Torment: Tides of Numenera
TheodrienTheodrien
Mod
Çıksa da uyumasak.
FeylingFeyling
Üye
Ogz'deki yazısını okuyana kadar hiç umrumda değildi bu oyun. İsmini sömüren bir şey olacağına emindim. Yazı bayağı aydınlattı beni, iyi de gaza getirdi.
NeOzguRNeOzguR
Üye
28 şubat çıkış tarihi olarak belirlenmiş. Ben ocakta çıkar diyordum. Neyse, gelsin yeter ki.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Son 2 hafta. Artık hiç bir videoyu izlemiyorum. Zaten betayı da oynamadım. Bu süreç içinde başka oyun da oynamayacağım. Onun yerine oyunun hikâyesiyle bağlantılı hikâye kitapları çıkardılar onları okusam çok iyi olur.

Hafiften helecan artüyür.
Amenquiver
Mod
Ee yok mu bir şeyler yazan?
Dan DirikDan Dirik
Üye
ilk büyük patch'i bekliyorum başlamak için
NeOzguRNeOzguR
Üye

Ee yok mu bir şeyler yazan?

Dur daha yeni başladık. 1m+ kelimelik bir oyun var karşımızda. 3 saat oynadım ama o kadar yavaş oynuyorum ki herhâlde bi 50-100 saat arasına ulaşırım. Her şey tıkırında gidiyor. Müzikler özellikle çok güzeller.

Beğenenler: Monthius

MonthiusMonthius
Üye
Bu arada Numenera sistemi ya da Dokuzuncu Dünya'yla ilgili oyundan önce biraz ön bilgi almak isteyen varsa şöyle bir yazı hazırladım, işinize yarayabilir (oyunla ilgili spoiler içermez, zira ben de yeni başladım daha oynamaya :P ):

http://lorekeeper.net/numenera-101

Beğenenler: Fairon, nimruth, mcprozack

TheodrienTheodrien
Mod
Oyunun daha ilk 5 dakikasında o uzun uzun yazıları okuduktan sonra bu oyuna ne kadar özlem duyduğumu daha iyi anladım. Zamane rol yapma oyunları tekerlek sistemine o kadar alıştırdı ki, okumayı özlemişim resmen.

Grafikler çok tatlı duruyor, müzikler güzel, hikaye en baştan içine çekti.

NeOzguRNeOzguR
Üye
Oyun bitesiye kadar bir daha yazmam o yüzden son bir şeyler daha yazayım. 12 saat oldu daha gram ilerlemedim. 8-9 saatte tek bir haritada (bakın farkı bölge de demiyorum) 2 görev yaptım ve o bölgede bulunan normal karakterlele konuştum.

Yazı okumaktan folloş oldum ama gram şikâyetçi değilim. Hatta acayip mutluyum ki normal, sıradan NPC'lerin bile uzun uzun hikâyeleri var ve hepsi de dünyaya ve oyun çıkmadan önce okuduğum kısa romanlarla müthiş bir birlik hâlindeler (ki o romanlardaki bazı karakterleri ileride göreceğimi düşünüyorum).

Hikâye seven, yazı okumayı seven adam için bu oyun en değerli nimet valla. Oyun çıkmadan tırstım bazı konularda ama beklediğimize gerçekten değdi gibi. Artık asıl düşünceleri tamamiyle bitirdiğimde belirtirim ki oyunu bitirmem çoooooooooooook uzun sürecek gibi :)

discussioncontroller