GTA 4 Grafik Ve Kaplamalar Kaybolma Sorunu Yardım.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Bilgisayar almakla hiç çözülmez gerçi. Oyunun çıktığı tarihte daha üretilmemiş aletlerle dolu sistemde orijinal oyun aynı hataları verebiliyor. Bendeki hata buna oranla çok basitti ve hemen herkeste yaşanıyordu ama bu derece yol, köprü kayıpları falan da görülüyordu birçok kişi tarafından. Bir başlangıç uzantısı vardı ama şu an hatırlamıyorum. O işlemleri tekrar bulursam yazayım burada olmadı.
aztek
Üye
rami yetmiyor bence.
tolga_pctolga_pc
Üye
Bu sorun daha ounun başında olmuş olsa eyvallah sistemden şüphelenicem ama oyunu aldıktan sonra çok oynadım ve şu sorunu son 1-1,5 aydır görüyorum . Şuanda son çare olarak oyunu bidaha yüklemek kalıyor. 3 ay kadar önce format atıp yedek steam dosyalarını yerleştirdim belki bu trafikte bir sıkıntı olmuş olabilir sanırım ..
tolga_pctolga_pc
Üye
Ayrıca RAM yetmiyor gibi bir sıkıntı olsaydı grafik ayarları düşürüldüğünde aynı sorun olmazdı.
aztek
Üye
kasayı yan yatır
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Hemen şeyi sorayım. Yakın süre içinde anakart ve hard disk başta olmak üzere donanım değişikliğine gittin mi? Bu sorunların başlamasından önce yüklediğin bir program oldu mu veya olağanüstü bir işlem yaptıktan sonra mı başladı olaylar yoksa standart kullanım günü sonrasında mı rastladın? Google üzerinde inceleme yapıp benzer ekran görüntüleri ve sorunlara rastladın mı? Şu an sınava gideceğim ama gelince ben de bir google araştırması yapayım. Bir de sorun oyunun açılışında mı başlıyor yoksa bir süre sonra mı kendini gösteriyor? Bu da önemli. Bilgisayarı açar açmaz mı oyuna giriyorsun yoksa bilgisayarda başka işleri gördükten sonra mı oyuna açıyorsun? Eğer her iki şekilde de kullanıyorsan aralarında kullanım farklılığı oluyor mu?
tolga_pctolga_pc
Üye

Hemen şeyi sorayım. Yakın süre içinde anakart ve hard disk başta olmak üzere donanım değişikliğine gittin mi? Bu sorunların başlamasından önce yüklediğin bir program oldu mu veya olağanüstü bir işlem yaptıktan sonra mı başladı olaylar yoksa standart kullanım günü sonrasında mı rastladın? Google üzerinde inceleme yapıp benzer ekran görüntüleri ve sorunlara rastladın mı? Şu an sınava gideceğim ama gelince ben de bir google araştırması yapayım. Bir de sorun oyunun açılışında mı başlıyor yoksa bir süre sonra mı kendini gösteriyor? Bu da önemli. Bilgisayarı açar açmaz mı oyuna giriyorsun yoksa bilgisayarda başka işleri gördükten sonra mı oyuna açıyorsun? Eğer her iki şekilde de kullanıyorsan aralarında kullanım farklılığı oluyor mu?

Öncelikle sorunuma ortak olduğun için ilgilendiğin için Çok Teşkkür ederim.
Sorunu yaşamadan önce dediğim gibi en fazla format attım ve steam yedek klasörünü yerleştirdim bunun dışında akılda kalıcı bir aktivitede bulunmadım ki zaten final sınavları dolayısı ilede doğru düzgün ne program yüklü nede oyun. İnternette aynı tip ekran görünümleri ve sorunlarla karşılaşan kişiler forumlarda çeşitli konular açmış kimisi çözüm bulmuş kimisi bulamamış misal ekran kartı Driveri güncel değilken bu sorunu yaşamış bir oyuncuda vardı bir forumda.
Sorunun başlangıç süreci ise şu şekilde ; Oyuna girdiğimde hiç bir pürüz veya sorun yok hatta gram takılma dahi yok lakin 30 dk gibi bir zaman sonrada ufak ufak yollar,evlar,tabelalar,kaplamalar vs kayıp oluyor.
İşte sonuç olarakta ekran görünümlerindeki durum ortaya çıkıyor.Son olarakta donanım türü hiç bir değişiklik yapmadım 2 yıldır aynı donanım.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Hmmm. Ram'de sızmaya sebep olma ihtimali veya ısı değerleri hakkında bir fikrin var mı? Çünkü zaman içinde oluşması ilk olarak aklıma bunları getirdi. Öte yandan Steam aracılığıyla verileri kontrol etme ve birleştirmeyi uyguladın mı oyun üzerinde?
tolga_pctolga_pc
Üye
Evet steamdan Oyun içerik dosyalarını doğrulama İşlemini gerçekleştirdim fakat yine aynı sonuç . Birleştirme ne oluyor ? Ve RAM daki sızma olayı nasıl oluyor acaba?
tolga_pctolga_pc
Üye
Bu arada RAM de dahil olmak üzere bilgisayar parçaları normal ısı değerini hem oyun içi hem oyun dışı olmak üzere koruyor.
discussioncontroller