Dalgamı geçiyorsunuz?
Prince
Üye

koyunları arkama alıp ne yapayım?

Konuyla ilgili yorum yapacak kadar bilgili değilim ne yazık ki,onun için konuşmam saçmalık olur ama şuradaki üzerine düşünerek yazmış olduğun bir söz oyunuysa,edebi açıdan saygı duymuş olurum. Çok hoşuma gitti yahu,üç beş anlam taşıyan bir cümlesel kinaye(tabi ki burada "sanatçı bu şiirinde aslında neyi anlatmıştır" zihniyetiyle yola çıkıp ota boka anlam yükleyerekten Hayyam rubaisini tasavvufi şiir yapabilecek ya da dadaizme manevi anlamlar yükleyebilecek bir edebiyat öğretmeni de olabilirim,aslında öyle anlamlar düşünmemişsindir. Ama sanat da karşılıklı şey azizim,alan ve alıcı arasındak. Neyse,sustum,siz devam edin lütfen.)
İ. Evrenİ. Evren
Üye

fanı olduğun dergi sana "goyun" diye hitap ediyor.
ben mi hakaret ediyorum?
gör şu metaforu artık.

Spoiler:

image

@Begbie

Şu fotoğrafın daha büyüğü yok muydu? Göremiyorum da. Çok ufak. ._.
Prince
Üye

ben mi hakaret ediyorum?
gör şu metaforu artık.

Hocam yeni gördüm,az önce artan saygı anında yok oldu bu yorumu görünce,yine nötrlendim. Bana laf söylemek düşmez pek fazla,bunları da trollük ya da kötü anlamda algılama ama mantıksal çerçevede sürdüregeldiğin,farklı kaynaklarla destekleyerek okunulası tuttuğun fikirlerini-özetle negzel tartışıyo'dun diyorum işte=_=- bunun gibi bir tavırla sürdürmen pek olmadı bana göre. Halbuki okuması zevkliydi çünkü mantığa dayalı bir şekilde devam ediyordu-i.evren gibi diğer üyelerin de ciddi bir biçimde sürdürmesinin katkısı büyük tabi.-. Bilgi veren bir tartışmaydı hatta. Gel gör ki,bu ileitiyi mizahi değil de ciddi bir dille yazman hafiften ilkokul seviyesine getirdi olayı.

Tabi ki benim yaşım çoğunuzdan küçük,çok da laf söylemem doğru değil zira yaşam tecrübem az. Olayla inatla hiç bir yetkilinin ilgilenmemesinin yarattığı gerginlikten ve kimi üyelerin salt fanatizmle yaptığı yorumlardan gerilerek yazdığını düşünmekteyim ayrıca. Ve de dediğim gibi,bu konu üzerine herhangi bir şey okumadığımdan,kimin yanlış kimin doğru olduğuna dair yorum yapamıyorum.

"Goyun" olduğum için cevap yazma ihtiyacı hissediverdim,yoksa kişisel olarak "sen yanlış biliyosun en birinci fikirler benim senin fikirlerin bok" tavrıyla yaklaşmadığımı da bil,umarım yanlış anlatmamışımdır.
L1S
Üye
i-liek-turtals selam,

Sıkıntını, şikayetini burdan da yapabilirsin, direk yetkili kişiye mail atarsan daha çabuk geri dönüş alabilirsin. Tabi bunu yaparken, belli bir üslup haddinin dışına çıkmamak gerekiyor. Oropher sitenin yetkilisidir ve burdaki üyeler de ona saygı duyarlar, çünkü başıboş kaldığında siteyi o toparlamıştır, yeni düzeni de o getirmiştir. Renginin kırmızı olması bu yüzdendir. Kusurabakma ama ben şu yazdıklarını okuyunca, amaçsız sağa sola saran, sorun arayan - çıkartan - bulan tiplerden biri imajını çıkarttım. Sana, bu tabiki yanlış gelecektir. Ama şimdi playstore sıkıntınla goyun sohbetinin ne alakası var. Bu forumda ne sıkıntı dile getirenler oldu, sözcük seçimiyle dövdü - ezdi geçti, öyle ağır eleştiriler geldi ki cevap verilemedi, senin bu üslubuna bakınca bunlardan hiçbir iz göremiyorum. Sıkıntın için seçmiş olduğun konu başlığı bile kavga arayan bir imaj sergiletiyor. İstersen çözüm vardır, cevap vardir; tabi bu senin muhattabına nasıl sorduğunla da bağlantıdır, ama biz burda kişiselleşen ve konu başlığından uzaklaşmış olan tartışmaları fazla uzatmıyoruz.

Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla bu goyun kelimesinden rahatsız olanlar, oyungezeri sevmeyen kimseler, sevmek zorunda değil zaten kimse ama lütfen bu goyun sohbeti daha fazla uzamasın.
sultan ısultan ı
Üye
Şaşkınlık icindeyim

anlamsız bir tartışma uzayıp duruyor.

Dergi (şirket) politikasıdır nokta.
kurtkapankurtkapan
Üye

ben mi hakaret ediyorum?
gör şu metaforu artık.

Böyle dedin de, 1 yıldır almıyorum dergiyi haa... bi ara alayım tekrar.

Kalanına, bwahahahahahaha
oropheroropher
Üye
Bu tip eleştirilerin gelmesi çok normal..
yayın - okuyucu arasındaki bağ bu kadar yakın olunca tepki vermek de çok daha kolay oluyor haliyle..
okuduğunuz başka herhangi bir dergi için kapağı hakkında 10 sayfa atıp tutmanız, aldığı bir reklamı eleştirmeniz mümkün olmuyor..
Ancak Oyungezer bu sınırları kaldırdığı için sevginin de tepkinin de en aşırısını görme imkanı oluyor..
Cem Yılmaz'ın da dediği gibi, elin Amerikalısı filmde küfür edince bir şey diyemiyorsun, çünkü adamı ancak oscar konuşmasında görüyorsun ama bizimkinin ensesine vurup tepkini verebiliyorsun, o hesap..

Şimdi söyleyeceğim şey muhtemelen yanlış anlaşılacak ama bir kurumun başka şirketlerle olan anlaşmasına müdahil olma noktasına da gelmemek gerekiyor sanki..
Playstore'u seversin sevmezsin, ancak ortada yürüyen bu mutualist ilişki Oyungezer'in yararına işliyorsa kötülemek neden?
Ha, diyorsan ki ben Oyungezer'i de sevmiyorum, bir şeyin onun yararına olup olmaması beni ilgilendirmiyor, onu bilemem elbette..
Ancak Oyungezer kurulduğu gün nasılsa bugün de öyle ve hala kendi yağında kavrulmaya çalışıyor..
5 sene içerisinde kazandığı paralarla holding kurup onun gücünü arkasına almış değil..
Bir şekilde para kazanmak gerekiyor ve bunun sadece dergi satarak gerçekleşeceğini düşünmek hayalcilikten başka bir şey değil..
Öyle bir konuşuyorsunuz ki her firmayla yapılan toplantılara girmiş, konuşulan paralardan haberdar gibisiniz..
neredeyse "playstore'u yapmasınlar, ikea'yı yapsınlar" diyeceksiniz..
Playstore ile olan ilişkinin bu derginin maddi gelirinin ne kadarlık bir kısmına denk geldiğini, ortada ne kadarlık bir iş ilişkisi bulunduğunu bilmiyorsunuz..
"Olmasın bu" dendiğinde "tamam olmasın" cevabını almayı ümit ederek mi yazıyorsunuz bilmiyorum açıkçası..
Ancak şirketler bu şekilde yürütülmüyor maalesef..

