Naruto & Naruto Shippuuden
Falanca
Üye
Hayır efendim, Bleach topici Naruto topicinden önce açılmayacak! O kadar!

Shippuuden biraz sıkmaya başladı (30 bölümde 1 arc bitmedi) ve eski bölümlerin güzelliğini tekrar izlemeye başladım. Ama o sıkkın haliyle bile bir potansiyel var, yine de bırakamıyorum. Tuhaf.
HazeHaze
Üye
Heh, nerdlerin böyle çeşitleri de mi oluyormuş, gözlüklü, gözlüksüz falan? Yok, ben gözlük takmıyorum. Ayrıca Naruto izleyenlerin de hepsinin çok sosyal veya "tiki" insanlar olduklarını da sanmıyorum... "Ay şekerim n'olcak şimdi Sasuke'yea??" :P

Neyse, Naruto'ya başta pek ısınamamıştım, bacak kadar veletler var yav diye, ama 16-17. bölüm gibi sardı, hala izliyorum, 1 saat kadar önce 147-148'i izledim, fillerların sonuna kadar gitmeye kararlıyım.
Falanca
Üye
Şu ana kadar tüm bölümleri izlemiş biri olarak söylüyorum; fillerlardan uzak dur. Her bünyeye iyi gelmezler. Yazıktır. Fillerlara geldiğin anda direkt 220. bölümün 2. yarısını izle, sonra Shippuuden serisine başla.
HazeHaze
Üye
Valla bakacağız artık, çok sıkarsa direkt atlarım.
glowel
Üye
Fillerlara kadar olan bölümler için zaten diyecek çok fazla birşey yok, konusuyla, karakterleriyle kendine bağlayan, çok başarılı bir anime. Fillerlar da zayıf bölümler olmakla birlikte, içlerinde eğlenceli olan bölümler de var.
Ama Shippuuden serisinin ilk 8 bölümünü izlediğimde hayalkırıklığına uğradım. Konu değil ama çizimler beni hiçbir şekilde tatmin edemedi. Eski Naruto'nun yanında son derece zayıf çizimleriyle, zaman zaman karakterlerin tanınmaz hale geldiği sahnelerle bambaşka bişey vardı sanki. Hatta bu yüzdendir belki Shippuuden serisinin 8. bölümünden sonrasını halen izlemiş değilim. Umarım izlediğimde fikrim değişir.
Falanca
Üye
glowel, değişmeyecek. Hatta tam olarak bilmiyorum, 16. bölüm sanırım, o bölüme gelince kendini atmak isteyeceksin.

Çizimler bana göre genelde o kadar kötü değil. Çok kötü de başlamadı. Sadece daha detaysızlar.
maelstromb
Üye
Naruto serisi zaten dünya çapında çok sevilen bir anime.. eh Türkiye'de de sanırım Pokemon'dan sonra en bilinen anime.. Ama millet haklı ben Naruto'yu 200lü bölümlere kadar 4 gün içinde izlemiştim ve başından kalkamadığımı biliyorum :D Özellikle Chunin Exam ve küçüklüklerine döndükleri zamanlarda... Sonra filler lar geldi... >_>

Naruto Shippuuden, Akatsuki üzerine genellikle, önümüzde süper bölümler var ancak, Naruto yine filler yerine boşluk koyuyor.. En son 3 haftalık ara verdiler.. Artık 1 saatlik düzgün bölüm bekliyorum.. Bu kadar ara veren kaç anime var acaba :D Shippuden öyle bir şeyki o ezik Sakura'yı bile sevdirdi bana :D
Falanca
Üye

Naruto serisi zaten dünya çapında çok sevilen bir anime.. eh Türkiye'de de sanırım Pokemon'dan sonra en bilinen anime.. Ama millet haklı ben Naruto'yu 200lü bölümlere kadar 4 gün içinde izlemiştim ve başından kalkamadığımı biliyorum :D Özellikle Chunin Exam ve küçüklüklerine döndükleri zamanlarda... Sonra filler lar geldi... >_>

Naruto Shippuuden, Akatsuki üzerine genellikle, önümüzde süper bölümler var ancak, Naruto yine filler yerine boşluk koyuyor.. En son 3 haftalık ara verdiler.. Artık 1 saatlik düzgün bölüm bekliyorum.. Bu kadar ara veren kaç anime var acaba :D Shippuden öyle bir şeyki o ezik Sakura'yı bile sevdirdi bana :D

Naruto'nun bilinmesine karşıyım.

Chuunin Exam, şu ana kadar geçen storyline'ın kafadan en iyi arc'ıdır. Shippuuden de buna dahil. Shippuuden direktman "iyi adam kötü adam allah" modunda ilerliyorken, Chuunin Exam daha tuhaf bir şey. İçinde sınav sistemi ile ilgili şeyler var mesela (Hatta ÖSS'ye bile benziyor; özellikle Ibiki'nin yaptığı yazılı imtihan). Sadece geleceklerini düzeltmeye çalışan bir sürü insanın bir orman içine bırakılıp birbirlerini talan etmesi fikri var. Bu insanlardan birinin psikopat bir sadist olması ve ona en yakın olan kişinin aslında sınava giren en gerizekalı tip olması fikri var. Bütün bu olaylar olurken sırf koca bir köyü talan etmek için sınavdan bir-iki öğrenci araklamaya çalışan kazık kadar bir herif var; var oğlu var. Akatsuki vs. Team 7 olayları çok basit geliyor valla bu bölümlerin yanında.

Ayrıca evet, Sakura çok eziş bir karakter olmuş Shippuuden'de. Shippuuden'in sayılı iyi noktalarından biri.
theghosthand
Üye
Narutoyu çok güzel başlayan ve potansiyeli çok yüksek bi animeydi benim için.Her bölümünü takip ederdim hala da etmeye çalışırım.Eminim benim gibi düşünen çok kişi vardır.Tabi Zaman ilerledikçe kendinden soğuttu ve eski tadı kalmadı gerçekten.aşağıdaki yazılar spoiler içerebilir izlemeyenler devam etmesin:)
Birincisi bi animenin baş karakteri sürekli ezilip yardımcı karakterin bu kadar yüceltilmesi ve bunun bi sınırının olmayıp sürekli devam etmesi gerçekten sinir bozucu.Birde dayanılmayacak derecede kötü bazı ayrıntılar var.Mesela naruto bi osuruyor kiba dağılıyor amimenin bi tadı kalmıyor yada tam naruto ile sasuke dövüşüyor işte heyecanlanıyorsun naruto kyubi oluyor falan sonra bir bakıyorsun aha o da ne sasuke curse seal 2 yi bi açıyor.(İşte animenin benim için bittiği an).Adam resmen travestiye dönüyor.Fillerlarıda bir iki baktım sonra ne hale geldiğini görüp bleach izlemeye devam ettim.İki anime arasında şöyle bir ayrım yapabilirim.İkiside shonen olmasına rağmen bleach, kesinlikle daha yüksek bi yaş kesimine hitap ediyor.
Bu arada bleachi izleyipte kötü diyen adam görmedim.Hele naruto daha iyiymiş diyen hiç görmedim.
Dipnot:shippudenden umutluyum daha iyi olacağına...
SerGeanT
Üye
Manga hala devam ediyor ve oldukça ilerde. Anime inanılmaz yavaş ilerliyor. Bu hızda manga devam etmese bile manga'ya yetişmesi için 2 yıl geçmesi lazım anime'de.
Ama olmayacak. Manga hala devam edecek. (bitecek gibi bir hava vermeye başladı ama bitmez. bitemez..) Anime yaklaşınca bir yığın filler daha izleticekler. Asla manga'ya yetişemeyecek..
Kısaca.. Ölene kadar Naruto izliycez!!
HazeHaze
Üye

Narutoyu çok güzel başlayan ve potansiyeli çok yüksek bi animeydi benim için.Her bölümünü takip ederdim hala da etmeye çalışırım.Eminim benim gibi düşünen çok kişi vardır.Tabi Zaman ilerledikçe kendinden soğuttu ve eski tadı kalmadı gerçekten.aşağıdaki yazılar spoiler içerebilir izlemeyenler devam etmesin:)
Birincisi bi animenin baş karakteri sürekli ezilip yardımcı karakterin bu kadar yüceltilmesi ve bunun bi sınırının olmayıp sürekli devam etmesi gerçekten sinir bozucu.Birde dayanılmayacak derecede kötü bazı ayrıntılar var.Mesela naruto bi osuruyor kiba dağılıyor amimenin bi tadı kalmıyor yada tam naruto ile sasuke dövüşüyor işte heyecanlanıyorsun naruto kyubi oluyor falan sonra bir bakıyorsun aha o da ne sasuke curse seal 2 yi bi açıyor.(İşte animenin benim için bittiği an).Adam resmen travestiye dönüyor.Fillerlarıda bir iki baktım sonra ne hale geldiğini görüp bleach izlemeye devam ettim.İki anime arasında şöyle bir ayrım yapabilirim.İkiside shonen olmasına rağmen bleach, kesinlikle daha yüksek bi yaş kesimine hitap ediyor.
Bu arada bleachi izleyipte kötü diyen adam görmedim.Hele naruto daha iyiymiş diyen hiç görmedim.
Dipnot:shippudenden umutluyum daha iyi olacağına...

Başlarda öyle, Naruto hep Sasuke tarafından eziliyor ama sonradan açılıyor, pek katılmıyorum bu görüşe. (Bkz. su deposu :)) Sasuke o savaşta Naruto'yu harcıyor hafiften ama olsun o kadar.
SerGeanT dedi:

Manga hala devam ediyor ve oldukça ilerde. Anime inanılmaz yavaş ilerliyor. Bu hızda manga devam etmese bile manga'ya yetişmesi için 2 yıl geçmesi lazım anime'de.
Ama olmayacak. Manga hala devam edecek. (bitecek gibi bir hava vermeye başladı ama bitmez. bitemez..) Anime yaklaşınca bir yığın filler daha izleticekler. Asla manga'ya yetişemeyecek..
Kısaca.. Ölene kadar Naruto izliycez!!

AAAAIGGHH!!
discussioncontroller