Kullanılmayan HDD'deki windowsu kaldırma
aztek
Üye
Bugün elime geçen yeni HDD'ye yeni sistem kurup kullanmaya başladım lakin önceki HDD'den windows dosyalarını kaldırmak istiyorum.

Biçimlendirme yöntemi hata veriyor ''biçimlendirme tamamlanamadı'' şeklinde.

Seagate'in discwizard adlı bu işe yarayan programını indirip boot edilebilir şekilde yazdırdım;

Sorun şu ki; eğer yeni HDD'nin bağlantısını kesersem (eski HDD ile açılıyor doğal olarak makine) açılışta aygıta erişilemedi hatası alıyorum, herhangi bir boot işlemine izin vermiyor,

yok eski HDD'nin bağlantısını keser yeni HDD ile açarsam ''Bootmgr eksik'' diyor ve yine windows açılmayıp herhangi bir boot işlemine izin vermiyor,

Eğer ikisini beraber çalıştırırsam sorunsuz hangi HDD'deki işletim sisteminden makineyi başlatmak istediğimi soruyor ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.

Ama Eski HDD'deki sistem dosyalarından nasıl kurtulacam, neden HDD'lerden birinin bağlantısını kesince hata alıyorum??? Yardım lütfen.
aztek
Üye
anaa kimse yorum yapmamış. anlayan yokmu hiç yahu.
GrieverGriever
Üye
...
SYSCLEANER
Mod
CD den boot etmek için DVD_ROM un first bootable device olması gerekiyor yani ilk olarak DVD-ROM açılışta başlayacak. HDD ile başlatmayı deniyorsun haliyle makine açmıyor. Boot işlemi windowsun açılışı ile değil biosun açılışı yani power düğmesine bastığın an başlar.

Öte yandan Bootmgr eksik demesi başlı başına bir kurulum hatası bunu düzeltmek için eski hdd ni söküp Windows kurlum cd sini takıp cd üzerinden çalıştırıp başlangıç onarımı servisini kullanman gerekiyor.
discussioncontroller