Death KnightDeath Knight
Üye
When a man lies he murders
Some part of the world
These are the pale deaths which
Men miscall their lives
All this I cannot bear
To witness any longer
Cannot the kingdom of salvation
Take me home...

Did Kingdom Of Salvation take u home?
Creator
Üye
Detim ya ^ - ^ Tanıdığım sevgi toparlağı az sayıda insandan biri bu adam valla. Her nerde yaşatılıyorsan mutlu ol ve pastanı yemek istiyorum lan ._.

Tikkat: Aşırı ciddiyet seviyesi "tl;dr" resimleri koyma dürtüsü uyandırabilir.

Şimdi durum şöyle...

Sınırlar

Benim takip ettiğim sınırlı sayıda forum bulunuyor.

Bu forumlarda tanıdığım sınırlı sayıda insan var.

Forumların kendisi bana bir aidiyet duygusu yaratmıyor. Sürekli takip ettiğim forumun insanları bir şekilde msn vs. ile hızlı iletişim ağına giriyorlar. Benim içinde bir forumun takip edilebilitesini belirleyen etken bu oluyor.

Bu süreçte farkında olunması gereken şey forumun işlevsellik sınırları. Forumlar kelime anlamı ve tarihi kökeni bakımından, insanların tartışmak için kullandığı mekanlardır. Bu şekilde kabaca özetlemek mümkün. Olaya bu şekilde bakınca herhangi bir forumu yuva edinmek çok manalı gelmiyor.

Çünkü forum dediğin olgu sürekli değişim geçirir. Antik Yunan'da da böyleydi şu anda bile böyle. İçerisindeki kişiler, atmosferi, amacı, niyeti, üslubu değişir. Forum mekaniği böyledir yani. Zamanında benimde çok sevdiğim bir forumda tribe girip "Bu forum çok değişti, tanıyamıyorum. Gidicem artık buralardan." temalı bir konu açtığımı hatırlıyorum mesela. Gerek yok abisi böyle şeylere. Hani yapana değilde yaptığım işe bakarak kendime söylüyorum.

Forumla tripleşmek manasızdır çünkü ertesi gün yakınılan iç mekanikleri tekrar değişir, yakınılan kişiler gider. Burada yazmak, foruma hitap etmek, bağlılık göstermek 3-5 kişiyle, 3-5 referansla sınırlandırılabilecek bir durum değildir. Hitaplar, bağlılıklar, yazılar sürekli değişen bir organizmaya nasıl referans verebilir ki?

Fizik okumayı bu açıdan çok seviyorum. Edebi, ahlaki veya felsefi açıdan aşırı derece irdelenmesi gerekebilen durumlara fiziksel yaklaşımlarda bulunmak az hata payı ile yüksek verim yaratıyor. Fizikçi amcalar bu tarz bir problem için bana der ki:

Çözüm sonuca giden en kısa yoldur.
Mantıklı yol genellikle akla gelen en basit açıklama olur.

Bu durumda benim ulaşmaya çalıştığım çözüm en kısa ve en basit yanıt olmalıdır. Kaosun içine düzen kuramazsınız. Aklıma gelen en basit sonuç bu. Eğer bu hataya düşülürse "Eskiden forum şöyleydi. Yeni nesil şöyle kötü vs." muhabbetleriyle forumdan kırık kalple ayrılmak bu hatanın getirdiği üzücü bir sonuç olur.

Lafı bu kadar dönüp dolaştırıp nereye getiricem ben şimdi? Aslında lafı ben gereği yere getirdim sayılır, nadasa bırakıp hitap kesiminin farkındalığına güvenmek niyetindeyim.
...
..
.
Ama küçük bir toparlama yapmak gerekirse...(güvensizliğin 4. saniyesi) forum dediğin nedir ki yiğenim? Tanıştığın kişiler asıl mevzu. Foruma 1000 kişi yazıyorsa artık 4ünü tanıyorum mesela ben. O yüzdende yönetimiymiş, organizasyonuymuş falan beni çok çekmiyor haliyle. Tanıştığın kişilerle görüşmek bir forumdan kazanabileceğin optimum kardır. Forumların aracı insanların kalıcı olduğu akılda kalırsa herkesler için daha sağlıklı bir ortam oluşur diye düşünüyorum.

