Torment: Tides of Numenera
Legionator
Üye
Planescape Torment başlığının son iki sayfasında konu tartışıldı. Yetkili bir abi o mesajları buraya aktarırsa güzel olur.

Her neyse, efendim bildiğiniz üzere Brian Fargo, Torment'in isim haklarını aldı. Planescape'in isim haklarını alamadı, zira o biraz sıkıyor. Oyun Numenera evreninde geçecek, evren değiştiği için doğrudan bir devam değil de ruhani bir devam olacak. Hatta ruhani devamı da olmayabilir; onu Chris Avallone, Project Eternity bitince Eternity evreninde yapacak diyorlardı. Bu oyunda Avallone yok.

Konu ile ilgili linkler:

gamebanshee.com/news/110214-brian-fargo-acquires-torment-ip-rights-spiritual-successor-in-the-works.html

www.rockpapershotgun.com/2013/01/09/planescape-torment-sequel/

www.rpgcodex.net/article.php?id=8648

www.rpgcodex.net/article.php?id=8650

www.rpgcodex.net/article.php?id=8652

planescape.phx.pl/interview/colin-mccomb-return-to-the-city-of-doors

(Linkler için Dan Dirik'e teşekkürler)

Bu da oyunun ilk concept artı:

image
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
takip
CoraxCorax
Üye
updated my journal
SilphatosSilphatos
Üye
aboaw
Legionator
Üye
In knowing the teachings of Zerthimon, I have become stronger.

Geçen aklıma çok deli bir fikir geldi. Michael Moorcock'un Eternal Champion'ı, Roger Zelazny'nin Amber Chronicles'ı gibi atıl durumda olan çok süper evrenler var. Bu evrenler hem yapı ve derinlik bakımından PS:T tipi bir oyuna çok uygun hem de anaakım evrenler gibi telif hakkı konusunda çok zorlamazlar. Numenera'da geçen bu oyundan sonra söz konusu evrenlerde geçen Elric: Torment ya da Amber: Torment gibi oyunlar yapılsa orgazmik olmaz mı? İlla Torment de değil, adam akıllı birisi bu evrenlerin üzerinden sağlam bir kickstarter projesi başlatsa patlama yapabilir.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Herifler istedikleri fiyata 5-6 saatte ulaştılar ya la. Haber başlığında da söyledim. Böyle giderse rekor gelir herhâlde. 5 milyon olur mu!!!!??? 2-2 mi 2-2 mi!!!!
CoraxCorax
Üye
80 dolar bastım demin

chris avellone olsaydı ekipte, project eternity ye bastığım gibi 1000 dolar basardım şerefsizim
RaideN
Üye
Ben 800 dolar bastım önümüzdeki ay da 5000 dolar basarım
CoraxCorax
Üye
sen fakirsin basamazsın
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
bence bu oyunu beğenmicek kimse, patlicak.
4munet4munet
Üye
balta olmazsa olmaz tabi.
discussioncontroller