Lahit - Eski Müfettiş & Tacir
SamsonSamson
Üye
Buckland;

Eeh, Efendim benim adım Buckland. John Buckland. Ama kimse bana John demez, 36lı John derler efendim. 36'da doğduğum için efendim. Londralıyım efendim. Her pazar kiliseye giderim, vergilerimi öderim efendim. Pek çok işte çalıştım efendim, elimden bir sürü iş gelir. En son kömür madeninde çalıştım efendim ondan sonra da olağanüstü performansımdan ötürü Bay Black için çalışmaya davet edildim efendim.
Şimdi eski patronumu arıyorum efendim. Alnımın terinin karşılığını ödeyecek efendim. Tanrı yardımcım olsun, ardından da hayatıma devam edeceğim efendim.

Tütüncü dükkanın sahibi ise bir iki saniye bir şey demeden Freeman'a bakar. Sonra kafasını içeri sokar. 1-2 saniye sonra bir daha kafasını çıkartıp Freeman'a;

Tamam dur biraz iniyorum

der ve tekrar içeri girer ve bu sefer camı kapatır. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra pijamasının üstüne gecelik ve onun da üstüne paltosunu giymiş yaşlı bir adam dükkanın kapısını açar, Freeman kapının önündeyken, yalı adam;

Çabuk olursan sevinirim genç adam, uykumun bölünmesi kalbim için iyi değil.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Teşekkür ederim ihtiyar. Tek istediğim biraz tütün ve sarmak için de biraz kağıt.

-İçeri girer ve etrafa göz atmaya başlar.
Spoiler:
Yazar(yani ben) etrafla ilgili ayrıntılı bilgi istiyor burada.

Kalbiniz için de kusura bakmazsınız umarım. Aaa bu arada, Bay Black sizin şehirdeki en iyi tütüncü olduğunuzu söyledi ve ağzının tadını bilen biri olarak göründü bana. Bu yüzden girmek için bu kadar ısrarlıydım.

Bu ihtiyardan bir şeyler çıkacak gibi. Dur bakalım...
SamsonSamson
Üye
Eeh aslında çok da önemli değil genç adam, zaten bu aralar işler biraz durgun. Umarım sadece bir sarımlık tütün almazsın heh hehöhöhh...

Yaşlı adamın ciğerleri ağzından çıkacakmışsına öksürür, ne de olsa tütün bulması hiç de zor değil.

Bay Black'e gelecek olursak, kendisini tanımıyorum, buraya hiç gelmedi ama belki adamlarından birini göndermiştir bilemem ama tütünlerimi beğenmiş olması güzel. Onun gibi bir-iki müşterim daha olsaydı 10 sene önce emekli olmuştum bile heh he

Yine de dediğim gibi bir dahakine erkenden gelirsin umarım. Şimdi söyle bakalım ne istiyorsun?

Spoiler:
Dükkan klasik bir tütün dükkanı, farklı bir şey yok. Tek bir odadan oluşuyor ve bütün raflarda değişik tütünler ve pipolar mevcut. Tütünler hem sarımlık hem de pipo tütünü ama karışık sırayla düzenlenmiş. Belki de yaşlı adamın kendine göre bir düzeni var.
Üye
Aslında sadece sarımlık tütün alacaktım ama pipolarınız hoşuma gitti.
Yarım kilo sarmalık tütün
Yarım kilo pipo tütünü
Bir kaç kağıt(özel bir ismi var mı bunların)
Bir tane de pipo

Bay Black'in nerede oturduğunu biliyor musunuz acaba? Ziyarete gelmiştik ve bu muazzam tütünlerden biraz daha tatmak isteyeceğine eminim.
SamsonSamson
Üye
Bir kilo tütün mü? Ah, ağır içicisin demek, tıpkı benim gibi heh he. Sana özel bir tütün vereceğim. Pipoyu ise hediyelik olarak almıyorsundur umarım, zaten elimde öyle gösterişli bir şey yok.

1-2 dakika tütünü paketlemekle uğraştıktan sonra yaşlı adam tezgah'ın altından tahta bir pipo çıkarır ve biraz önce hazırladığı pakedin içine koyup Freeman'a uzatır ve;

Borcun 7 Pound genç adam, Bay Black ise gölün karşısındaki büyük malikhanede oturuyor. Kaçırman imkansız.
Üye
-Cebinden parayı çıkarıp adama verir.
Verdiğim rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dilerim. Eğer kaba davrandıysam affola. İyi uykular.

İşte bu kadar. Şimdi şu tütünleri verip Black işini halledeyim.

-Puba geri döner. Pipoyu ve tütününü kendine ayırıp montunun iç cebine koyar.

İşte Bay Miller, tütününüz ve bir miktar da kağıt. Ben acilen odama çıkıp dinlenmek istiyorum. Eğer sizin için de bir mahsuru yoksa.

-Tabii ki mahsuru olup olmaması onu ilgilendirmiyordu. Kendisine ayrıldığını düşündüğü bir birayı masadan alıp, aynı umursamaz ve lakayt tavrıyla odasına çıktı.
SamsonSamson
Üye
O'Conner'ın

Katılıyorum Miller. Konuşurken bu kadar kendinizi zorlamanıza gerek yok bayım, saygı sınırını aşmamak şartıyla biraz daha rahat olabilirsiniz. Hiçbirimiz sör yahut prens değiliz. Bu arada arkadaşın ne zaman teşrif eder (!) Miller, biraz uykum var da.

lafı üzerine Freeman içeri girer. Üstü sırılsıklamdır, elinde ise tütün pakedi olduğu belli olan bir paket vardır.

İşte Bay Miller, tütününüz ve bir miktar da kağıt. Ben acilen odama çıkıp dinlenmek istiyorum. Eğer sizin için de bir mahsuru yoksa.

der. Pakedi Miller'a uzatır ve birasını alıp merdivene doğru yürür. O sırada Miller;

Baylar, isterseniz odalarımıza çekilelim artık. Bu arada tütün isterseniz, ben size sararım. Tavsiye ederim, iyi geliyor.

Herkes odalarına çıkar. 4 tane oda yanyana fakat en sondaki hariç hepsinin kapısı açık. Sondaki odanın sahibi olduğu belli. En baştaki oda merdivenin hemen yanında ve yerde, yatağın biraz ötesinde yere serilmiş kalın, bir-iki kat battaniye ve yastıkla yapılmış yatak var. Odalar gayet basit ve küçük ama kesinlikle sıkışık değil. Biraz havasız ama en azından bardaki küf kokusu yok.
Üye
-Merdivenin yakınındaki odaya girer hemen. Kapıyı kapatırken birden geri döner kapının kolunu tuttuğu elini değiştirir. Kapıyı kendine doğru çekerken de kalan aralıktan ne anlatmak istediği anlaşılmayan bir kafa hareketi yapar.

Umarım derin bir uyku çekerler.
SamsonSamson
Üye
O'Connor, Miller'ın teklifine;

Spoiler:

Black'i onun da bulmak istemesi ilginç doğrusu. Fakat yardımcı olacaksa bu koşullarla hayır diyemeyiz zaten. Fakat önerim bu gece bile dikkatli olmamız, benim yanımdaki herife bile güvenemeyiz. Neyse uyuyalım artık, bizi yorucu bir gün bekliyor.

Üye
-1, 2 saat sonra

Sanırsam herkes uyumuştur. Bay Black'e bir göz atmanın vakti geldi.

-Piposuna tütün doldurur ve bastonunu alarak sessizce pubdan çıkıp malikanenin yolunu tutar.
discussioncontroller