Ateizm ve Diğer Teizm Karşıtı Düşünceler
CúthalionCúthalion
Üye
İslam'ı hiç duymamış sevaplı doktorun da mükellef olduğu durumlar var, yok değil. Benim orada söylemek istediğim müslümanlığı seçmeyen (biliyor ki tercihini İslam'dan yana yapmıyor yani) kişiler için geçerli. Ayrıca, İslam'ı hiç bilmeyen ancak hristiyanlığı da günümüzdeki hâliyle kabul eden de cennete giremez, ilk cümlede söylediğim durumlardan ötürü.

Ha ayrıca samson; "İnsanların tam olarak kavrayamayacağı kadar büyük bir uzayda yaşıyoruz" diyorsun ama bunu Allah'ın olmadığına delil olarak sunuyorsun ya gerçekten garip, belirteyim dedim.
SamsonSamson
Üye
Bakış açısına göre değişiyor o zaman. Ben hiç de "Hmm uzay tahmin ettiğimden bile daha büyük öyleyse Allah var" diye düşünmedim hiç.
CúthalionCúthalion
Üye
Tahmin etmek ile kavramak farklı kavramlar yalnız.
sifonn
Üye

Beyler tanrı yoksa hiçbirimize bir şey olmaz, hepimiz karanlığı görürüz. Tanrı varsa ve %1 ihtimalle bile İslam'ın tanrısı ise hepiniz öpüldünüz. Her halde kazanamayacağınız bir zar atıyorsunuz, bune ne diyeceksiniz?

Sırf menfaat elde etmek için inanıyor gibi davranmak ile gönülden inançlı olmanın islam'a göre yerleri farklı. Başkalarına siz haklıysanız bişi olmaz zaten tanrı yok, ben haklıysam ben cennete siz cehenneme gidersiniz diyen adam islama göre suç işliyordur, inancı şaibelidir.

Polemik içeren kısım silinmiştir - Todza
LovermanLoverman
Üye
Yoo keyfime göre paylaşmayı düşünüyorum açıkçası. Yaklaşık 1 yıldır en ucuz ateist gerzekliklerini bile burnumuza dürten kitle otursun empati yapsın bakalım.
sifonn
Üye
ne kadar terbiyesiz bir insansın sen ya
LovermanLoverman
Üye
Kaşınıyosun yine sen. Sana ne.
sifonn
Üye
Kaşınıyorum? Gidip çocuk gibi hakaret ettiğini de unutmadım o hakarete 1 hafta ceza verenler utansın. Ancak çocuk gibi hakaret etmeye gücün yeter tartışmaya yetemediğinde.

Bugüne kadar kimse diğer başlıklarda gidip de başkasının düşüncelerine gerizekalılık falan demedi. Kaliteni hemen konuşturdun burda da.

dediğim gibi terbiyesizin birisin, ne kadar az mesaj atarsan başlık o kadar temiz kalır.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Diyorum kurtuluşu yok diye, inanmıyor. Günümüzde inançlı insanların %90'ı cehennemden kaçayım, cennete gidip hurilerle oynaşayım diye inanıyor. Neden, çünkü işin içinde ödül-ceza sistemi var. Eğer bu sistem olmasa idi, çoğu kişinin ibadet edeceğini zannetmiyorum çünkü çocukluktan itibaren ne zaman inanç ile ilgili bir şeye itiraz edilse "cehennemde yanarsın" deniliyor. Uykuluyum. Ne demek istediğimi anladınız sanırım.
LovermanLoverman
Üye
Gittiği her başlığın seviyesini düşüren ve tartışma götüren bir insanın terbiyeden konu açması? Fikir yetmediği için demen de çok iyi ya, 4 paragraflık yazıya 2 satır, onda da tahrik dolusu cevap veren insan değil miydin sen, bu yaptığından ve oba altından sopa gösterir gibi boy-kilo koymandan banlandın hani benimle birlikte?

Müslümanlıkla bağımsız olasılık mantığı hakkında üyelerin ne düşündüğünü merak ettim ki, bunu hep sorarım. 3. sınıf ve saçma sapan diye konuşan insanın ama düşüncelere gerzeklik dedi diye terbiyeden bahsetmesi de ironik oldu. Evet, başlıkta en saçma şeyleri bile konuşmayı düşünüyorum ayrıca, çünkü tekrar ediyorum azıcık din bilen kişinin dahi sormayacağı gerzek saçması sorular orada her 15 sayfada bir önümüze konuldu, yetmediği gibi ateist saldırıları oldu, alaylar oldu bilmem ne, apaçık ban yiyenler oldu yani. Ben bunları ucuz ve gerzeklik olarak yorumluyorum, sen ne dersen de.

Konunun asıl amacı İslam'a hali hazırda inanan kimseler olarak dogmatik fikirlerden kurtularak İslam'ı daha iyi anlamak istememizdir.

281 sayfa, İslam'ı anlamak için konuşulan 20 sayfa, silinenleri göremiyorsun ama 260 sayfadan fazlası MÜSLÜMANLAR BUNU DA AÇIKLAYIN ZAAAxDé mevzusundan öte değil, aynı mevzuların da tekrarı, tekrarı, tekrarı, tekrarı. Hiçbir şekilde inanana veya inanca saygı duymaksızın sorulan sorular ve espriler, koyulan videolar, resimler de cabası. Şurada kimse bunların onda birini yapmadı, üstelik oturup en kötüsü bile bir düşüncedir diye cevapladı ama görüyoruz ki hemen saçma sapan, 3. sınıf oluyor bizdekiler.
discussioncontroller