Dayz Standalone OGZ Grubu (Ön Toplaşma)
Zodiac
Üye
ya arkadas tutuyorum kendimi ama soyleyeyim yine de.

olay aslinda dusundugunuzden cok daha farkli. ben de en basta sizin gibi dusunuyordum ama oyunun gelisimini yakindan takip etmeye baslayinca, yapilan cogu hareketin cok mantikli oldugunu dusunmeye basladim. rocket ve ekibi, neden arma 3 motoru degil de arma 2? ya da neden cogu ozellik hala eklenmiyor/gecikiyor? gibi surekli sorulan sorulara yuzlerce kez cevap vermisler. internet elinizin altinda, adamlar reddit ve forumlarda bas bas bagiriyor ama birak arastirmayi oyunu bile oynamadan buraya gelip "kesinlikle almayin mod daha iyi" ya da "iceriklerin hepsini cikarmislar simdi eklemiyorlar" diye atip tutmak cok kolay zaten.

arastirmayacaginizi bildigim icin yine yazayim.

oncelikle sa ile mod arasindaki en belirgin fark hileler. isteyen gidip modu oynayabilir ama hilelerden dolayi pek keyif alacagini sanmiyorum. gerci salla hileyi yav, mod cok sey vaat ediyor o zaman mod daha iyi :)

peki neden standalone arma 3 motoru kullanmiyor ve gelistirmesi bu kadar geciktirildi?

cunku adamlar hileleri engellemek icin butun her sey server side olacak sekilde ayarliyorlar. oyunla ilgili cogu hesaplama, server tarafindan gerceklestiriliyor. en basitinden sirf bu tip hesaplamalar daha rahat olsun diye adamlar server buildi icin 64 bit kastilar.

arma 3 motoru bu tip server side calisma ve dayz'ye eklenecek ozellikler icin uygun degil. sirf bu yuzden adamlar su anki render motorunu sokup yenisini tekrar yaziyorlar.

modda olmayan bir ton ozellik eklendi ve eklenecek olanlar hizla yapiliyor adamlar sirf bunun icin yeni ekip satin aldilar. sa'daki optimizasyonlar moda gore cok daha gelismis ve guven verici. adam diyor ki "modda olan seyleri begenmiyoruz onun yerine gercek dayz deneyimini yansitacak seyleri eklemek ya da ona gore sekillendirmek istiyoruz".

adam insa edilebilir base'lerden (rusttaki gibi sacma sapan degil tabi), arac parcalari icin yapilacak olan savaslardan, mevsimlerden, ciftcilikten, yetistirilebilir hayvanlardan, steamworks entegrasyonundan ve arma'da olmayan bir suru gelismis ozel icerikten bahsediyor. oyun adi ustunde "standalone". tamamen kendine ozgu icerikleri olan bir oyun yapmak istiyor adamlar. moddaki ayni icerigi birebir kopyalasalardi standalone olmasinin ne anlami kalacakti ki? herkes gider modu oynardi o zaman.

ayrica yil sonuna kadar cogu hedeflenen sey gerceklesmis olacak ve 2015 basinda da oyun cikacak. adamlarin bu kadar yavas ilerlemelerine neden olan sey ekledikleri her ozelligin optimizasyonu etkilememesi icin ugrasmak ve ozelliklerin cogunu server side olacak sekilde ayarlamak zorunda kalmalari. devbloglari, forumlari ve dayz subredditini takip ediyorsaniz ne demek istedigimi anlamissinizdir zaten.
CaturdayCaturday
Üye
NOSE BİZİ KANDIRDI!
aztek
Üye
20 yerine 25 fps alınmasını ayarlamaları için senelerce beklemeyi göze alıyorsanız ne diyelim daha yav

Beğenenler: [Deleted User]

Zodiac
Üye
oyunu satin alma sayfasinda kocaman yazmis adamlar oyun early alpha almayin diye. gerizekali degilse early alpha oyuna 30 dolar verdik bi sey yok ühühü diye kimse aglamaz. neyse 500 kere anlatmanin anlami yok fanboy gibi yazmissin demek cok kolay zaten iki kelime :)

Zodiac
Üye
evet olayi sadece "her update'de revolver geliyor" gibi cok dar bir bakis acisiyla ele alinca oyle dusunmen cok dogal daha fazlasini beklememek lazim zaten.

early alpha olan bi oyun icin "oyun patladi" diye olayi bitirmek de bekledigim bir durumdu.

butun yazilara wot diyorsun ama kendin de isik hizinda wotlari dosuyorsun neyse giden 30 dolarima yanayim ben o zaman konu kapansin.
aztek
Üye
early alpha dediğin oyun daha dün geliştirilmeye başlanmadı yapma gözünü seveyim. standalone olunca koca bir yeni oyun parasını milletten tırtıklayıp, 5 fps optimizasyon yapacaz diye yine aynı milleti aylarca, senelerce bekletmeleri ve bunu savunmanız üzücü cidden

ben de çıkar çıkmaz alrım kesin diyordum da iyi ki almamışım yav
funky_boyfunky_boy
Üye
zaten daha çıkmadı.
SwooshSwoosh
Üye
alfa sürümünde olan bir oyundan ne bekliyorsunuz allah aşkına?
buna para verip alan adamlar geliştirme sürecine katkı sağlamak amacında olmalı ama algı sanki erkenden oynamaya kaymış.

Beğenenler: Elagord

GluskapGluskap
Üye
Bu konu duruyor mu ayakta, oha. Alpha oyundan ne bekliyorsunuz muhabbetleri sürüyor hâlâ, cok iyi. Hatta öven bile çıkmış.

sa'daki optimizasyonlar moda gore cok daha gelismis ve guven verici.

Şuradan sonrasını okumadım ama bunları yazabildiğine göre geri ödeme falan yapmışlardır sana.

Bu kadar yazılandan sonra gidip bu heriflere para kaptırmayın.

Beğenenler: aztek, [Deleted User]

aztek
Üye
anlatamıyok hacı
discussioncontroller