Elite Dangerous
Starlet
Üye
Konu önceden açıldıysa veya yanlış yerdeyse (Oyunun simülasyon olduğunu düşünüyorum) kusura bakmayın.
Bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz. Bakındım oyunla ilgili konu göremedim. Amiga zamanının efsane oyunlarındandı. 2.si rezildi (Frontier Elite) Nerdeyse gezegenlerin içinden geçiyorduk. Şimdi Elite Dangerous adıyla yeniden yapılıyor. Kickstarter'da bağış açmışlardı ve 1.500.000'i aşkın bağış toplanmış. İsmi lazım değil diğer dergi önincelemesini bu ay yapmış. (Oyungezerden de bir öninceleme bekliyorum bu ay yapılmadıysa). Kickstater olmasa da oyunun kendi sitesi üzerinden hala bağış alıyorlar ve bağış yapanlara da ufak hediyeleri var. Ben heyecanla bu oyunu bekliyorum. Sanırım Ocak 2014 gibi çıkacak. Çıkış tarihi ve önsipariş şu an yok. Hatta hakkında dğru düzgün bir bilgi bile yok. Sizde bu oyunu sevenlerden misiniz.
Sitesi:
http://elite.frontier.co.uk/

Kickstarter sayfası: http://www.kickstarter.com/projects/1461411552/elite-dangerous?ref=category
kral julienkral julien
Üye
karşımızda, gerçekten üzerine zaman ayrılmayı hak eden bir yapım var gibi duruyor

ben sinan abi sayesinde öğrendim, böyle bir oyunun varlığından haberdar olmak lazım

DharkanDharkan
Üye
Star Citizen çıkana kadar oynanabilir ama pahallı geldi bana

ayrıca gameplay trailer diye çıkardıkları trailer'da inanılmaz dalga geçildi, bulabilirsem atarım

there we go;
FaironFairon
Üye
Zaman ayırabileceğimi düşünsem hemen girişicem ama tek çekincem o. Oyun çıktığından beri kararsızdım, sağolsun Sinan Abi'nin videosu da yardımcı olmadı(almamak için ikna etmeye çalışıyordum kendimi).

Ortada çok ayrıntılı düşünülmüş bir oyun ve çok büyük bir evren var. Tür seviliyorsa en iyi sçebeklerden birisi şu an için. Gerçi sürekli online olması sıkıntı ama online singleplayer modu da var sanırım.

Rakibi sayılabilecek Star Citizen a göre çok daha çekiyor bu oyun beni bir de. Star Citizen patlayacakmış gibi bir his var bende hep.

Beğenenler: kral julien, maviasura

kral julienkral julien
Üye
>son paragraf

FaironFairon
Üye
Dharkan dedi:

Star Citizen çıkana kadar oynanabilir ama pahallı geldi bana

ayrıca gameplay trailer diye çıkardıkları trailer'da inanılmaz dalga geçildi, bulabilirsem atarım

there we go;

Videoyu izleyemedim ama yorumlara bakarsak pek de ciddiye alınmaması gereken bir video olmuş gibi gözüküyor.
DharkanDharkan
Üye
Yoo gayet honest trailer olmuş, oyunu olduğu gibi gösteriyor en azından, izlenmeli.

Ayrıca oyuna garezim de yok hani onu da söyleyeyim, sadece Star Citizen geç çıkıyor diye tonla mırın kırın edilip, kesin patlar vs vs deyip de şu oyuna 50 euro vermek bana mantıklı gelmiyor.

FaironFairon
Üye
Star Citizen'ı bu oyundan iyi yapan nedir peki?
AlphariusAlpharius
Üye
kişi başı ortalama 500 euro verilmiş olması
creiGncreiGn
Üye
Dharkan dedi:

Yoo gayet honest trailer olmuş, oyunu olduğu gibi gösteriyor en azından, izlenmeli.

Ayrıca oyuna garezim de yok hani onu da söyleyeyim, sadece Star Citizen geç çıkıyor diye tonla mırın kırın edilip, kesin patlar vs vs deyip de şu oyuna 50 euro vermek bana mantıklı gelmiyor.

Star Citizen'ın problemi geç çıkmasından ziyade toplanan para arttıkça bol keseden vaatlerde bulunulması bence. Bir noktada söz vermeye bir dur demeleri ve yeni içerik eklemeyi bırakıp oyunu bitirmeye yoğunlaşmaları gerekiyor. Çok detaylı takip etmiyorum yalan olmasın ama, onca vaadedilen şey arasında sadece iki modül tamamlanabilmiş durumda sanırım.

2016 sonu gibi bir planlanan çıkış tarihi olan oyun için geriye kalan modüllerin tamamlanabilmesi hayal gibi açıkçası. FPS, boarding, planetside, persistent universe, squadron 42... Verilen sözler bitmiyor ve bunların hiçbiri yapılmış değil şu ana kadar.

Doğruya doğru, Elite'den daha güzel görünüyor oyun. Uçuş dinamikleri ve combat da daha güzel ama, Elite'in şu an sunduğu bütünlük ve derinliğe ne zaman ulaşır Star Citizen meçhul. Gereksiz şekilde yüksekten uçarak olmaması gereken bir beklenti yarattılar ve yaratmaya devam ediyorlar.

Elite'e gelirsek de online oyunlardaki klasik bağlantı problemleri aşıldığı zaman gayet güzel bir oyun olacak gibi duruyor. Bahsettiğin honest trailer'ın art niyetli olduğunu sen de biliyorsun, yapma gözünü seveyim. Adamların tek hatası böyle ciddi bir oyunu bol ekşınlı, ergenlere hitap eden bir trailer'la tanıtma gafletinde bulunmaları. Yoksa ilgili olan herkes biliyor oyunun ne olup olmadığını.

Star Citizen daha ufukta görünmüyorken ona para vereceğime Elite alırım şahsen. Sonuçta Elite de Star Citizen kadar işinin ehli bir yapımcı tarafından tasarlanmış bir oyun. Umarım Star Citizen da tam anlamıyla patlamaz büyük ihtimalle ama, söz verilen herşeyi yapabileceklerini de sanmıyorum.

Beğenenler: Fairon, RedBeard

kral julienkral julien
Üye
Şu tartışılan trailerda adamlar bizde aksiyon yok gerçekçilik var demek istemiyorlar mı, yoksa ben mi yanlış anladım ?
discussioncontroller