Oyungezer Gibi Oyun Dergilerinde Nasıl Çalışılır
RelentlessRelentless
Üye
Polis ağır basar bu konuda sanırım. Bir de Pilot.
DrizztTR
Üye
ben 5 sene önce genetik mühendisiydim.
JerryJerry
Üye
Eskiden çocuklar çöpçü olmak isterdi. O gündüz vakti kamyonların arkasına takılmış insanlar feci cezbedici geliyordu. Sonradan bu işi gece yapmaya başladılar, tabi çocuklardaki heves de kayboldu. Peh!
rebelboyrebelboy
Üye
grizzlynin dediği gibi bence iyi bir oyun editörü olmanın püf noktası kendine özgü bir dilinin ve anlatım tarzının olmasıdır yoksa sonuçta herkes aynı oyunu inceliyor ve artıları eksileri sır değil, okuyucu keşke şu oyunu Bora incelemeli demeli ama tabii bunun için daha erken ilk olarak yazım kurallarını öğrenmeni ve akıcılığını geliştirmeni öneririm.
oropheroropher
Üye
Yazarlığa başlangıç yerinin büyük dergiler olabilmesi için gerçekten doğal bir yeteneğe sahip olması gerekiyor insanın..
Yoksa normal süreç pek böyle işlemiyor..
Eğer olağanüstü bir yetenek yoksa insanda başlangıcını da buna göre belirlemek en gerçekçisi..

Benim yazı yazdığım ilk sitede yazılarımı sadece 4 kişi okuyordu mesela..
Ancak başlangıç için bence çok doğru bir tercihti..
Sonrasında e-dergiler, orta ölçekli siteler derken TrGamer'a geçmiştim..
Orada belirli bir süre çalıştıktan sonra co-adminlik yapma imkanım da olmuştu..
Bu tecrübeler ve okuyucuların geri dönüşleri ile yoğrulduktan sonra ancak bir dergiye başvurmamın uygun olduğunu düşündüm..
Ki o da hemen olmadı, Oyungezer Online'da neredeyse 1.5 - 2 sene kadar görev aldım..
Sonrasında fazlasıyla küçük katkılarla dergiye geçiş yapıp ancak zamanla yer edinebilmeye başladım..
Bugün baktığımda dergide hoşuma giden ölçekte yer aldığımı düşünüyorum ve bu yaklaşık olarak 10-11 senemi aldı..
Demek ki böyle işler için gerçekten sabretmek ve kendini geliştirmek gerekiyor..

İsteğinin olması son derece güzel, seninle dalga geçenlere bakma sen..
Dil bilgisi hatalarının olması çok normal bu yaşta, önemli olan yanlışların olduğunu bilmen ve bunları düzeltebilmek için istekli olman..
Hedeflerini büyük tut ancak adımlarını gerçekçi at..
ve şunu asla unutma;
Bora0601
Üye

Yazarlığa başlangıç yerinin büyük dergiler olabilmesi için gerçekten doğal bir yeteneğe sahip olması gerekiyor insanın..
Eğer olağanüstü bir yetenek yoksa insanda başlangıcını da buna göre belirlemek en gerçekçisi..

Bu tecrübeler ve okuyucuların geri dönüşleri ile yoğrulduktan sonra ancak bir dergiye başvurmamın uygun olduğunu düşündüm..
Ki o da hemen olmadı, Oyungezer Online'da neredeyse 1.5 - 2 sene kadar görev aldım..
Sonrasında fazlasıyla küçük katkılarla dergiye geçiş yapıp ancak zamanla yer edinebilmeye başladım..
Bugün baktığımda dergide hoşuma giden ölçekte yer aldığımı düşünüyorum ve bu yaklaşık olarak 10-11 senemi aldı..
Demek ki böyle işler için gerçekten sabretmek ve kendini geliştirmek gerekiyor..

Dil bilgisi hatalarının olması çok normal bu yaşta, önemli olan yanlışların olduğunu bilmen ve bunları düzeltebilmek için istekli olman..
ve şunu asla unutma;

Teşşekür Ederim İnşallah Bende Senin Gibi Bir Yazar Olurum Bilgilendirmen İçin Teşşekür Ederim :2thumbsup:
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

ve şunu asla unutma;

Teşşekür Ederim İnşallah Bende Senin Gibi Bir Yazar Olurum Bilgilendirmen İçin Teşşekür Ederim :2thumbsup:

Yalnız dil bilgisi kurallarını günlük hayatında, özellikle de internetteki yazılarında, kullanmaya özen göstermezsen oturtmakta sıkıntı çekebilirsin. Mesela, elini "shift" tuşundan bir çek. Her kelimenin büyük harfle başlaması inanılmaz göz yorucu bir olay ve ciddi bir yazı yazıyor olsan bile ciddiye alınmanı engeller. Ayrıca o çizdiğim kelimede "de" ayrı yazılır.
G-MANG-MAN
Üye
ogz gibi dergilerde, yalakalık yaparak yazılmaz. mevcut level tipi dergilerde yazilabilir tabi.
bir de, editöre ve yazarlara "abiii burda yazar olammmııııı ?" diye sorarak hiç çalışılmaz.

"oradayım" bölümünü denesin isteyenler.
He4r0xHe4r0x
Üye
Bora benimde hep senin gibi bir hayalim vardı.Blogunda yazar olmak için ne yapabilirim? Ama lisede diş hekimliği okudum ben sorun olur mu.*
Bora0601
Üye
Arkadaşlar bir admin incelemelerimi beğendi ve Bozukkol.net sayfasında Haber Ve İnceleme editörü oldum yazılarımı orda yazıcagım yardım edenlere teşşekür ederim.
discussioncontroller