Lahit - Eski Müfettiş & Tacir
SamsonSamson
Üye
@Combining
Spoiler:
İnsanların hepsinin yorgun göründüğü belli, belki hayattan sıkıldılar belki de meslekleri gereği fiziksel olarak yoruldular ama hepsinin buraya sarhoş olup her şeyi unutmaya geldiği belli. Çoğu şehir dışından yabancıların pub'da bulunduğunun bile farkında değiller. Barmen bile bir-iki tek atmış gibi görünüyor. Hepsi orta kesimden, giysileri gösterişli değil, hatta bazılarının giydiği kıyafetler sıkça yamanmış. Şehir hakkında soru sorulduğunda farklı cevap verebilecek kimse yok gibi görünüyor
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Hmm. Müşteri çıkartabilir miyim ki buradan?

-Barmene:
Bayım bize iki bira verir misiniz?
Hay aksi, hesabı müfettişe kitlersem iyi olacak.
Acaba burada tütün bulunur mu? Aaa son bir şey daha... Demir bir kaşık neyin verebilir misiniz? Uğraştıracağım sizi kusura bakmayın lütfen.
SamsonSamson
Üye
Yolun hemen karşısında bir tütüncü olacaktı istersen oraya gidebilirsin, kaşığı biralarla beraber masaya bırakırım, şimdi izninle ilgilenmem gereken yeni müşteriler var.

Barmen içeri yeni girmiş iki kişinin yanına gidiyor.
SamsonSamson
Üye
Yolun hemen karşısında bir tütüncü olacaktı istersen oraya gidebilirsin, kaşığı biralarla beraber masaya bırakırım, şimdi izninle ilgilenmem gereken müşteriler var.

Barmen içeri biraz önce girmiş iki kişinin yanına gidiyor.
Üye
Müfettiş bey yerinde yok. Tütüncüye gitmeden ona haber versem iyi olur.

-Sırtını bara yaslar, asasının boynundan tutarak barın üstüne koyar ve yüzünü Bay Miller'ın normalde oturuyor olması gereken yere çevirir. Lakin zihni ve kulağı barmene ve iki yeni müşterisine odaklanmıştır.

Şu iki dingil buradaki diğer totoşlar gibi gözükmüyorlar. Günün şanslıları onlardır belki.
SamsonSamson
Üye
Yabancıları izlerken o sırada bir tanesi yanınıza geliyor ve

Merhaba, sanırım siz de buraları pek bilmiyorsunuz arkadaşımla bir gecelik uyuyacak yer arıyoruz, dışarıdaki yağmura bakılırsa sokakta kalmamız imkansız ancak yazık ki yanımızda hiç para yok. 6 sterlini çok görmezsiniz umarım.

diyor.
Üye
Aslına bakarsanız bayım, pek geceliyecek durumumuz yok. Bir iş üstündeyiz ve ne kadar çabuk halledersek o kadar iyi olacak. Öyle değil mi Bay Miller?

-Müfettişe eğilerek:
Sanırsam turnayı gözünden vurduk efendim.

-Tekrar yabancıya:
Fakat Bay Miller da sakınca görmezse biralarımız bitene kadar birbirimize eşlik edebiliriz.
Üye
Hay bin kunduz! Bir bu eksikti. İki adamı daha taşıyabilecek durumda değilim hiç. Müfettiş halinden memnun görünüyor gerçi. Bu heriflerin davamıza zarar verebileceğini düşündüğünü hiç sanmıyorum.

-Birasını bir dikişte bitirir. Ayağa kalkar ve kaşığı alıp boş bardağa vurarak:

Herkes bir dakikalığına dikkatini bana verebilir mi acaba? Öncelikle iyi akşamlar. Acaba Bay Alexander James Black'in nerede yaşadığını bana söyleyebilecek birisi var mı?
SamsonSamson
Üye

Evet, evet hatırladım bayım. Bay O'Connor zamanında... Neyse, bunu daha sonra konuşuruz bayım.

Bay O'Connor'a çaktırmadan yaklaşır ve kulağına:

Spoiler:
Gece geç bir saatte benimle buluşun. Anlatacaklarım var.

İki eski arkadaş konuşurken Bay Freeman ayağa kalkar ve kaşığıyla bardağa vurarak;

Herkes bir dakikalığına dikkatini bana verebilir mi acaba? Öncelikle iyi akşamlar. Acaba Bay Alexander James Black'in nerede yaşadığını bana söyleyebilecek birisi var mı?

der. Pub'daki müşterilerin çoğu Freeman'a bakar, bazılarının yüzünden Black isminden hoşlanmadıkları rahatça okunuyordur. Sanki hiç bir şey olmamış gibi hepsi içmeye devam eder. O sırada Barmen yanınıza gelip sessiz bir şekilde;

Bakın buraya niye geldiniz bilmiyorum ama "Black" ismini bu şekilde kullanmamanızı öneririm. Arkadaşınıza da dediğim gibi Bay Black nerede yaşıyor bilmiyorum, burada kimsenin size yardımcı olacağını da sanmam

Barmen etrafa bi göz atar ve daha da sessiz bir biçimde;

Eğer isterseniz meydana gidip Andrew Kendrick'e sorabilirsiniz. Kendisinin bir silah dükkanı var. Herhangi birine Kendrick'in dükkanını sorun, size yolu gösterirler fakat bu saatte kapalıdır. Eğer sessiz olacağınıza söz verirseniz size elimdeki odaları veririm. Hem indirim de yaparım, kişi başı 2 Sterlin ama Black'in ismini bir daha bu kadar sesli söylemeyin lütfen. Black ismi burada pek sevilmez.

Ha bu arada, şu an için elimde sadece 3 adet boş oda var, eğer biraz sıkışmak sizin için sorun olmazsa odalardan birine fazladan yastık ve battaniye koyabilirim. Bu saatten sonra yatacak yer bulmanız da biraz zor gibi zaten heh heh.

Neyse sizi şimdi yalnız bırakayım, 1 saate kapatacağım burayı, umarım o zamana kadar karar vermiş olursunuz...

Geceyarısı olmak üzere, dışarıda müthiş bir sağanak yağmur var ve hava çok soğuk. Tipik İngiliz akşamı işte...
Üye
Aksilikler hep üçlü gelir derlerdi. Bakalım sırada ne var. Anlaşılan bu herifleri ensemden atmak için başka yollar denemem gerekecek.

Bana lüksü verdiğiniz için teşekkür ederim Bay Miller. Müsadenizle ben şu tütüncüye bakayım.

-Her zamanki lakayt görünen tavrıyla masadan kalkar. İçeri girdiğinden beri sessiz ve gergin görünen adama(mürettebat2) sağ elinin iki parmağını başına götürerek hafifçe selam verir.

Sahi bu adam neden bu kadar gergin?

Odaları siz ayarlarsınız umarım beyler.
discussioncontroller