan soyleyeyim.
LovermanLoverman
Üye
discussioncontroller