"Yetkili birinden cevap istiyorum" diyorsun da neyin cevabını istediğini çok anlamadım açıkçası..
Oyungezer neden Playstore'la iş ilişkisi yürütüyor diye mi soruyorsun? Bunun cevabını kimsenin vermek zorunda olduğunu düşünmüyorum..
Neden bu haberler yoruma kapalı onu mu soruyorsun? E bütün haberler içerisinde sadece bu haberler yoruma kapalıysa belli ki özel bir madde vardır ortada..
Orası kapalıdır, burası açık..
O haberden başlayarak Playstore'a, TTNET'e, Oyungezer'e giydirdin, mesajlarını mı sildik? konunu mu kapattık?
Hala ne bu yaygara anlamış değilim açıkçası..
Konuyu "goyun"a kadar getirince ister istemez amacının üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu düşünmek zorunda kalıyorum..
Sabahtan beri yazdığın hiçbir şeyde yapıcı bir tutum yok, tamamen yıkıcı olma gayretindesin..
Ve senin karşında ancak bu kadar yapıcı kalabiliyorum ben de, keşke karşılıklı olarak benzer niyetlerde olabilseydik..
EytciEytci
Üye
ya tartışmayı uzatmak anlamsız oropher gerekli yanıtı vermiş ama demeden duramayacağım. Hangi dergiyi aldığında reklam görmedin? Reklam=para=daha kaliteli dergi (Bence oyungezerde böyle oluyor.)

paranteze Edit: Reklam alıp o parayı yiyen ortaya bir halt koymayan dergiler var, oyungezer'in onlardan olmadığını ima ettim ters anlaşılmasın :)
xcalibur
Üye
Cidden oturup 6 sayfa boyunca şu yazılanları okudum ya...

Konuyu açan arkadaşıma: Oyungezer ticari bir kurum. Tabiki para kazanacak bu işi para kazanmak için yapyıyor zaten. Babasının hayrına yapsaydı dergiyi parayla satmazdı zaten!? Oyun yapımcılarıda bizi sevdiği için indirim yapıyor diye düşünüyorsundur sen şimdi.

HEYOO!! UYAN!! 5 yıllık oyun hala satılsın diye indirim yapıyor. Hangi dünyada yaşıyorsunuz siz? Oyungezer çarşaf çarşaf "STEAMDE İNDİRİM VAR" haberi yaparken "vay sen steamcisin" diye konu açılmıyorda neden kendi işlerinin reklamını yaptıkları zaman problem ediyorsun?

Cİdden saçmalık. Aç Künyeyi bir oku Playstoreda.. ne yazıyor?

İÇERİK SAĞLAYICI

SETİ YAPIM VE YAYINCILIK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Adres: Göksu Sitesi, Göztepe Mahallesi, Manolya Sok. No: 22 (Villa B133A)
Anadolu Hisarı / İstanbul / TURKEY
YER SAĞLAYICI / ERİŞİM SAĞLAYICITTNET A.Ş.

Esentepe Mahallesi, Salih Tozan Sokak, Karamancılar İş Merkezi,
D Blok, No:16 Şişli 34394 İstanbul
Tel No: 0 212 306 10 00
Faks: 0 212 306 10 10
Müşteri Hizmetleri: 444 0 375
WEB: www.ttnet.com.tr
E-Posta: iletisim@ttnet.com.tr

Yani neymiş? İçeriği kim sağlıyormuş SETI Yayıncılık

Şimdi Oyungezer'in künyeyi açalım.

Seti Yapım ve Yayıncılık

Adres:
Göksu Sitesi Manolya Sokak B133A

Anadolu Hisarı
İstanbul

Neymiş? SETI yayıncılık.

Yani neymiş ?

PLAYSTORE un içeriğini sağlayan OYUNGEZER miş?

Yani Neymiş?

Beğenmediğin kızdığın onca laf ettiğin playstore'un içeriğini sağlayan (fiyatlandırma politikasıda içeriğe dahil) yani adında yazmasada gerçekte Sahibi kimmiş!?

Heceleyerek söyleyeyim

O

YUN

GE

ZER

Burada dert edecek ne var anlamadım. Oyungezer kazanıyor. Türkiye oyuncuları kazanıyor. Bak şimdi FARCRY 3 ü de 60 liradan satın alacağım az sonra.

ONu bunu bırakında şunu sorun: Playstore ile ilgili şikayetlerimizi kime ileteceğiz? Bak haftasonu aldım EPISODES FROM LIBERTY CITY i, bilgisayarında 64 Bit işletim sistemi var bu installer 32 Bit için diyor. Kurmuyor. 64 Bit kurulum dosyasını nereden bulacağız!?

Müşteri hizmetleriiii!!!!
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Başlığı açan her ne kadar aşırı tepki göstermişse başlığa açana tepki gösterenler de o kadar aşırı tepki göstermiş.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller