Naruto & Naruto Shippuuden
maelstromb
Üye
SerGeanT dedi:

Manga hala devam ediyor ve oldukça ilerde. Anime inanılmaz yavaş ilerliyor. Bu hızda manga devam etmese bile manga'ya yetişmesi için 2 yıl geçmesi lazım anime'de.
Ama olmayacak. Manga hala devam edecek. (bitecek gibi bir hava vermeye başladı ama bitmez. bitemez..) Anime yaklaşınca bir yığın filler daha izleticekler. Asla manga'ya yetişemeyecek..
Kısaca.. Ölene kadar Naruto izliycez!!

haha :D Sırf bu adamlar bu kadar yavaş diye (ve tabi 2-3 tane büyük spoiler yedim diye :P) Mangaya başladım .. Cidden çok yavaşlar.. Akatsuki elemanları daha gözükmeyenler mangada yeni yeni çıkıyor.. Artık bunu biz bu hızla 4 senede anca Naruto animesinde görürüz :D
DuLLSoN
Üye
CNBC-E ye toplu başvuran naruto fanları olduğunu görmüştüm forumlarda, benimde düşüncem bu yönde, en son 92. bölümü izlemiş ve gerisini bekleyen biri olarak [haa lafın ortadan girdim ama elinde full seri olan varsa arşiv niteliğinde köşeye atmak istiyorum irtibata geçin bennen] laf nerde kalmıştı haa biri olarak CNBC-E nin bu işede el atmasını umuyorum. Avatar'ı çevirdiklerinde ne sevinmiştim, naruto neden olmasın :D (auww naruto cnbc-e ye geçse okulu bırakırım xD)
Falanca
Üye

Narutoyu çok güzel başlayan ve potansiyeli çok yüksek bi animeydi benim için.Her bölümünü takip ederdim hala da etmeye çalışırım.Eminim benim gibi düşünen çok kişi vardır.Tabi Zaman ilerledikçe kendinden soğuttu ve eski tadı kalmadı gerçekten.aşağıdaki yazılar spoiler içerebilir izlemeyenler devam etmesin:)
Birincisi bi animenin baş karakteri sürekli ezilip yardımcı karakterin bu kadar yüceltilmesi ve bunun bi sınırının olmayıp sürekli devam etmesi gerçekten sinir bozucu.Birde dayanılmayacak derecede kötü bazı ayrıntılar var.Mesela naruto bi osuruyor kiba dağılıyor amimenin bi tadı kalmıyor yada tam naruto ile sasuke dövüşüyor işte heyecanlanıyorsun naruto kyubi oluyor falan sonra bir bakıyorsun aha o da ne sasuke curse seal 2 yi bi açıyor.(İşte animenin benim için bittiği an).Adam resmen travestiye dönüyor.Fillerlarıda bir iki baktım sonra ne hale geldiğini görüp bleach izlemeye devam ettim.İki anime arasında şöyle bir ayrım yapabilirim.İkiside shonen olmasına rağmen bleach, kesinlikle daha yüksek bi yaş kesimine hitap ediyor.
Bu arada bleachi izleyipte kötü diyen adam görmedim.Hele naruto daha iyiymiş diyen hiç görmedim.
Dipnot:shippudenden umutluyum daha iyi olacağına...

Haze gibi düşünüyorum. Bir tabuyu yıkarak başlamış anime. Bunun neresi kötü? Hatta güzel, bazı yerlerde de komik. Tabi sonradan ikisinin güçleri de eşitleniyorlar ve böylece konu daha da güzelleşiyor. Ayrıca Sasuke'nin Cursed Seal'ına travesti diyen Haku'ya ne der bilemiyorum. Ayrıca bu iki karakterin bu durumları animenin ve manganin kalitesini nasıl düşürür, onu hiç mi hiç anlayamıyorum.

Naruto'nun osurması aslında iyi bir ayrıntıydı. Kiba'nın ve Akamaru'nun koku alma hissinin gelişmiş olduğunu biliyoruz. Ve Naruto, istemese de, bu açıktan yararlanarak maçı aldı. Böyle düşünürsek mantıklı. Travesti olayına, biraz önce dediğim gibi, katılmıyorum elbette. Ayrıca Filler'ları beğenmeyen izlemesin diyorum. "Fillerlar kötü rezil berbat höeaüble" diyen zibilyonlarca insan gördüm. Evet abi? Kötü? O zaman izlemeyin? Konuyla alakası yok zaten? İzleyin diyen mi var?

Bleach açıkçası çok tekdüze geliyor. Sanılanın aksine Bleach izleyip "Naruto daha iyidir!" diyen çok tanıdığım da oldu. Bleach, evet, daha yüksek bir yaş kesimine hitap ediyor ve bunun en büyük nedenlerinden biri  de mini etekli shinigamiler barındırması olabilir.

Bunlar benim düşüncelerimdir bu arada. Alınan olmasın.
theghosthand
Üye
Naruto ve sasuke hiç bir zaman eşit hale gelmiyor.Naruto  rasenganla brutal güç olarak öne geçiyor kısa süreli olarak.Mangayı takip ederseniz zaten objektif gözle nasıl eşit olmadıkları milyon kere anlatılıyor.
Neyse gelelim anlamadığın konuya;ciddi olması gereken sahnelerin ciddiyetini kaybetmesi yoksa kimsenin cinsel tercihi ile bir sorunum yok bu seni özellikle yaraladıysa kusura bakma.
Filler olayına gelince ; beğenmediğim bir şeyi zorla izleyecek değilim ama
beğeneceğim şekile gelmesi için istediğim şekilde eleştirimi yaparım.Zibilyon kaç sıfırlı bilmiyorum ama ben yüzlerce kişi gördüm fan sitesinde part 2 gelene kadar ara veren.Bu insanların en doğal hakkı zaten
ama sen, ben filler izlicem sen git başka anime izle diyorsan.Bende madem bu kadar emosunuz gidin topaçlı anime izleyin derim.Bunlarda benim düşüncelerimdir.
Norr
Üye
Naruto ve Bleach fillerları oynattığı zaman mangalarına dalmıştım, şimdi yeni anime bölümlerini beklemiyorum, cumartesi 2 manga okumak yetiyor. Yaratıcısı tarafından en ince ayrıntısına kadar çizilmiş manga ile anime arasında dağlar kadar fark var. İkisinin mangası da şu an itibariyle harika gidiyor. Hazır bu hafta naruto bölümü yokken mangaya başlayın derim, pişman olmazsınız.
Illdan
Üye
Ben animeyi bıraktım mangayı takip ediyorum ve olaylar çok harika gidiyor şu anda her ne kadar pek çok gizem henüz çözülmese de bazı ip uçları ve yeni bir doujutsu ortaya çıktı.
Falanca
Üye
Ghosthand; Naruto ve Sasuke Part I'in sonunda tam olarak eşitler. Biri 1 Kuyruklu Kyuubi, diğeri Cursed Seal 2. Ve çok küçük bir farkla Sasuke kazanıyor.

Naruto vs. Kiba ciddiydi. Son derece ciddi değildi ama, ciddiydi. Hatırlarsan Naruto o sırada Orochimaru tarafından yapılmış bir seal ile çakrasını tam olarak kullanamıyordu. Kiba ise onun için çok güçlüydü. Dediğim gibi, onun gelişmiş koku alma yeteneğini ona karşı istemese de kullanmanın, dolayısıyla onu yenmenin başka yolu yoktu.

Ya filler meselesi cidden çok kötü bir tartışma. Tamamen Naruto animesinin mangadan uzaklaşması için yapıldı. Onun yerine hiçbir şey yapmasalardı daha mı iyi olurdu? Aslında evet. Ama yapmışlar, sırf Japonya'daki Naruto fanboylarından biraz daha pay koparabilmek için. Filler animenin ortalamasını etkileyemez. Benim için tüm anime serisi bir toplama işlemidir ve fillerlar da koca bir sıfırdır kısacası. Yani eğer filler konulmasaydı yine de orada bir boşluk olacaktı. Direkt Shippuuden'e geçilmeyecekti. Sen de zorla yine başka bir anime seyretmek zorunda kalacaktın. Bir şey değişmeyecekti. Kaldı ki kimse sana başka bir anime izle de demiyor. Filler süreci zaten bitti. Buyur Shippuuden'e devam et abi.

