Lahit - Eski Müfettiş & Tacir
SamsonSamson
Üye
O ana kadar oldukça sessiz duran Buckland;

Beyefendiler, eğer siz de Bay Black'le görüşmeyi diliyorsanız, acaba size iştirak* edebilir miyim? Ben de Bay Black'i aramaktayım da. İzin verirseniz size yardımcılık dahi edebilirim!

* = Beyefendilerle konuşurken daha "kibar, şehirli" bir İngilizce kullanmaya çabalıyorum ama yanlış yerleştirdiğim deyişler kullandığımız dildeki sınıf farkını ele veriyor.

diyor fakat cevabını alamadan Barmen 4 bira getirip masaya koyuyor ve;

Eğer odaları istiyorsanız ücretini şimdiden alayım, bazı "müşteriler" akşamdan odayı tutup sabah güneş doğmadan şehri terk etmeyi çok seviyor. Yanlış anlamayın size güvenmediğimden değil ama ufak bir önlem işte. Toplamda 6 sterlin ve biraların fiyatları dahil değil.

dedikten sonra geride kalan üçlüye bakarak cevabınızı bekliyor.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Lanet yağmur. Şimdiye Black'i bulmuş olabilirdik. Umarım bu folloşlar askılıktan bir mont almamı yadırgamazlar.

-Bir mont alıp tütünceye doğru yürümeye çalışır.
SamsonSamson
Üye
Miller cebinden bir miktar para çıkararak;

Odaların parasını ben öderim. Buyurun...

Der ve ekler;

Ama, biraların parasını hemen veremem. Belki bir şeyler daha içeriz. Bu arada biralar ne kadar tuttu acaba bayım?

Barmen;

Biralar 50 cent

der ve Miller'ın uzattığı 6 Pound'u alıp geri döner.

Freeman o sırada dışarıdadır, yağmur o kadar sert yağıyodur ki yağmur damlaları adeta montu deler. Tütüncüyü görmesi gecikmez. Yolun hemen karşısında kapalı olduğu belli olan bir tütüncü dükkanı görünür.
Üye
Mına kodumun esnafı. Tütüncü hiç kapatır mı lan?! Bir ihtimal içerdedir belki herif hala. En azından bir kaç dal sarar gece oyalanacak bir meşgale olurdu.

-Biraz olsun o lanet bardan uzaklaşabileceği ve küçük bir ihtimal olsa da tütün alabileceği umuduyla hızlı adımlarla tütüncüye doğru ilerledi. Bir elinde bastonu tutuyor bir eliyle de iki yakasını birleştirmeye çalışıyordu.
SamsonSamson
Üye
Kapı kilitli, içeride biri varmış gibi de görünmüyor. Belki de sahibi hava yüzünden erkenden evine döndü.

Yandaki dükkanlar da açık değil.
Üye
Spoiler:
Arka kapı, ara sokak falan var mı? Bir sigara için break-in yapıcam :P
SamsonSamson
Üye
@Combi
Spoiler:
Her 4-5 dükkan arasında ara sokaklar mevcut. Tütüncü dükkanının yanındaki dükkandan içeri doğru giden sıkışık bir sokak var. Dükkanın arka kapısı yok. Arkasında ki bina ile bitişik ve binanın öbür yüzü başka bir caddeye bakıyor.
Üye
-Sokağın iki ucuna da bakar.

Bu havada beni fark edebilecek bir insan olduğunu düşünmüyorum.

-Cama bastonuyla vurur.
SamsonSamson
Üye
Miller;

Paraları sabah ödeyeceğiz. Bazı "dükkan sahipleri" akşamdan parayı alıp güneş doğmadan müşterilerini odadan çıkartmayı seviyor. Yanlış anlama, sana güvenmediğimizden değil.

Der ve dörtlüde ki en sessiz olan Buckland'a dönerek;

Ve sen, adın neydi? Madem bu işte bize eşlik etmek istiyorsun, biraz kendinden bahset.

O sırada sokağın karşısında,

Freeman'ın çıkardığı sesi yağmur bastırır fakat kısa bir süre sonra yukarıdan camın açıldığını duyar. Suratını tam göremediği yaşlıca bir adam kafasını camdan çok çıkarmamaya özen gösterek Freeman'a bağırır,

Hey cama vurup durma, eğer bir zarar gelirse sana ödetirim, dükkanı kapadım eğer bir şey istiyorsan sabah erkenden gel!
Üye
Seni aşağılık herif. Çabuk o lanet, buruşuk kıçını kaldır ve aşağı gel. Aksi takdirde sabaha açacak bir dükkan bulamazsın.

Bir sigara yakmak bu kadar zor olmamalı.

-Duvara sırtını yaslayarak yeterince yukarıdan gözükmemeye çalışır.
discussioncontroller