Pandæmonium VI - Vanilla - Tur 4 - Çar 21
AdramelechAdramelech
Üye
image
Zamanında bu şehir güzeldi. Doğu kıyısında en hızlı gelişen şehir ünvanını almış, Poquetanuck ismini bir kenara koyup, yarı şaka amaçlı Port More ismini almıştı. Gelişen şehrin kendine göre sorunları vardı tabi. Şehri ayakta tutan sütunlardan kimsenin haberi yoktu mesela, veya gölün dibindeki o küçük mağaranın nereye gittiğini bilen de yoktu.

Şehrin ortasına bir gökdelen dikilmişti ve bu gökdelen aslında çok karanlık bir adama sahipti. Midnite adını almasının da bir sebebi vardı o adamın, pek çok klüp ve barın sahibiydi. Yine de inanılmaz zengin olmayı başarmış ve paparazilerin önünden pek uzak durmamayı seven popüler birisiydi. Mafya ile bağlantıları olduğu söylense de, asla kanıtlanamadı.

İşte çirkin bir kış gecesinde, bir şehirdeki bir binanın içinde duran bir adam eğlenmek istedi.

image

Kurallar
Spoiler:
A. Oyun ve Turlar
1) Oyunculara rolleri herhangi yolla ulaştırılacaktır.

2) İlk tur 2, sonraki turlar birer gün sürecek.

3) Simultane linç kuralı: Aktif. Eşit ve en fazla oyu alan tüm oyuncular linç edilir. Eğer bu oyuncu sayısı 3'ü geçerse, en yüksek oya sahip kişiler arasından rastgele seçilen 2 oyuncu öldürülür.

4) Oyunu bu başlıkta oynayın, herhangi diğer iletişim aracında değil. Her türlü kritik/düşünce/kavga burada yaşansın, daha güzel olur.

5) Sorular, roller hakkında merak ettikleriniz gibi şeyleri bana özel mesajla iletebilirsiniz.

6) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır. Ayrıyeten, oyundan çıkan oyuncuların oyun hakkında MSN aracılığıyla veyahut başka bir şekilde görüş belirtmeleri veya oyuna herhangi bir katkıda bulunmaları yasaktır.

7) İlk turun başında, toplam oyuncu sayısının %30'u kadar rastgele seçilen oyuncu hakkında belirli ifadeler söylenecektir. Bu ifadelerin maksimum %30'u doğru olacaktır, diğerleri yanlıştır. Dolaylı olan gerçekler de mümkündür, Demon'un Okültist'in gücünü kullanması diğer rolleri öğrenebildiğini gösterir mesela.


B. Hamleler
1) Her türlü oyu ve benzeri önemli şeyi kırmızı ve bold yapın, gözümden kaçmaz böylelikle. Her tur bir kere vazgeçilme ve yeni bir kişi seçme hakkı vardır oyuncunun.

2) Özel yetenekleri olan oyuncular (kahin vs) hamlelerini özel mesajla iletsinler.

3) Aksi yazılmadığı sürece, diğer güçleri etkileyen güçler bile o turda etki eder ve bir sonraki tura etki etmezler.

4) Pas diyerek turu geçebilirsiniz.

5) Ardarda 2 tur hamle yapmayan oyuncular oyundan çıkarılır.

6) Turlarda verilen tüm oylar sırasıyla, önce Defansif Güçler, Linç ve en son Ofansif Güçler olarak işlenir.

7) Oyun boyunca toplamda 3, tur başına 1 kere linç oyu değiştirilebilir.


C. Roller
1) Bütün roller linç hakkına sahiptir. Oyunda her rol olmayacak ancak Kurtadam ve Sivil dışında tüm roller randomdur ve oyunda olacağının bir kesinliği yoktur.

2) Kazanma şartları kırmızı ile her rolün altında belirtilmiştir. O şartlar dışında, her rolde "hayatta kalma" şartı da vardır tabi ki. Görevi tamamlayıp hayatta kalınca başarılı, görevi tamamlamayıp hayatta kalınca ne kaybetmiş ne kazanmış, görevi tamamlayıp ölünce veya görevi tamamlayamayıp ölünce de oyunu kaybetmiş oluyorsunuz.

3) Özel güçlerin kullanım sayısı parantez içinde belirtilmiştir. Eğer sayı yerine tire varsa sınırsız demektir.


