Lahit - Kaptan & Profesör
AdramelechAdramelech
Üye
image

Kaptan / Simon Holmes -KurtulanSama
[img size=150]http://i.imgur.com/0Nm3V.png[/img]
Spoiler:
-Sosyal, Zihinsel, Fiziksel
-Ana Özellikler: Akademik bilgi (Gemicilik)
-İkincil Özellikler: Politika, Ateşli Silahlar
-Ekstra Özellikler: Yakın dövüş silahları, İkna (Mantık ile), İkna (Korkutma ile)
-Geçmiş: Eski Bahriyeli, şimdi kiralık kaptan.
-Eşyalar: Brunswich Rifle, 14 mermi, Kılıç, 62£.

Profesör / John Ruskin -Lethe
[img size=150]http://i.imgur.com/bLS9n.png[/img]
Spoiler:
-Zihinsel, Sosyal, Fiziksel
-Ana Özellikler: Akademik bilgi (Arkeoloji)
-İkincil Özellikler: Akademik bilgi (Dil bilimi), Araştırma
-Ekstra Özellikler: Tıp, Bilim, Okült
-Geçmiş: Arkeoloji ve yan alanlarda ün salmaya çalıştı. Arkadaşı tarafından hediye edilmiş Revolter'ı daima yanında taşır.
-Eşyalar: Colt Dragoon Revolver, 18 mermi, taşınabilir arkeoloji eşyaları, 21£.

image
12 Ocak 1858, 11:20, Londra

Keranenin alt katındaki salonda oturmuş viskilerini yudumluyorlardı. Yolculukta gördükleri onca şeyden sonra, pek konuşmak da istemiyorlardı zaten. Etrafındaki kadınların bazıları çekiciydi, ancak bu gece ikisi de sadece uyku çekmek istiyorlardı. Bir seneye yakın sürmüş bir gemi ve maceraydı yaşadıkları, ikisi de unutmak için her şeyi yaparlardı.

Bir hafta içinde sonsuza dek arkalarında bırakabileceklerdi ama. Bay Black'e lahiti götürmek üzere bir at arabası ayarlayıp, kendisinin önüne çıktıklarında ve paralarını aldıklarında tamamen arkalarında bırakabileceklerdi. Gün boyu giysiler ve parfümler almış, yüksek mevkideki bu soylu adamın önüne en iyi nasıl çıkacaklarını tasarlamışlardı. Artık yorgunlardı.

Uyumak. Dinlenmek.

Odadaki bayık müzik kulaklarını acıtıyordu, sanki ölen denizcilerin çığlıklarıymışcasına.

Spoiler:
italik - düşünce
kalın - konuşma
spoiler - gizli/saklı hareket
LetheLethe
Üye
Gemide yaşananları artık arkamda bırakmak istiyorum, bir umut unutmak. O kadar bitkin ve ruhsal olarak yıpranmış durumdayım ki etrafımdaki kadınlar umurumda değil. Bir an önce bir oda tutup uyumak istiyorum.

Kaptan; saat geç oldu, müsaadenle bir oda tutup dinlenmek istiyorum. Sabah ilk ışıkla bir at arabası bulup limana doğru yol alırız artık.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Romunu yudumlarken; ne birisi ile konuşmak, ne de bir şey düşünmek istiyordu. Etrafındaki kızları süzdü, her ne kadar yaşlanmış olsa da denizler onu zamanın kötü etkilerine karşı korumuştu ancak bu akşam çok yorgundu.

Müsade sizin, Profesör Ruskin. Ben de istirahate çekileceğim zaten.
AdramelechAdramelech
Üye
Ortam saat ilerledikçe sakinleşiyordu. Odalara hatunlarla veya hatunsuz çekilen insanlar yüzünden nispeten sessizleşmişti. Duman hafiften azalıyordu ve yavaş yavaş başlamış yağmurun sesi de ayrı bir dinginlik katıyordu.
LetheLethe
Üye
Yağmur... Şu koca şehrin sevdiğim tek özelliği.

Hancıya doğru yöneliyorum. Ve hancıya;

Bir oda tutmak istiyordum, yardımcı olabilir misiniz?
AdramelechAdramelech
Üye
Ahahahah kibar çıktı bu ahahaha Pis pis sırıtarak devam ediyor. Tek kişilik oda iki sterlin. Bir anahtar koyuyor masanın üstüne.
LetheLethe
Üye
İki sterlini masanın üstüne koyup anahtarı alıyorum ve odama gidiyorum. Odaya bir göz atıyorum.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Romunun kalanını yudumlarken hala kızları izliyordu. Profesörün gittiğini bile farketmemişti. Bardakta kalanı kapasına dikip yavaşça hancının yanına gitti. Tüm dünyanın neredeyse tüm ülkelerini dolaşmak ve her türlü insanla konuşmuş olmak ona nerede, kiminle nasıl konuşması gerektiğini öğretmişti.

İyi akşamlar, bir oda ve elindeki en genç ve tecrübesiz kız bana ne kadara patlar?
AdramelechAdramelech
Üye
@Lethe: Oda dikdörtgen, çok büyük değildi ama en azından bir yatak ve küçük bir dolaba sahipti. İyi kokmuyordu, iyi kokmasını kimse beklemiyordu herhalde. Ayrıca, açık cam yüzünden dışarıdan net olarak gelen seslerden yağmurun hızlandığı belliydi.

@Kurtulansama: Kalbini yerinden çıkarmasın yaşlı adam? ehehehe pis pis gülümsedi ve bir yandan ne kadar para verebileceğini tavsiye edercesine süzüyordu.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Benim için endişelenme. Senden daha iyi durumda olduğum kesin. Şimdi, sen fiyatı söyle.
AdramelechAdramelech
Üye
26 sterlin. Gülümsemesi azalmadı. Hala aynı yapmacıktı, buram buram ter kokan vücudu ve bok kokan ağız kokusu ile neredeyse tiksindiriciydi.
discussioncontroller