İşlemci Fan'ı Aşırı Gürültülü.(imdat)
SYSCLEANER
Mod
Her zaman söylemişimdir. PC pahalı bir hobi..
Komansnala
Üye
AMD FX-8350 + Sapphire HD 7850'den beklediğim performansı alamadım açıkcası.

Acaba aynı ekran kartından 1 tane daha alıp crossfire yapsam, yaklaşık 500 tl'ye değecek performans artışı sağlarmıyım diye düşünüyorum. Gerçi kasa da yeterli yer var mı bunu yapabilecek ondan da emin değilim ama.

Onun dışında 350 tl'ye temiz Playstation 3 var 2. el, onu mu alsam hiç kasmadan bilemedim.
LovermanLoverman
Üye
Of abi hala crossfire falan uğraşacak mısın gerçekten... 500 TL'yi basıp aynısını almaktansa üstüne biraz biriktir daha iyisini al crossfire'dan on kat daha iyi verim alırsın.

işlemci fanı için ise macun değiştirilsin denmiş, kasanın içine minik fanlar da monte edebilirsin, kasanın yerini değiştirebilirsin, ben mesela benim eski pcnin altına mermer koymuştum, açık duruyordu falan... Ayrıca küçük fırçalar ile temizleyebilirsin de, ondan sonra makina idle iken bir kaç, oyundayken kaç oluyor bakarsın. Olmadı ekran kartının fanını falan da temizlersin, her şeyi temizlersin komple. Temizlik çok önemli. :)
Komansnala
Üye
Ya ekran kartını yeni aldım sayılır o yüzden değiştirmek istemiyorum. İşlemci fanını da hallettim zaten de...(Ben PS3 alayım en iyisi be : ))

Edit: Lavır avatarın çok adorable olmuş lan : )...
LovermanLoverman
Üye
Kişisel tercih, bence iyi bir masaüstü her şekilde önde. Arkadaşlarınla oynayacaksan konsol tabii vs.
Komansnala
Üye
gtx 1070 aldım. PC çok pahalı bir hobi.
discussioncontroller