Kurtadam - İyiler Kazandı!
XFire1994
Üye
Başlıkta yazdığı gibi, biraz eski biraz yeni bir oyun olacak. 12 kişilik yer var, ne kadar hızlı dolar bilemiyorum dolasıyla hızlı! :P

Kurallar:

ÖNEMLİ KURAL: Oyun yöneticisiyle aranızda geçen herhangi bir mesajı bu başlığa veya başka bir oyuncuyla konuşmaya koymak YASAKTIR.

1) Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecek ve bu roller pm yolu ile iletilecektir. Hiç kimse bir diğerinin rolünden haberdar olmayacaktır.

2) Oyun günler(turlar) halinde ilerlemektedir. Özetle şöyle;

a) Turun bitiş zamanı olarak bir gün sonu belirlenir (Örneğin Çarşamba 22:30). Genellikle turlar, gerçek zamanda iki gün sürer.

b) Oyuncular bu başlıkta kimi linç etmeleri gerektiğini tartışırlarken, özel rolü olanlar oyun yöneticisine(bana) komutlarını gizlice(tercihen özel mesaj ile) iletirler.

c) Tüm oyuncular oyun başlığında linç oylarını dikkat çekecek biçimde (tercihen kırmızı renkte) atarlar(Örneğin Linç: xxxx şeklinde). Linç oyu tur başına sadece 1 kez, Vazgeç:xxxx şeklinde değiştirilebilir. Ayrıca oyuncular linç oyu yerine linç etmemek amaçlı Pas oyu da atabilirler. Eğer linç oylarını atmayan oyuncular olursa yedek listesindeki oyuncular oyuna alınır.

Önemli: Bu oyuna katılacak arkadaşlar mümkünse iki günde bir foruma bakma imkanı olan ve uzun yorumları sıkılmadan okuyabilecek kişiler olsun.

d) Gün sonuna gelindiğinde oylamada en fazla oyu almış olan oyuncu linç edilir ve oyundan elenir. Eğer oylar 2 ya da 3 kişi arasından paylaşılmışsa aralarından biri rastgele linç edilir.(rastgele simultane linç kuralı)

e) Gün sonunda Kurtadamların ve Vampirlerin öldürmek için seçtiği oyuncu da açıklanacak ve bu oyuncu da elenecektir.

3) Eğlenin.. Oyunu dışarıya taşırmadan(Özel mesaj ve MSN, IRC vb programlar), her türlü yaratıcılığı kullanın. İster rol yaparak oynayın, ister oyunun gidişatı ile ilgili analizler yapın, ister komplolar kurun. Oyunu renklendirecek herşey kabuldur.

4) Oynamayan arkadaşlar ve oyundan çıkmış arkadaşlar başlığa mesajlarını renkli yazmak zorundadır. Bu mesajlarında oyunla ilgili analizler yapmak yasaktır.

HER OYUNCUNUN ROLÜ KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENECEKTİR. KİMSE BİR ROLE UYGUN OLDUĞU İÇİN YERLEŞTİRİLMEYECEKTİR

5) Oyunda ölen ve oyunda yer almayan kişilerin diğer oyuncularla veya oyuna direkt ya da dolaylı yoldan etki edebilecek kişilerle oyun hakkında temas kurması, fikir belirtmesi veya herhangi bir yoldan oyuncuların kararlarını etkileyebilecek hareket ve davranışlarda bulunması yasaktır.

6) Rolünün kazanma amacına uymayan oyuncular oyundan diskalifiye edileceklerdir.

Roller:
Aşağıdaki roller oyunda bir ya da birden fazla olabilir, ya da hiç olmayabilir.

Sivil: Özel bir gücü yoktur. İyilerin tarafındadır. Oyunda iyi taraf dışında kimse kalmayınca kazanır.

Kurtadam: Diğer kurtadamların ismini oyunun başında öğrenirler. Her tur oyun yöneticisine bir kişinin ismini gönderirler. Başka herhangi bir rol karışmadığı sürece o kişi ölür. Kurtadamların tarafındadır. Oyunda kurtadamların tarafında olmayan kimse kalmadığında kazanır.

Vampir: Kurtadamların aksine tek başına avlanır. Bir oyun süresince 5 kere öldürme ve 2 kere görü gücü kullanabilir. Aynı tur hem öldürüp hem görü gücü kullanamaz. Kurtadamlar tarafından öldürülemez. Oyunda kendisi dışında kimse kalmadığında kazanır.

Kahin: Görü güçleri sayesinde bir kişinin iyilerin tarafında olup olmadığını anlayabilir. Oyun boyunca görü gücünü 2 kere kullanabilir. İyilerin tarafındadır.

Melek: Koruyucu güçleri ile kendisi dışında bir kişiyi ölümden kurtarabilir. O kişi o tur kendi üstünde kullanılan bir öldürme gücünden kurtulur. Oyun boyunca iyileştirme gücünü 2 kere kullanabilir. İyilerin tarafındadır.

Avcı: Silahıyla bir kişiyi vurup öldürebilir. Gümüş kurşuna sahip olması nedeniyle kurtadam ve vampirleri de öldürme gücüne sahiptir. Oyun boyunca 1 tane gümüş kurşuna sahip olur. İyilerin tarafındadır.

Gözcü: Oyun boyunca 3 kere oyun yöneticisine bir kişinin ismini gönderir. O kişi o tur özel güç kullanamaz. İyilerin tarafındadır.

Katılımcılar
1- nester
2- stabilo
3- Hatake Kakashi
4- Qktay
5- AK_Lampard
6- Loverman
7- Amenquiver
8- gduman94
9- LETHE
10- GuaRDiaN_FoR_ToDZa
11- Lonly_Wolf
12- Relentless
13- Cúthalion
14- bodo
15- Snorlax
16- Samson
17- Audiodragon
18- westgrey
nester
Üye
hödö
stabilostabilo
Üye
Yaz
XFire1994
Üye
Bump

Kaldı 9.
QktayQktay
Üye
ilk defa oynayacağım. beni de yazın
AK_LampardAK_Lampard
Üye
LovermanLoverman
Üye
Belki, oyuncu kitlesine göre.
Amenquiver
Mod
Count me in.
gduman94gduman94
Üye
Beni de yaz.
LetheLethe
Üye
yaz beni de yaz.
TodzaTodza
Üye
Hiç oynamadım forumda bunu merak etmişimdir hep bir deneyelim bakalım yaz beni de :)
discussioncontroller