Lahit - Mürettebat 2 & İzci
Vanhohenheim672
Üye
Ben de masaya katılıyorum. Sessizce bir sandalye çekerek oturuyorum. Göz temasından kaçınmaya devam ediyorum.

İyi akşamlar Beyefendiler.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Evet dese şaşırırdım zaten, şansıma sıçayım. Şu Bay Miller dediği beyefendi birine benziyor ama. En azından bunun gibi yavşak değil, yüzündeki densiz ifade hoşuma gitmedi.

Bay Miller yaklaştıkça yüzünü seçiyor gibi oluyorum, fakat bu lanet şehirde ilk karşılaştığım kişi aradığım adam olamaz değil mi?

Miller'a dönerek
Bayım sizle tanışıyor olmam mümkün mü? Hangi meslekle uğraşıyordunuz acaba?
SamsonSamson
Üye

Eski bir polis müfettişiyim. Siz de bana pek yabancı gelmediniz, bay...?

Dedikten sonra adamın eski dostun Miller olduğunu farkediyorsun. Oldukça yaşlanmış ve tanıyamamış olman normal, fakat eski bir polis müfettişi olarak onun seni tanıyamamış olması biraz garip geliyor sana belki de kafasında çok şey var, belki yolculuk onu yormuş...
ReyCey98ReyCey98
Üye
Yüzü oldukça değişmiş fakat o boğuk ses tonu... Dünya üzerindeki bütün tütünlerden tatmış kadar çatallı ve boğuktu sesi.

O'connor. Gareth O'Connor.

Yüzümde kocaman bir sırıtışla elimi uzatıyorum;

Artık tanıdınız umarım Bayım...

Daha sıcak bir konuşa bekliyordum doğrusu. Nasıl tanımadı yahu beni, aradan geçen yıllar zihnini yıpratmış belli ki...
Vanhohenheim672
Üye
Ben oturduğum yerde sessizce olan biteni dinliyorum.

"Polis müfettişi" kelimelerini duyunca ister istemez irkildim. Alışkanlık...
SamsonSamson
Üye

Evet, evet hatırladım bayım. Bay O'Connor zamanında... Neyse, bunu daha sonra konuşuruz bayım.

Bay O'Connor'a çaktırmadan yaklaşır ve kulağına:

Spoiler:
Gece geç bir saatte benimle buluşun. Anlatacaklarım var.

İki eski arkadaş konuşurken Bay Freeman ayağa kalkar ve kaşığıyla bardağa vurarak;

Herkes bir dakikalığına dikkatini bana verebilir mi acaba? Öncelikle iyi akşamlar. Acaba Bay Alexander James Black'in nerede yaşadığını bana söyleyebilecek birisi var mı?

der. Pub'daki müşterilerin çoğu Freeman'a bakar, bazılarının yüzünden Black isminden hoşlanmadıkları rahatça okunuyordur. Sanki hiç bir şey olmamış gibi hepsi içmeye devam eder. O sırada Barmen yanınıza gelip sessiz bir şekilde;

Bakın buraya niye geldiniz bilmiyorum ama "Black" ismini bu şekilde kullanmamanızı öneririm. Arkadaşınıza da dediğim gibi Bay Black nerede yaşıyor bilmiyorum, burada kimsenin size yardımcı olacağını da sanmam

Barmen etrafa bi göz atar ve daha da sessiz bir biçimde;

Eğer isterseniz meydana gidip Andrew Kendrick'e sorabilirsiniz. Kendisinin bir silah dükkanı var. Herhangi birine Kendrick'in dükkanını sorun, size yolu gösterirler fakat bu saatte kapalıdır. Eğer sessiz olacağınıza söz verirseniz size elimdeki odaları veririm. Hem indirim de yaparım, kişi başı 2 Sterlin ama Black'in ismini bir daha bu kadar sesli söylemeyin lütfen. Black ismi burada pek sevilmez.

Ha bu arada, şu an için elimde sadece 3 adet boş oda var, eğer biraz sıkışmak sizin için sorun olmazsa odalardan birine fazladan yastık ve battaniye koyabilirim. Bu saatten sonra yatacak yer bulmanız da biraz zor gibi zaten heh heh.

