Lahit - Mürettebat 2 & İzci
SamsonSamson
Üye
image

Mürettebat / John Buckland -Vanhohenheim672
[img size=150]http://i.imgur.com/GdI29.png[/img]
Spoiler:
-Fiziksel, Sosyal, Zihinsel
-Ana Özellikler: Atletiklik
-İkincil Özellikler: Yakın dövüş, Saklanma
-Ekstra Özellikler: Yakın dövüş silahları, Hırsızlık, Hayatta kalma (Orman)
-Geçmiş: Eski kömür madeni işçisi.
-Eşyalar: Bıçak, 5£.

İzci / Gareth O'Connor -ReyCey98
[img size=150]http://i.imgur.com/WUJdk.png[/img]
Spoiler:
-Fiziksel, Sosyal, Zihinsel
-Ana Özellikler: Saklanma
-İkincil Özellikler: Hayatta kalma, yakın dövüş
-Ekstra Özellikler: Yakın dövüş silahları, Okült, Araştırma
-Geçmiş: Hayatını ormanda falan geçirdi, hep ava çıktı. Şehir hayatını sevemedi.
-Eşyalar: Colt revolving rifle, 14 mermi.

image
13 Ocak 1858, 11:20, Norwich

Telgrafına cevap gelmişti. Aslında beklediği de buydu ama cevap tatmin edici değildi. Ya da beğenmemişti cevabı. Ne olursa olsun bu işi burada bırakmamaya kararlıydı. Ormanın ortasında bir ceset, hem de daha önce hiç görmediği şekilde yaralanmalarla ölmüş bir kişinin cesedi. Daha da ilginci ise vücutta kan yok denecek kadar azdı. Görüntüler aklından çıkmıyordu. İşte bu nedenle telgrafta bulunmayan ayrıntıları öğrenmek için eski arkadaşını ziyaret etmeye karar verdi fakat arkadaşı olayı araştırmak için yola çoktan çıkmıştı bile. Komşularından Norwich diye bir yere gittiğini öğrenip ve hemen yola koyulmuştu. Bu olay çözülmeden huzura kavuşamayacağını biliyordu çünkü.

Kasabaya ilk geldiğinde arkadaş edinmesi çok uzun sürmedi. Zira Black ismini Norwich'te yaşayan herkes biliyordu neredeyse ve o ismin pek sevildiği söylenemezdi. Pub'da Black için çalışan ama iş bitmeden eve dönen John'la tanışmıştı. Aralarında çok bir muhabbet geçmedi ama ikisi de birbirlerini aşağı yukarı anlamışlardı. İkisi de Black isminden hoşnut değildi, tıpkı Norwich gibi...

Spoiler:
italik - düşünce
kalın - konuşma
spoiler - gizli/saklı hareket
Vanhohenheim672
Üye
Bay Black... Amma meşhur bir adam. Sör değil, Lord değil, Kont değil. Hala da insanları köpek gibi peşine takıyor. Öyle ya, parası olanın peşine ya it takılır ya kurt takılır. *Gareth'ı kastederek* Bu adam da beyefendiye benziyor. Daha iyilerini görmedim değil ama çok daha kötülerini gördüm.

Daha önce oturmakta olduğum kaldırımdan kalkıp kirlenen pantalonumu elimle temizlemeye çalışıyorum. Ceketimin bir düğmesini (ki sağlam kalan tek düğmesi zaten) ilikliyorum. Bay O'Connor'a;

Ee Bayım, Bay Black'i arıyorum mu demiştiniz?
ReyCey98ReyCey98
Üye
Ceset aklımdan çıkmıyordu. O çobana benziyordu böyle bir adama dönüşmeme neden olan lanet çobana, gözlerindeki dehşet halen rüyama giren şeylerdendi. Fakat arkamda bırakmaya çalışıyordum, burada bir şeyler bulacaktım.

Bu herifi de bulmam iyi oldu, saf birine benziyor yardımı dokunacaktır.