D. Oyunun Sonu

1) Sonlandırma Oyu. Sonlandırma oyu kullanıyorum demeniz yeterli. Oyunda sadece siviller kalsa bile oyunu bitirmeyeceğim. Eğer oyuncular artık cinayet işleyebilecek birinin oyunda kalmadığını düşünürlerse, el birliğiyle Sonlandırma Oyu atmalılar ve eğer oyunda hiç özel rollü kalmamışsa oyun biter. Eğer bu rollerden birisi kalmışsa, oyun biter, ancak siviller kaybeder.

2) Bir veya daha az kişinin kalması. Sonlandırma Oyu kullanmaksızın oyunu bitirmenin diğer yolu tek bir veya daha az kişi kalmasıdır oyunda. Son kalan kişinin oyunu kazanmış/kaybetmiş olması görevlerine bakacaktır. Aynı şekilde oyunda sadece kurtadamlar kalırsa da oyun biter.

3) Sonlandırma Oyu kullanmaksızın veya hayatta bir yada birden az kişi kalmadan oyunu bitirmenin bir yolu yoktur. Oyundaki herkesin görevleri tamamlansa bile oyuncuların sonlandırma oyu veya linçler ile ortamdan kurtulmaları gerekmektedir.

image


Roller
Spoiler:
[center]Sivil
[img size=150]http://i.imgur.com/FFy4c.jpg[/img]Sıradan kişiler.
Ana görev: En az 2 özel rollü karakteri linç et.

Kurtadam
[img size=150]http://i.imgur.com/tHT6C.png[/img]Kanlarında kurtadamlık lanetini yaşıyan insanlar. Diğer kurtadamları oyunu başında öğrenirler.
Katliam (5): Kurtadamlar aralarında anlaşıp bir oyuncuyu öldürme hakkına sahiptirler.
Dönüştürme (2): Kurtadamlar oyun boyunca iki kez, katliam oyu yerine dönüştürme gücü kullanabilirler. Başarılı olursa, kişi kurtadama dönüşür. Ancak eğer dönüştürmeye çalıştıkları kişi özel role sahip biriyse, güç geçersiz olur ve dönüştürülmeye çalışılan kişi kurtadamın rolünü öğrenir. Bu güç, katliam gibi, ortak kararla sunulmalıdır. Başarıyla dönüştürülmüş her kişi için bir katliam gücü kazanılır.
Ana görev: En az 2 özel rollü karakteri linç et.


Okültist
[img size=150]http://i.imgur.com/3FeZS.png[/img]Gizli ilimlere merak salmış kişilerdir. Okültist, oyun başında üç güç seçer ve bunlardan en az birisi Dîni veya Şeytani olmalıdır.
Görü (3): Bu güç ile seçtiği bir kişinin rolünü öğrenebilir. Eğer Demon'u görürse gözleri yanar ve gücünü bir daha kullanamaz.
Kilit (2): Bu güçle, bir oyuncu yerine kilitlenebilir ve o tur yapacağı tüm hamleler geçersiz sayılır. Buna linç oyları ve özel hamleler dahildir.
Koruma (2): Bu güçle kendini veya herhangi oyuncuyu Kurtadam saldırılarından koruyabilir. Bu gücün kullanıldığı kişi eğer o tur en yüksek linç oyu almışsa, ikinci en çok oy alan kişiler linç edilir.
Duygu Duvarı (1): Kullanıldığı turda değil, sonraki turda etki eder. Bu gücün kullanıldığı tur, linç dahil olmak üzere tüm hamleler geçersiz sayılır.
Dîni (1): Sadece Demon'a yöneltilebilir, diğer türlü başarısız olur. Demon'u Sivil'a dönüştürür. Şeytani gücüyle aynı anda seçilemez.
Şeytani (1): Sadece Demon'a yöneltilebilir, diğer türlü başarısız olur. Okültist'i Demon'a dönüştürür. Dini gücüyle aynı anda seçilemez.
Ana görev: Üç gücü de başarıyla birer kere harca.


