Young Justice
BonecrusherBonecrusher
Üye
anime değil ama bölümdeki anime izleyicisinin çok hoşuna gidecektir.
daha önce bir diğer topicte bahsetmiştim ama kendi topiği olması gerektiğini düşünüyorum.

kısaca bilgi vermek gerekirse,
DC dünyasının kahramanları, Batman, Superman, Green Martian, Green Lantern, Wonder Woman vs gibi karakterleri Justice League'de birleşiyor. daha sonra bu adamların sidekickleri (Robin, Speedy, Wonder Girl vs...) Teen Titans diye bir grup kuruyor, kendi maceralarına atılıyor.
yakın zamanda Teen Titans-Justice League karışımı şeklinde Young Justice serisi çıkıyor.
Justice League'in çizgi filmi var (Batman ve Superman'in çizgi filminin yarı devamı gibi, "Timmverse" deniyordu sanırım), Teen Titans'ın animemsi şeklinde hazırlanan çizgi filmi var (Timmverse'ten farklı), en son olarak da Young Justice serisi (Justice League'in yarı devamı gibi, ama Timmverse değil) çizgi filmi yapılıyor.

Teen Titans çizgi romanlarını takip etmişliğim yok, Batman ve noir Gotham hikayelerini severim. Batman'in çizgi filmi çok iyiydi bu açıdan, Justice League'in de Batman'li bölümleri iyiydi. Teen Titans çizgi filmini de çok beğenmemiştim (cıvık, müdürüm, afedersin). Young Justice'a ilk başlarken o yüzden "yeni Teen Titans mı gelmiş, meh" diye düşünüyordum. onun yerine Justice League'in çok hoş ve eğlenceli bir spin-off'u ile karşılaştım.

Young Justice neredeyse bir seinen anime kalitesinde hazırlanmış. çizimler, animasyonlar, hikaye anlatımı felan çok başarılı. Justice League gibi devasa boyutta olaylarla uğraşmak yerine, biraz daha minimal ve detay konularla uğraşıyorlar (Justice League Black Ops şubesi), bu da bölümlerin daha düşündüren ve kafa çalıştıran şekilde ilerlemesine neden oluyor, en sevdiğim özelliği de bu oldu.

İlk sezon her bölüm farklı olay oluyor şeklinde geçiyordu. Her ne kadar bölüm içi senaryolar ve karakterler gayet güzel işleniyor olsa da, "DC Universe for newbies" tribine neden olduğu için çok olumlu eleştiriler almamıştı. Karakterler arası ilişkiler biraz fazla abartılıp pembe dizi boyutuna çekilmesi itici olabiliyordu.
İkinci sezon, bu hataları giderecek biçimde, belirgin bir "arc" çevresinde dönecek biçimde hazırlanmış. İlk sezonu beğenmeyen çok kişi ikinci sezonu bayılarak izlediğini söylüyor. Olaylar bir önceki bölümün üstüne kurularak devam ediyor.

Şu an ikinci sezonun 13. bölümü çıkmış, olaylar gittikçe karışıyor, Reach, Blue Beetle ve Aqualad işleri nasıl sonuçlanarak merak ediyorum.
Mister NO
Üye
bu teen titans da 2000'li yillarda yayinlanan the batman serisiyle alakali sanirim.
BonecrusherBonecrusher
Üye
bildiğim kadarıyla değil.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
2. sezon çok fena. Bir de ilk sezonu izledikten sonra ayrı bir güzeş. Karakterlerin birden bir kaç sene sonrasını görmek benim çok hoşuma gitti. Hani uzun süre bir dizi izlersiniz sonra o dizi son bulur ve hep "acaba 10 sene sonrasını cekseler ne olurdu?" dersiniz, işte o kısımı gosteriyorlar gibi.

Arada zaman açığı fazla olduğu için ilk böümlerde "noluyor yahu?" diye bocalıyorsunuz ama yavas yavas oturuyor ve çok da güzel oluyor. Bone'un da dediği gibi ilk sezon biraz daha "çocuk vari" yada daha hafif mi diyeyim. Ama ikinci sezon bizim kahramanların yaşlarının da ilerlemesi fark yaratıyor.
yettinsasuke1yettinsasuke1
Üye
Justice League yarım yamalak izledim.(JOJO'da gösteriliyordu.:) )

Ama ben şimdi hangisinde başlamalıyım?

Bana bir sıralama yaparmısınız?

Detaylar varsa paylaşırsanız güzel olur birde.:)
BonecrusherBonecrusher
Üye
Justice League'i soruyorsan, toplam 5 sezon. ilk iki sezon Justice League adıyla geçiyor, sonraki 3 sezon Justice League Unlimited adıyla. bunları bul, sırasıyla izle.

eğer Justice League öncesinde karakterler/düşmanlar hakkında bilgi almış olmak istiyorsan batman animated series ve superman animated series izle. bunları Bruce Timm yapmış olduğundan "Timmverse" adıyla geçiyor.
yettinsasuke1yettinsasuke1
Üye
Teşekkürederim.
BonecrusherBonecrusher
Üye
2x16 - infiltration üstüne infiltration, süper dizi ya.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Dizimag 2. sezonu yükledi ama Batman'den buna vakit ayıramadım ve Batman'in ilk sezonu bitene kadar da ayıramayacağım sanırım.
BonecrusherBonecrusher
Üye
batman animated series mi yoksa the batman mi?
ben de batman'e baştan başlamayı düşünüyordum da tmnt 2000 serisine gircem sanırım
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Animated Series'i izliyorum.
discussioncontroller