Aslında Bay Black'i tanımıyorum bile, daha çok bir dostumu arıyorum, eski bir dostumu...

Buralarda otele benzer biryer var mı? Pek bilmiyorum Norwich'i, sizin rehberlik edeceğinizi umuyordum.
Vanhohenheim672
Üye
Emin değilim Bayım. Doğrusunu söylemek gerekirse bakınmak aklıma bile gelmemişti.

Cebimde 5 pound param var, bana ancak ahırda yatacak yer verirler.

Pub'da çalışanlardan birine soruyorum

Afedersiniz Bayım, buralarda kalacak bir yer var mıdır? Mümkünse bizim (Gareth'ı da göstererek) kalabileceğimiz bir yer...
Vanhohenheim672
Üye
Aslında... Bu geceyi geçirecek bir yer bulmadan önce yapmam gereken bir sürü iş var. Üç beş kuruş para geçirmem lazım elime. Bir de tabi Black'in bana borçlu olduğu parayı koparmam lazım.

Aynı adama cevap verecek zaman bırakmadan;

Bu arada, Bay Black'in konutu ne tarafa düşer bilir misiniz?
SamsonSamson
Üye
Pub'da çalışan tek bir kişi var, büyük ihtimalle Pub'ın sahibi. Çok bir yapması gerekiyormuş gibi de görünmüyor gerçi. Biraz şişman ve kel biri, konuşmasından hafif çakırkeyf olduğunu anlıyorsunuz.

Ah tabi ki de var, fakat biraz tuzlu bir yerdir ama istersen yukarıda bir kaç tane boş oda var. Çok büyük bir yer değil ama en azından sıkı bir uyku çekersin ve paran da cebinde kalır heh. Geceliği 3 pound. Eğer istersen sana ve arkadaşına iki oda ayarlayabilirim. Bay Black'e gelecek olursak tam olarak nerede oturduğunu bilmiyorum ama şehrin dışında bir evde oturuyor. Aslında kaçırmanız imkansız, kendisi eski bir şatoda yaşar.
ReyCey98ReyCey98
Üye
(etrafta müşteri var mı?)
SamsonSamson
Üye
Pub kalabalık ama böylesine bir yer için biraz fazla sessiz. Müşterilerin neredeyse hepsi kafayı bulmuş bile. Çoğu tek başına içiyor, bazısı sızmış bile ama şehirden olmadıkları belli olan 2 kişi gözünüze çarpıyor. Onun dışında bir Pub'dan bekleddiğiniz her şey aynı.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Cebimde bir kuruş para yok. Yanımdakinin kıyafetine bakılırsa durum onun için de farklı değil. Bir ricadan bir şey kaybetmeyiz.

Yavaşça adamlara doğru yürüdüm.

Merhaba, sanırım siz de buraları pek bilmiyorsunuz arkadaşımla bir gecelik uyuyacak yer arıyoruz, dışarıdaki yağmura bakılırsa sokakta kalmamız imkansız ancak yazık ki yanımızda hiç para yok. 6 sterlini çok görmezsiniz umarım.
Vanhohenheim672
Üye
Tekrar dilencilik yapacak yaşta da değilim durumda da değilim. O'Connor biraz para koparabilirse hayır diyecek durumda da değilim sahi. Gareth'ın bir planı var gibi. Bakalım...

Önce bir pencereden dışarıdaki havaya bakıyorum. Ardından olanca zavallılığımı takınarak boynum bükük bir masaya oturuyorum. Kulaklarım Gareth ve konuştuğu yabancılarda.
SamsonSamson
Üye
Adamın cevabı,

Aslına bakarsanız bayım, pek geceliyecek durumumuz yok. Bir iş üstündeyiz ve ne kadar çabuk halledersek o kadar iyi olacak. Öyle değil mi Bay Miller?

Fakat Bay Miller da sakınca görmezse biralarımız bitene kadar birbirimize eşlik edebiliriz.

O sırada lavabodan geri dönen adamı tanıdığını hissediyorsun.
discussioncontroller