.NET Runtime Optimization Service durduruldu
The White Lord
Üye
Syscleaner umarım bu duruma çözüm bulabilirsin, bilgisayarımda iki hafta önce iki programın güncellemesini yaptım, AMD Catalyst 12.4 ve .NET Framework 4.0' a güncelledim eskilerini. Sorunlarım burada başladı, oyunlarda yavaşlama olunca silmeye çalıştım (amacım downgrade etmekti) bu programları.

Sil(e)meden önce "mscorsvw.exe çalışmayı durdurdu" diye bir sorun verdi habire .NET . Şimdi de başlıkta yazdığım hatayı veriyor. Hata mesajını kapatıyorum fakat herhangi bir faydası olmuyor tekrar tekrar açılıyor. Yabancı sitelerde bir çözüm bulamadım, zira .NET programını tamamı ile de silemedim, "TrustedInstaller izin vermediği için silemezsiniz" diyor içindeki bazı programları silmeye çalışınca. Bu arada, "ngen.exe executequeueditems" komutu işe yaramıyor bu durum için.

.NET Framework tamamı ile nasıl silinir? Hiç bir iz kalmadan, üzerine yeni bir tane kuralım diye?

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: APPCRASH
Uygulama Adı: mscorsvw.exe
Uygulama Sürümü: 4.0.30319.1
Uygulama Zaman Damgası: 507f309d
Hata Modülü Adı: StackHash_df35
Hata Modülü Sürümü: 0.0.0.0
Hata Modülü Zaman Damgası: 00000000
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Uzaklığı: 00000000
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: df35
Ek Bilgiler 2: df357932b040339ccf796518bf114658
Ek Bilgiler 3: df65
Ek Bilgiler 4: df65b2acc93c32ecff86e93d805f932a
JerryJerry
Üye
Syscleaner'dan önce ben yettim :) Benim çözüm işe yaramazsa bir üst merciye gideriz artık ;)

http://cid-27e6a35d1a492af7.skydrive.live.com/self.aspx/Blog_Tools/dotnetfx_cleanup_tool.zip

Veya

http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2008/08/28/8904493.aspx

Net Framework'leri silecektir. Daha sonra gerekenleri yeniden yüklersin.
The White Lord
Üye
Tam ben de bunları yazmaya geliyordum unuttum diye, bu programı bu konuyu açmadan önce kullandım fakat bir sonuç vermedi, acaba ben mi yanlış kullandım? Win7 deki tüm NET leri sil şıkkını işaretleyip başlattım süreci, tüm versiyonlar silindi mesajını verdi fakat sorun devam ediyordu hala.

Peki, bu Net'in hepsini sildikten sonra nasıl bir şekilde yeniden yüklemeliyim? Net 1.0 dan başlayıp sırasıyla 2-3-3.5-4-4.5 olarak mı?
JerryJerry
Üye
Güvenli modda silmeyi denedin mi? Servisleri kapatamadığı için silemiyor olabilir.
The White Lord
Üye
Bir de öyle deneyip haber vereyim size.

Maalesef, hala sorun var, hata mesajı geliyor. Güvenli modda yönetici olarak silmeyi denedim, fakat olmadı.
JerryJerry
Üye
Son bir öneri daha;

Net Framework 4.5 sürümünü kurmayı dener misin? 4. versiyonun üzerine kurulduğu için sorunu ortadan kaldırabilir.
The White Lord
Üye
Onu da denedim :) Şimdi baştan itibaren hepsini kurmaya çalışacağım.
SYSCLEANER
Mod
.NET çok detaylı bir registery değişimne sahip yazılım maalesef bir kere kurdunuz mu silmesi çok mümkün değil. Açıkçası benim takip edeceğim çözüm format atmak olucaktır. Genede 4.5 i kurduktan sonra sorunların ortadan kalkar performans sorunun çözülür ise ne güzel... Çözülmez ise bence daha hiç kafanı yorma zamanını harcama formatı at temiz temiz yenide yapılandır.
discussioncontroller