Avcı
[img size=150]http://i.imgur.com/74Iwk.png[/img]Normal siviller, karanlığı yok etmek üzere yola çıktıklarında, gümüş kurşunlar onların en büyük yardımcıları olur.
Gümüş Kurşun (2): Vurduğu kişilerin hepsi Sivil veya Avcı rollerindeyse intihar eder. Oyunun herhangi bir safhasında bu hakkını kullanabilir.
Savunma (2): Avcı, istediği zaman, hedefini seçtiği bir özel güçten korunabilir. Mesela, o tur ona kurtadamların saldıracağını düşünüyorsa, "Kurtadamların saldırılarından korunuyorum" der ve o tur kurtadamların saldırısı başarısız olur. Ancak bu biraz çift taraflıdır, mesela eğer Okültist koruma gücü yapıyorsa ve Avcı kendini okültistlerden korursa, koruma gücü boşa gider. Bu güç linçlerde de kullanılabilir ancak linç oyundan korunmak isterse, ona atılan ikinci linç oyundan önce iletmiş olması gerekir bu gücü kullandığını.
Ana görev: Kurşunlarını başarıyla harca veya sana yapılan iki saldırıyı defet.


Demon
[img size=150]http://i.imgur.com/Q5AZq.jpg[/img]Bir sivilin bedeninde olduğundan kimse (kahin hariç tabi) onun demon olduğunu fark etmez.
Ayartma (2): Eğer Demon, özel rollü birisine kullanırsa bu gücü, gücünü kullandığı kişilerin rolünü ve gücünü öğrenmeksizin, belirtilen güçleri yine kendi seçtiği kişilere karşı kullanır. Güçlerin sonuçlarını öğrenmez.
-Sivil ve Avcı'da linç oyu değiştirilebilir.
-Kurtadam'da dönüştürme hakkı kullanılabilir.
-Okültistte'de güçlerden biri kullanılabilir.
-Demon'da etki etmez.
Kullanılmış veya sahip olunmayan güçler Demon tarafından kullanılamaz (mesela Okültist saklama gücünü seçmediyse Demon o gücü kullanamaz veya Kurtadamlar dönüştürme gücünü harcadıysa kullanamaz). Ayrıca Demon tarafından harcanmış güçler hem gücün sahibi tarafından kullanılmış sayılacak, kötü ve iyi etkilerin tamamı ona gelecek ve görevleri tamamlayabilecek.
Lanetleme (1): Kullanıldığı oyuncu 1 tur sonra ölür. Ölen oyuncu Okültist veya Kurtadam ise, Demon bu gücü geri kazanır.
Ana görev: Ayartma gücünün tamamını başarıyla harca.

image[/center]


Katılımcılar
Spoiler:
-Amenquiver Demon
-Aven
-Black Dino Ranger
-chackal Sivil
-deathly hallow Sivil
-gduman94
-LETHE
-Lonly_Wolf Sivil
-Loverman
-Lunod Sivil
-Mister NO
-Relentless Sivil
-ReyCey98
-Samson Kurtadam
-Snorlax Kurtadam
-XFire1994 Avcı


image
Banner neden bu kadar normal mi diyorsunuz? Tıpkı önceki Pandæmonium oyunlarındaki gibi tıklayıp tamamına bakmanızı tavsiye ederim.
Amenquiver
Mod
Oynıcam
chackal
Üye
Oynarım ben de.
LunodLunod
Üye
Varım!
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Katılmayı düşünmüyorum ama oyunu takip edeceğim kesinlikle.

Port More'u görünce de iptal olan WoD oyunu geldi aklıma, seni gidi seni.
AdramelechAdramelech
Üye
Bütün kurtadam oyunlarımın Port More'da geçtiğini ve kamplı olan kurtadam oyununun sonradan masaüstü bir frp oyunundaki sahnelerden biri haline geldiğini söylesem baya eğlenirsin o zaman.

Katıl lan deli etme adamı. Adam sıkıntısı çekicez zaten.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Olm şimdi şerlokluk yapamam ben millet "hiç yazmıyo ne amaç güdüyo bu zaar" falan der, üzülürüm ben öyle denince. :( Şaka bi yana bakalım yeterince adam gelmezse katılırım.
LovermanLoverman
Üye
Çekinceli varım.
gduman94gduman94
Üye
Ben varım.
Lonly_Wolf
Üye
Oynarım
drouzzindrouzzin
Üye
Takip ederim oyunu ben de ama katılmam sanırım. Seferiyim şu sıralar, çok geziyorum, stabil net bulamıyorum falan filan...
discussioncontroller