Bu nedenledir ki ben buralardan çekip giderim, sonra tekrar gelirim, yazarım, ederim falan. Yadırgamamak lazım. Bu forumun bünyesindeki yazarların bazılarını tanıyorum, hepsini çok severim. Aktif bakındığım dönemde buranın müdavimi olan elemanları bilirim ederim. Görsem iki üç muhabbet döner falan. Bunlar yetiyor yahu. Forumlar insan yaşamını sınırlayan bir öge ise dışarıda kocaman bir okyanus var. Daha fazla bir beklentiye girmeyelim, girdirtmeyelim bence. Böyle güzel.

Böyle tatlı..

Birde dondurmam gaymak vardı ^_^ 

Son olarak Doğanay limonata reklamları ne kadar korkunç yahu? Tiksindim resmen >_>
AbidikMobidikAbidikMobidik
Üye
Göbeği ata ata, Uludağ Limonata!
Death KnightDeath Knight
Üye
Doğanay limonataaa aaa aa! Ta ta ta tat tat tat taaaa, ta ta ta taaaaaa!

@crea

sevişelimmi?
Creator
Üye
Abi düşünsem bu kadar kötü bir jingle yazamam ya. Cidden oturucam ve korkunç bir şarkı yazıcam diyecem. Ama cık, olamaz bu kadar başarısız olamaz...

._. Sevmek sevişmekten mi geliyor acaba detim ._.?

Bu arada Starcraft 2mi yurtdışından getirmek suretiyle Aral'ın 50 küsür tl'lik kazığından kurtulmuş bulunuyorum. Kendi kazığının üzerine otursunlar artık :F Mutluyum hehe.

Death KnightDeath Knight
Üye
Ben işin felsefe kısmını bilmem hocu. Tek bildiğim: İnsan gibi değil, hayvan gibi...
Creator
Üye
Şimcik Şöyle Oluyor...

Şöyle ki hava sıcak. Uyku tutmuyor. Sonra ben öğlen dayanamayıp sızıyorum. Akşam uyanıyorum. Sabaha kadar uykum gelmiyor. Öğlen dayanamayıp sızıyorum.... Vampir gelse ısırsa, benide vampir yapsa haberim olmayacak duruma gelicem yakında, yemin ediyorum. Anca final döneminde farkederim. "Eneeee sınav vardı lan!?" diye panikle uyanıp okula koşarken... aniden güneş =/ "OSSSSMAAANNN HOCAA YAKTIN BENİİİ!" son sözlerim olabilir böylelikle >_> Ayrıca okuyanlar arasında genç liseli hanım kızlarımız olabilir. Vampir derken gay edvırttan bahsetmiyorum, yanlış anlaşılma olmasın /= Akp ayaklı sembolü gibi dolanılır mı öyle...

Final Fantasy 12 oynamaya çalışıyorum. Ama sorun şu ki oyun ingilizce dublajlı. Uzak doğulularla avrupalıların hitap ve tepki verme olayları o kadar farklı ki aklıma bu kadar tezat başka tek birşey gelebiliyor. O da hiç şüphesiz ki zaman lordu olan birinin inatla ve piskopatça İngiltere'yi ziyaret etme saplantısı. Abi zamanda, uzayda gezebiliyorsun. Şu milletçi ayaklarını bir kenara bırakalım. Benim öyle imkanım olsa dövseler dünyaya dönmezdim be. Akıllı ol ._."

Böyle bir dönem geliyor. Oturup düşünüyorsun, "çok mu başarısızım ben lan?" şeklinde hani? Gelmiyor mu yoksa =/ Bende garip biçimlerde vuruyor o düşünce. Mesela yapıcak hiçbir şey olmadığı vakit kafam kurcalanıyor. "Bi işe yaramıyon olm" gibilerinden örnek verebiliriz. Tam terside geçerli. Birşeye yetişemiyorum o zamanda. İyice sinirim bozuluyor.

#ağlama paragrafları# Genelde bir düzenim olmadığı için ya hep ya hiç yaşıyorum. Şu an mesela, network yönetimi üzerine 7 tane sınava girmem gerekiyor. Sınavlarda eşek yükü para olması sebebiyle çalışıp tek seferde geçmem lazım. Bu sene Ales'e giricem. Okulu bitirmeye çalışıcam. Düzenli bir işe girme niyetindeyim. Yurtdışı için yükseklisans ve burs sınavlarını takip etmem gerekiyor. Tabi herkesin işi gücü derdi var. Ama ben bunları yetiştiremeyeceğim yani. Durum böyle oluncada sinir büsbütün bozuluyor.

Bende baktım madem her durumda sinirim bozuluyor. Bunların hepsini kafamdan çıkarmaya çalışayım diye düşündüm. Bu konuda bazı rutinler pozitif etki yaratıyor. Bu ay düzenli antremanımın bir senesini doldurdum mesela. 2 günde bir min. 5 farklı rutinden 280 adet göğüs kaslarını çalıştıran hareket, 2-3 farklı rutinden 100-200 adette kol kaslarını çalıştıran hareketlerden yapmaya özen gösteriyorum. Toplamda az gözükmesi normaldir. Fakat işe başladığımda 20lik setlerle "bacaklar havadayken dümdüz ileri uzatıp sonra yere indirmeden karına çekme" olarak özetleyebileceğim hareketi her tarafım ağrımadan bitiremediğim düşünülürse kendimi övmeye hakkım var bence :F

Antreman dışında çocukluğumdan beri ilgimi çeken maden ve işlenmemiş değerli taşları toplayarak hatırı sayılır bir koleksiyon elde ettiğimi farkettim. Taşların sayısı konusunda iyice tatmin olunca da warhammer 40k figürlerimi alıp boyamak ve ordu kurmaya devam etmek istiyorum.

Bunlar gibi kafa oyalayıcı aktiviteler yaparak kendimi rahatlatabiliyorum. Rahatlatmakta gerekiyor çünkü bir süre sonra boş şeylerle doluyor kafa. Bir insanın sabah uyanır uyanmaz aklına gelen ilk şeyin "aslında iyi bi çift olabilirdik lan" olması ne kadar hazin birşeydir mesela. Bir maruzatın varsa ilgililerle konuşursun yani di mi? Köşede yetersizler gibi pusmak fena. Veya kalkınca "bugünde hiç bi halt yapmadan günü bitircen" düşüncesinin kafaya takılması, hatta kafaya bütün gün takılıp gerçektende o günü çöpe çevirmesine ne demeli? Sadece düşünerek kaç milyon atm enerji sarfediyoruz kim bilir. Adamı evinden atarlar, yerine A sınıfı kurutma makinası koyarlar "daha az yakıyor daha çok iş yapıyor" diye. Aman diyeyim. Böyle yapmayın, yaptırmayın.
#ağlama paragrafları sonu#

Başarısız olup olmadığımı düşünüp sonunda cevabı buldum ama. Dünyanın kalanı benden daha başarısız ^ - ^ O yüzden teknik olarak ben en birinci oluyorum hehe.

Antreman demişken geçen okuduğum sandık içi aklıma geldi. Adam şey demiş: "işte vücut çalışanlara böyle manasız bir 'kendine hayranlık' durumu geliyor". Altına imzamı atarım abicim. Ben öyle çok belirgin kaslı hayvan gibi bişe değilim. Ama bir sene önce hiç olmayan kaslarım en azından artık "varmış lan" seviyesine geldiği için bazen aynanın karşısına geçip "FAK YEŞ @_@ " yapıyorum. Düşmana verilmemesi gereken bir fenalık bu xD

Bundan başka ne var? Hıı blog mlog vardı. Ama kafamdaki projeleri gerçekleştirmeden onun perdesini açmakta istemiyorum. Yetenek, zaman, ilgi. Bunların hepsini bana yollayın sdf.

Bitirirken sizi eli boş yollamak olmaz. Hayatınızın oyunuyla tanıştırayım. Ben bu oyunun müptelası oldum. Kontrolleri göründüğünüz anda ısınacaksınız. Oyunu oynarken gecelerin, gündüzlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Sonuna ulaşabildiğiniz duyacağınız tatmin duygusunu başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Size bunların garantisini veriyorum. Kendinizi daha fazla mahrum etmeyin:

http://www.stumbleupon.com/su/18D7cS/www.albinoblacksheep.com/games/timesnail

Death KnightDeath Knight
Üye

...Akp ayaklı sembolü gibi dolanılır mı öyle...

fsdafdsgs

... kafam kurcalanıyor. "Bi işe yaramıyon olm" gibilerinden örnek verebiliriz. Tam terside geçerli. Birşeye yetişemiyorum o zamanda. İyice sinirim bozuluyor...

Düşünme işlevini bile yerine getirmeyen insanları düşün bir de? Hayatı olduğu gibi, gelişine yaşayan insanları düşün. Hayatın sadece çalışmaktan, para kazanmaktan ibaret sananları düşün. Sence işe yaramaz mısın?

... önetimi üzerine 7 tane sınava girmem gerekiyor. Sınavlarda eşek yükü para olması sebebiyle çalışıp tek seferde geçmem lazım. Bu sene Ales'e giricem. Okulu bitirmeye çalışıcam. Düzenli bir işe girme niyetindeyim. Yurtdışı için yükseklisans ve burs sınavlarını takip etmem gerekiyor...

Ya Nehircim [link=ehi ehi ehi ehi]*[/link], bunlar gerçekten de ileride aranabilecek telaşlar. Bunları başardıktan sonraki ego tatmini hakkında fikir bile yürütemezsin. Arkana dönüp baktığında "ehi ehi en birinci benim ulean" moduna giriyor insan (link=abim söyledi valla :F]*[/link]

...2 günde bir min. 5 farklı rutinden 280 adet göğüs kaslarını çalıştıran hareket, 2-3 farklı rutinden 100-200 adette kol kaslarını çalıştıran hareketlerden yapmaya özen gösteriyorum. Toplamda az gözükmesi normaldir. Fakat işe başladığ...

Eheheheh, tahmin ediyordum senin bir işle meşgul olduğunu ama kas çalışmak olduğu aklımın ucundan bile geçmemişti. Seneye bizi de beğenmezsin orandan burandan kas çıkartarak ;D

Başarısız olup olmadığımı düşünüp sonunda cevabı buldum ama. Dünyanın kalanı benden daha başarısız ^ - ^ O yüzden teknik olarak ben en birinci oluyorum hehe.

Welcome to Brotherhood of Awesomeness ;)

Death KnightDeath Knight
Üye
Flood Alert

Üstteki mesajdaki hataların farkındayım ama düzenleyemiyorum. Zira forumun bir ayağı çukurda.

Bu forum hatası Joomla! ile hazırlanmıştır. - Copyright © 2005-2009

Creator
Üye
Hihe yok ya. Çalışma işi çok yavaş ilerliyor. Bir beş sene sonra tanımam tabi ama seneye için söz veremem xD

Ve evet yönetim benim sayfalarıma sabotaj yaptı :/ Önizlememiz, editimiz falan yok. Tarih öncesi mağara adamları nasıl post kasıyorsa o şekilde kasmak zorundayız.

* Her ramazanda reklamlarında iftarı neşeyle ve kolayı fondip ederek açıldığını gösterten şirketler, bir neslin mide kanamasından ölmesine neden olacak.

* Final Fantasy 8'deki Zell'i hatırlayan var mı? Onun giydiği gibi yolda ve okulda da giyilebilecek cinsten knuckers arıyorum. Bulanların danışmaya gelmesine...

* Starcraft oynuyorum harıl harıl. Ama rakibe taciz dalışları yapmayı bir türlü beceremedim. Çok gerekmedikçe birini aramayan ben rakibin üssünü taciz etmeyi pek beceremiyor haliyle :/

* Bir ara kafam rahat olsa forum temelli flash oyun tarzı birşey yapmak istiyordum. :/ Spor bölümünde maç yapıp, troll sağanağından kaçmak falan. Bence hala iyi bir fikir. Şu an starcraft ve diablo furyası arasında satışlarım etkilenmesin diye yapmak istemiyorum sadece ._.

* Ramazan ayında haber izlemek ne kadar büyük bir zaman kaybıymış bu arada. Denize girsem oruç bozulur mu, işe girsem oruç bozulur mu...?

" X'e girsem oruç bozulur mu" kalıbında haberler var. Bütün sene akıllarına geldikçe not alıyorlar. Sonra ramazanda üzerimize kusuyorlar. Aman diyeyim."

* Inception'ı izledim. Aklıma takılan tek bir olay var. Neden böyle değil?
Spoiler: [img width=425 height=706]http://forum.paticik.com/thumbnails/d9e/297/923/9db/381/768/d10/ee6/efa/fe2/95_450xNULL.jpg[/img]

* Ogz radyo işi öldü galiba ya. Milletin eski hevesi kalmadı pek. Ne güzel nameler dinliyorduk halbuki...

discussioncontroller