Pandæmonium VI - Vanilla - Tur 4 - Çar 21
LovermanLoverman
Üye
Bu yuan da abuk bir şekilde bitmeden sonlanmış, sonlanmayan diğer oyunlar gibi...

Öncelikle Adra'nın oyunu bitirmeyi kafaya koyduğu için buraya koymadığı Lethe'ye cevaben yazdığım postu koyuyorum:

"Bir sonraki oyunda Relentless tarzı oynayacak adam olursa hiç oynamayalım daha iyi. Sivil olan adam bu kadar pas veriyorsa oradan adam gibi oyun çıkmaz. Yazacak bir şeyi yokmuş da şubu. Adam linç ediliyor hala verdiği oy PAS. Arkasında taktiksel bir düşünce yok, şüphelendiğim kimse yok diyor. O kadar adam, o kadar kurdu ve demonu nasıl buldu? Buna inanmıyorum... Oyuna gereken özeni göstermedi PAS verenler, PAS harici yazdıkları tek satır yazı yok... Eksik oynadık yani.

Deathly de linçe gidiyor, foruma girip etmeyin yazdığı yok. Linç edileceğimi düşünmüyorum dedi, bir de linç edileceği kesinleşince geldi yazdı. Bu kadar... Linç edilme kısmına kadar benim kendisine linç oyu verebileceğimi tahmin etmiş, o kadar ince şeylere kadar girip linç edileceği zaman tek bir şey yazmamasını da anlamıyorum..

Neyse:

İki deneyimli adamdan birinin kurt çıkmasını bekliyorduk, bugün Deathly veya Lethe arasında oy kullanacaktım (önceki postlarıma bakın) Lethe'yi sonraki tura sakladım. Deathly gidince adam sıranın kendisine geldiğini görüp kurdum diye itiraf etmiş, beni okültist diye suçlayıp size öldürtecek, kendisi de o esnada sizi yiyecek. Bir kişiyi de dönüştürdü veya dönüştürecek, hoop 3 sivil gitti bile. 3 sivil daha ölünce oyun bitiyor zaten. İtiraf etse de, etmese de zaten sıradaki adam kendisiydi.

Planı bu:

Bu tur birine saldırıp yemek.
Ben Deathly sivil çıkınca kurt olacağını anladığımdan beni size okültist diye yutturup linç ettirmek.
Sonraki turda da bir dönüştürme ve oyun bitirmek.

Hiç bu anlaşma mevzularına girmeye ve kanmaya gerek yok. Oyunu zaten siviller kazanıyor. Lethe kurt, Black Dino Ranger kurt.
Linç edelim, ondan sonra da beni linç edersiniz güven ortamı oluşmazsa. Böylece de oyun biter."

*

- Tabii roller açıklandığı için oyun bitti. Lethe'nin dediğine uyup beni linç etmeye çalışsaydınız, (başaramyaacaktınız gerçi) oyunu kaybedecektiniz. Kendisini sivil olduğuma inandırdığım için dm aracılığıyla, beni dönüştürmek istedi ama başarısız olunca gelip oyunu bozdu. Bu tarz yaklaşımları hoş bulmuyorum. Geçen oyunda söyledim, ben kurdum, lover'ı öldürüp oyunu iyilere vereceğim tarzı kurdun golden retreiver olması hoşuma gitmiyor. Ben yazmayacaktım ki Lethe kurttur diye hem, kendi özel rolü mü niye açıklayayım... Yani öyle bir şey ki bu, ben burada şu oyun bitmese, özel rollü değilim, iftira diyecektim, bu sefer de Adra'nın SS'ini koyardı herhalde. Niçin planın bozulunca oyunu da bozdun anlamadım... Kurt olduğunu da görü ile görmüştüm zaten, o da ayrı mesela.

Onun harici Relentless'ı tarattım, bir sonraki el de Black Dino Ranger'ı taratacaktım ama fırsat olmadı. Büyük ihtimalle şeytani ile onu sivil, kendimi demon yapardım. Bu sefer de demon'un güçleriyle rahat rahat bitirirdim oyunu, ki zaten son tur Lethe'ye uyup beni linç etmeye kalkasınz, tüm oyuncular bana linç atsanız bile Linç: Lethe yazmam beni değil, lethe'nin linç olmasını sağlayacaktı zira korumadaydım, demon olamasam bile 2 koruma hakkım vardı.

Bir sonraki turda da Lethe kurt çıkınca, güven ortamı oluşturabilirsem ya Black Dino'yu linç ettirecektim yada yine koruma alacaktım ama büyük ihtimalle simultane olmasını sağlardım, çünkü ben korumaya geçince benden sonra eşit oy alanlar Linç olacaktı. Eh bana 2 oy gelse, geriye kalan bir kişi bile farklı adama atsa, benim oyum simultaneye götürecekti... Yani ben bu kadar şeyi planlıyorum, oynuyorum, rp yapıyorum bilmem ne, ama başlığa bi geliyorum ki neler dönmüş..

Uzun süre forumla rp oynamayı düşünmüyorum. Çoğu insanın ilgisizliği ve oynama tarzı hoşuma gitmiyor. Kişisel algılamayın lutfen.
SamsonSamson
Üye
deathly hallowdeathly hallow
Üye
Linç edildiğim sırada forumda değildim. Linç'ten sonra gördüm olayı.
SamsonSamson
Üye
LovermanLoverman
Üye
Oynamıyorum onu. Söyledim Adra'ya, çıkartılıyorum bu akşam.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Ben seni taa oyunun başında lanetleyip öldürmeyi düşünüyordum ama oyunun çekişmeli geçeceğini zannettiğimden sonralara saklamaya karar vermiştim, fırsat olmadı tabi.
discussioncontroller