Güncel Çizgi Roman Haberleri
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Flaneur Comics, Karganın Uçuşu'nu yayınladı:

image

Ünlü Fransız çizer Jean-Pierre Gibrat, 2. Dünya Savaşı’nın işgal edilmiş Fransa’sında yaşanan aşk ve direniş hareketlerini anlattığı Erteleyiş’ten (Le Sursis, 1997-1999) sonra, Karganın Uçuşu (Le Vol du corbeau, 2002-2005) ile yeniden Türkçe’de.

Erteleyiş, Cecile ve Julien’in taşrada geçen hikayesinde, “çıkar savaşları” ile “birlikte olma”nın yüksek karşıtlığını Gibrat’ın ustaca kurguladığı bir romans-aksiyon potasında eritmesiyle ünlüdür. Karganın Uçuşu’nda, aynı zamanlarda, bu kez Paris sokaklarındayız: İşgal altında, polis ve muhbir devletinde, bombardımanlar arasında çatılarda başlayan ve sokaklar, kitapçılar, kanallar ve “Himalayalar”da devam eden hikâyenin kahramanı bu kez Cecile’in kızkardeşi Jeanne. Gibrat tarzı ironinin ve (ç)atışmanın eşlik ettiği, aynı zamanda bir işgal karşısında alınan farklı pozisyonları gözden geçiren soluksuz serüvende, denebilirse, umut da umutsuzluk da aynı hızda yükseliyor; tıpkı hayatlarımızdaki gibi. Direnişçi Jeanne kardeşine ulaşmaya çalışırken ona çenebaz hırsız François eşlik ediyor.

Fiyatı
39 TL

Boyutlar
22,00 x 29,00 cm

Kağıt Tipi
Kuşe

Sayfa Sayısı
112
YigitilhanYigitilhan
Üye
erteleyiş satılıyor mu bir yerlerde bulamadım hiç
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Tükenmiş. Dün yayın evinin sahibine sordum, şuan yeniden basmayı düşünmüyoruz dedi.

2 ay önce 2.elini 40 TL'ye almıştım.

Beğenenler: Yigitilhan

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Presstij yayin evi, Judge Dredd'in 2012 de başlayan serisini fasikül halinda basacakmış.

image
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Zamanında, YKY, Wonder Woman'i basacakmış, muhtemelen ilk önce Earth One cildini çıkartırlar demiştim. Dün Wonder Woman filminin ön gösterimine özel, Earth One cildinin minik bir kısmını basıp, etkinlikte dağıtmışlar. Yakında cildi çıkacak:

image
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
image

Ait Olmayı Başaramadığı İki Ayrı Dünyanın Arasında Sıkışıp Kalmıştı

Grant Morrison (Final Crisis, the Multiversity) ve Yanick Paquette’in (Swamp thing, Batman INC.) usta zihinlerinden Wonder Woman hakkında şimdiye kadar gördüğünüz en kışkırtıcı başlangıç hikâyesi geliyor, onun zengin tarihini onurlandıran müthiş, yeni bir anlatım.

Binlerce yıldır, Cennet Adası’nın Amazonları erkeklerin yıkımından uzakta, güçlü bir toplum kurmuşlardı. Ama içlerinden biri bu izole yaşamdan mutsuzdu: Diana, Amazonların Prensesi, adanın ötesinde çok daha büyük bir dünya olduğunu biliyor ve onu keşfetmek istiyordu; ancak korumacı annesi tarafından engelleniyordu. Diana kaçma fırsatını hayatında gördüğü ilk adam, Hava Kuvvetleri pilotu Steve Trevor ada sahiline çakıldığında buldu. Pilotun durumu kritikti ve Diana onun hayatını kurtarmak için çok uzun zamandır Amazonlara yasak olan Erkeklerin Dünyası’na cesaretle adım attı. Amazonlar ise peşinden gelecek ve onu Cennet Adası’na zincirlere vurarak geri götüreceklerdi çünkü Diana onlara zulmeden dünyadan uzak durmayı emreden en eski kanunlarını çiğnediği için yargılanmalıydı.

Kışkırtıcı ama saygılı, baştan sona modern ama belli bir zamana ait olmayan bu hikayede, Cennet Adası’nın en büyük şampiyonu Wonder Woman’ın gücü ve cesareti DC Comics’in New York Times çok satan yeni Dünya serisinin yeni çizgi romanıyla okuyuculara sunuluyor!

“Grant Morrison çizgi romanların yüce şamanıdır.”

- Washington Post

“Bir çizgi roman efsanesi.”

- Rolling Stone

“Grant Morrison, günümüzün en yetenekli çizgi roman yazarlarından biri.”

- New York Times Book Review

Fiyatı
28 TL

Sayfa Sayısı
144
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Froumda seveni var mı bilmiyorum. Galip Tekin ölmüş.
JejunumJejunum
Üye
İthaki yine uzun bir ara verdi Sandman'e. 4. cildin ne zaman çıkacağını bilen var mı?
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yarıda bırakmazlar inş.
JejunumJejunum
Üye
İthaki'nin öyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum.
discussioncontroller