Emo kelimesini yanlış kullanıyorsun ayrıca.
Zer0
Üye
Hem anime'ini hem mangasını takip etmekteyim. Gerçi anime'i öyle çıktığı gün çekme, hemen izleme; amanda aman hemen havasına girme falan bunlar hep geçmişte kaldı (bakınız 100-130.bölümler arası)
Zaten normal hikayeleri bile uzatmak için yaptıkları çok saçma:
- Ağızdan çıkması gereken Katon jutsusu , maskesinin altından yapılabiliyor (ve maske yanmıyor)
- Saatler süren bir savaş sonrası yorgun düşen 4 kişi , bir anda o saatlerden öncekinden daha güçlü olabiliyor
- içine çektiğin anda ölebileceğin bir duman içinde 10 dakika durulabiliyor
- 3 dakikalık etkisi olan bir anti-poison , 20 dakika sonra 2 dakikalık etki bırakıyor , diğer 2 dakikanın bitmesi de bir 20-30 dakika sürüyor
- Karşılaşmış olabileceğiniz en zorlu düşman , siz orada yaralarınızı iyileştirirken , taktik düşünürken , boş boş dururken size asla saldırmıyor
- Ekvatordan daha uzun aralarından ağaçlar geçen kanyonumsu şeyler var olabiliyor
... uzar gider bunlar ya...

AMA; manga hala süper gidiyor , kaybetmedi eski havasını. Son zamanlarında baya merak edilen konulara değinmeye başladılar. En önemlisi, chapter 297 (narusaku cular birleşin ! :D) gibi bir chapter daha bekliyoruz mutlaka :D
HazeHaze
Üye
Eleştirilerin haklı da, bunlar genel olarak anime kültürünün bir parçası, gerçekçilik beklemek saçma olur.
Falanca dedi:

Ghosthand; Naruto ve Sasuke Part I'in sonunda tam olarak eşitler. Biri 1 Kuyruklu Kyuubi, diğeri Cursed Seal 2. Ve çok küçük bir farkla Sasuke kazanıyor.

9 kuyruklu abi, Ninetails, Pokémon'da bilem var. ;D
Falanca dedi:

Naruto vs. Kiba ciddiydi. Son derece ciddi değildi ama, ciddiydi. Hatırlarsan Naruto o sırada Orochimaru tarafından yapılmış bir seal ile çakrasını tam olarak kullanamıyordu. Kiba ise onun için çok güçlüydü. Dediğim gibi, onun gelişmiş koku alma yeteneğini ona karşı istemese de kullanmanın, dolayısıyla onu yenmenin başka yolu yoktu.

Bence maç gayet güzeldi. Animede bu tarz komik hadiseler zaten bir parça olarak vuku buluyor, kaldı ki Naruto sırf dalga olan bir karakter. Böyle bakacak olursak, Kiba da hap alıyor, (ya da Akamaru'ya veriyor), Naruto'da ekstradan birşey yok, köpeği, börtüsü böceği de yok. Nine-tails chakrasının mühürlü olması da bir başka tartışma konusu tabii.
Falanca dedi:

Ya filler meselesi cidden çok kötü bir tartışma. Tamamen Naruto animesinin mangadan uzaklaşması için yapıldı. Onun yerine hiçbir şey yapmasalardı daha mı iyi olurdu? Aslında evet. Ama yapmışlar, sırf Japonya'daki Naruto fanboylarından biraz daha pay koparabilmek için. Filler animenin ortalamasını etkileyemez. Benim için tüm anime serisi bir toplama işlemidir ve fillerlar da koca bir sıfırdır kısacası. Yani eğer filler konulmasaydı yine de orada bir boşluk olacaktı. Direkt Shippuuden'e geçilmeyecekti. Sen de zorla yine başka bir anime seyretmek zorunda kalacaktın. Bir şey değişmeyecekti. Kaldı ki kimse sana başka bir anime izle de demiyor. Filler süreci zaten bitti. Buyur Shippuuden'e devam et abi.

Fillerlar bile benim hoşuma gitti. Bu kadar büyütmenin alemi ne yahu? İstemezsen seyretmezsin, ortalıkta bir sürü anime var zaten, kıtlıkta değiliz ki...
Falanca dedi:

Emo kelimesini yanlış kullanıyorsun ayrıca.

Ona istinaden bir cevap yazmayı düşündüm ama, biraz sert kaçar diye yollamaktan vazgeçtim. Herkes tutturmuş bir emo gidiyor, hadi hayırlısı. Yine de şunu söyleyeyim: Beyblade /= Emo.
Falanca
Üye
Haklı olduğumu bilmeyi seviyorum. Sağol Haze.

Shippuuden'in 31. bölümü çıktı. Opening ve Ending berbat ama bölüm içeriği hoşuma gitti. Çizimler de düzelmiş.
discussioncontroller