Neyse sizi şimdi yalnız bırakayım, 1 saate kapatacağım burayı, umarım o zamana kadar karar vermiş olursunuz...

Geceyarısı olmak üzere, dışarıda müthiş bir sağanak yağmur var ve hava çok soğuk. Tipik İngiliz akşamı işte...
ReyCey98ReyCey98
Üye
Sandalyeye zıplayıp pek matah biri olmadığı aşikar olan adamın ismini çığırmak akıl karı sayılmaz zaten.

Bay O'Connor, isterseniz sizinle kalabilirim. Hem Bay Freeman, siz de rahat etmiş olursunuz.

Zevkle Bay Miller. Hem iki eski dost olarak biraz geçmiş günleri yâd ederiz.

İşler fazla istediğim gibi ilerliyor, ilginç...
Vanhohenheim672
Üye
İnsanların bu Black'le ne alıp veremediği var ki bu kadar? Londra'da da "pek meşhur olmayan" zenginler vardı ama adını zikredene bu kadar kötü baktıran bir zengini ilk defa duyuyorum. Neyse ney, hiç kimse sebepsiz yere birinden bu kadar nefret etmez, bu Black önemli, daha da iyisi epey halli biri gibi...

Her işte bir hayır varmış. Tanrı bu iki eski dostu Black'in peşinde bir araya getirdi. İçimde iyi bir his var, umarım her şey iyi gider ben de ücretimi alırım...

Aniden 3 beyefendiye, Black'ten bahsederken sesimi alçaltıp (beceriksizce, hatta gülünç bir derecede "alt sınıf" bir tavırla) kaş göz yaparak

Beyefendiler, eğer siz de Bay Black'le görüşmeyi diliyorsanız, acaba size iştirak* edebilir miyim? Ben de Bay Black'i aramaktayım da. İzin verirseniz size yardımcılık dahi edebilirim!

Eski bir müfettiş. Bu insanlar başkalarına iş yaptırmayı pek sever. Belki bunlara bir süre uşaklık edersem üç beş kuruş para ve geçici bir süre de olsa güvenliğim olur. Bilmediğim bir şehirde cebimde 5 pound'la kalmaktan iyidir...

* = Beyefendilerle konuşurken daha "kibar, şehirli" bir İngilizce kullanmaya çabalıyorum ama yanlış yerleştirdiğim deyişler kullandığımız dildeki sınıf farkını ele veriyor.
SamsonSamson
Üye
O ana kadar oldukça sessiz duran Buckland;

Beyefendiler, eğer siz de Bay Black'le görüşmeyi diliyorsanız, acaba size iştirak* edebilir miyim? Ben de Bay Black'i aramaktayım da. İzin verirseniz size yardımcılık dahi edebilirim!

* = Beyefendilerle konuşurken daha "kibar, şehirli" bir İngilizce kullanmaya çabalıyorum ama yanlış yerleştirdiğim deyişler kullandığımız dildeki sınıf farkını ele veriyor.

diyor fakat cevabını alamadan Barmen 4 bira getirip masaya koyuyor ve;

Eğer odaları istiyorsanız ücretini şimdiden alayım, bazı "müşteriler" akşamdan odayı tutup sabah güneş doğmadan şehri terk etmeyi çok seviyor. Yanlış anlamayın size güvenmediğimden değil ama ufak bir önlem işte. Toplamda 6 sterlin ve biraların fiyatları dahil değil.

dedikten sonra geride kalan üçlüye bakarak cevabınızı bekliyor.
ReyCey98ReyCey98
Üye

Odaların parasını ben öderim. Buyurun...

Ama, biraların parasını hemen veremem. Belki bir şeyler daha içeriz. Bu arada biralar ne kadar tuttu acaba bayım?

6 sterlin, şu yavşak da biraları öder. Sahi nereye gitti o? Tanışamadık bile, pek tekin birine benzemiyor merhaba deme zahmetine bile girmediğine göre kibar biri sayılmaz. Şu barmen de bira bardaklarının ağız kısmına elini sürmese iyi olacak. İğrenç kokuyor zaten burası.
discussioncontroller