İşlemci Fan'ı Aşırı Gürültülü.(imdat)
Komansnala
Üye
Selamlar,

AMD FX-8350 Black Edition X8 4.0GHz 16MB AM3+ 125W

Aldım da, işlemci fanı oyun oynarken motora bağlıyor ve aşırı bir sesle çalışıyor, bildiğin uçuşa geçecek gibi gittikçe yükselen bir sesle çalışıyor. Bir süre sonra da zaten ısınma problemi olduğu belli olan bir şekilde görüntüde takılmalar eşliğinde, en son kilitleniyor. Bu normal bir şey mi anlayamadım.
Komansnala
Üye
Anakart olarak da bunu aldım.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/gigabyte-ga-970a-d3-amd-970-am3-ddr3-sata3-usb3-atx-anakart.html

Bağlarken kaza ile termal jeli hafiften parmaklamıştım acaba o yüzden bir sıkıntı olabilir mi ya da düzgün bağlayamadıysam böyle bir şey olabilir mi?.
Komansnala
Üye
Ekran kartımda hd 7850.

Fan da işlemciyle gelen stok fan. Acaba o mu dandik?.
SYSCLEANER
Mod
Fanın hızlanması normal. Thermal macunda bozulmanın ne kadar olduğuna göre değişir bir hasar olup olmayacağı. Düzeltmesi kolay bir şey yeni macun alıp uygulayabilirsin. Ses seni gerçekten çok rahatsız ediyor ise soğutma bloğunu değişmen gerekir. Elbet daha iyisi vardır ama ben nerden baksan 6 senedir Thermal Take BigTyphoon kullanıyorum halende memnunum...
Komansnala
Üye
SYS hocam bir yardım gözünü seveyim.
Komansnala
Üye
Abi ufak bir parmak izi vardı sadece jel de. Ondan olması düşük ihtimal gibi geliyor. HA tabi kutusundan çıkan jel dandikse onu bilmiyorum. Acaba güzel bir işlemci fanı alsam sessiz ve güzel soğutmalı bir çözüme erişebilirmiyim, yoksa aynı terane olacaksa boşu boşuna para vermek de istemiyorum açıkcası.
Komansnala
Üye
http://forum.shiftdelete.net/islemci/290720-amd-fx-8120-islemcim-cok-isiniyor-ve-ses-yapiyor.html

Şöyle bir şey buldum. Elemanın problem aynı. Muhtemel olay stok fan olmasından.

O halde bana, düzgün az sesli 50-60 tl civarında bir işlemci soğutucusu önerebilecek olan var mı acaba?.

(flood için de sorry)
SYSCLEANER
Mod
var olan thermal pasta yerine daha iyisini uygulamak daha iyi tabiki attığım öbür mesajda söyledim stok fanın yerine alınabilecek fanı...
Komansnala
Üye
Ay ben onu jel markası sandım ya : ). Teşekkürler hocam.
Komansnala
Üye
Komansnala
Üye
Vay be, paran varsa kafan rahat be : ). En ayı gibi oyunlar da bile bu aletin sesini duymadım resmen.
discussioncontroller