Ateizm ve Diğer Teizm Karşıtı Düşünceler
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Lost dedi:

nasıl korkutucu gelmiyo yav? 2 saniye elinizi ateşe sokun bi hele

1- Fiziksel bedenimizi ve acı reseptörlerimizi burada bırakıyoruz...
2- Beynin acı merkezi belli bir eşiğin üzerinde kendisini kapatır. Hiç olmadı bilinci kapatır...
3- Eğer buradaki gibi hasar göreceksek zaten sinir uçlarımız yanacaktır ve hiçbir şey hissetmeyeceğizdir.
4- Acıyı algılamamızı sağlayan sinirleri dünyada bıraktığımızı söylemiş miydim?
LostLost
Üye
Gun dedi:

"Kabir, ya cennet bahçelerinden bir bahçe yahut cehennem çukurlarından bir çukurdur."

http://m.sorularlaislamiyet.com/index.php?oku=179910

öldükten sonra gömülmeyenler için bu süreç nasıl işliyo?

@tridoron hissetmemeye başladığın zaman deri değişimi falan var yav

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Fiziksel vücut dünyada. Deriyi değiştirsen ne olur...
GunGun
Üye

Lost dedi:

nasıl korkutucu gelmiyo yav? 2 saniye elinizi ateşe sokun bi hele

2- Beynin acı merkezi belli bir eşiğin üzerinde kendisini kapatır. Hiç olmadı bilinci kapatır...
3- Eğer buradaki gibi hasar göreceksek zaten sinir uçlarımız yanacaktır ve hiçbir şey hissetmeyeceğizdir.

Yav ben de ateistim de bu kadar boş beleş argümanla gelmeyin. Azabı çektireceğin Allah olduğunu hatırlatayım ben de. Her şeye gücü yetiyor falan hani. İstediği şekilde acıyı hissetiremeyeceğini falan mı iddia ediyorsun her şeye gücü yeten bir varlığın.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye

/r/iamverysmart
GunGun
Üye
Lost dedi:

Gun dedi:

"Kabir, ya cennet bahçelerinden bir bahçe yahut cehennem çukurlarından bir çukurdur."

O konuda bilgim yok maalesef.
LostLost
Üye
Gun dedi:

Lost dedi:

Gun dedi:

O konuda bilgim yok maalesef.

keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Yqv niye hep islam?
Kitap yahut din tartışacağımıza yaratıcıyı tartıialım.
Açıkcası kurana inanıp inanmayacağımı bilemiyorum. Çünkü ne okdum ne de müslümanım diyecek kadar benimsedim. Aile alevi mesela alevi kültürümü çok seviyorum. Tasavvuf inancındaki tanrı ve insan sevgisini çok seviyorum. Ama tanrının ne kitapta ne de ağızdan çıkan şylerle doğru tanımlandığına inanıyorum.
Çoğu kişide öyle bu forumda.
Nasıl bir algı varsa hep ayetler üzerinden sorgulanıyor. İnanmadığım bir dinin deist bir insan tarafından savunulmasını istiyorsunuz.
Yapmayın etmeyin. Daha geniş gelin.
Ha illa yorum yapılacaksa ateşin kalp olduğunu ve yanmakfan kastında iç güdüler ve arzular yolu ile yaptığımız şeylerin öbür tarafta yapamamamızın verdiği azap ile kavrulmamız olarak tanımlıyorum.
Böylece arzularımız tek tek sönecek ve sonunda kül olup engin uzayda yayılacaklar.
Çocukların ölmesi ve hasta olmasına gelince.
Belki onşar insan değil. Kuklalardır belkide. Hani pedoları yakalamak için çocuk hesap açarlar ya. Öyle öyle hesap açıp sınıyor bizleri?
Sınama sebebide belli. Üretimdeki hataları ayıklamak. Onu ise hatasız kul yaratmamak için yapmıştır.
Neyse son kısımda bilerek saçmaladım. Bu kadar uzun ve ciddi bir yorum yazmayı kendi doğama aykırı buldum.
Amenquiver
Mod
Ya konu acıtır mı acıtmaz mı, yer mi yemez mi değil, her şeyin fazlasıyla yöresel ve zamanın ötesinde olmayışıyla alakalı. Yanarak ölmek ve kavrulmak dünyada insanın aklına gelen en kötü ölüm olduğu için cehennemin belli bir tasviri var.

Ayrıca kozmik bilgiler verilseydi de bir şey değişmezdi. Ayın ortadan ikiye yarılması hadisesi var. Hiçbir şey değişmemiş yaşanan gelişmelere bakılırsa.
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Allahın kimliğini kanıtlamak için başdırını açması var mesela.
Bide taşlama ayetini fatma yatakta unutmuş keçisi yemiş muhabbeti.
Bide nerde güzel kız görse peygamberimiz eve gider karısıyla 30 erkek gücünde yatardısı.
discussioncontroller