oyungezer'e girerken kotu amacli site uyarisi
Zodiac
Üye
gun itibariyle oyungezer'e girerken google chrome girerken kotu amacli site uyarisi vermeye basladi. sadece bende mi oluyor bilmiyorum.

image

image
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Ne uyarıymış arkadaş. Bi' Tv`de son dakika olarak yayınlanmadığı kaldı.
BonecrusherBonecrusher
Üye
firefox da bana dedi.
gduman94gduman94
Üye
Hepsi koraks yüzünden
FirewingFirewing
Üye
İki farklı bilgisyarda bana da oldu. Sabah ofisten yarım yamalak gireyim demiştim. Gördüğüm kadarı ile başkalarına da olmuş.

Şimdi iki sebebi olabilir.

1 - Sitede ya da forumda (büyk ihtimalle forumda) verilen dış bağlantılardan birinin kökeni Google tarafından blacklist'e alınmıştır. Geçenlerde de bu tip bir olay olmuştu. Google siteleri sürekli tarıyor ve backlinkleri yokluıyor. incicaps.swf benzeri ya da daha abuk sabuk linkleri blacklist e almış olabilir.

2 - Site saldırı altında.

Çözüm şu an ne olacak ben de bilmiyorum fakat kullanıcıların kötü etkilenmeyeceği kesin.
dodgerdodger
Üye
en azından inci siteleri için bir sorun gözükmediğini söyleyebilirim. diğer konudaki mesajda drivers-nout.com diye bir adres vardı.
TodzaTodza
Üye
Büyük ihtimal site saldırı altında, webmaster'lar ilgileniyorlardır rahat olun. İçim rahat etmedi diyenler şifrelerini değiştirsin ne olur ne olmaz :)
CúthalionCúthalion
Üye
Ne saldırısı ya? Saldırı nereden çıktı durduk yere?
epic_dogepic_dog
Üye
Arkadaşlar,

Sabahtan beri, yaklaşık yarım saatte bir, tahminen bir zombi makine tarafından otomatik olarak yapılan "code injection" saldırılarını en sonunda engelleyebildiğimi düşünüyorum. Tabi bu süre zarfında index sayfasına eklenen kodu devamlı olarak temizlemiş olsam da Google amca arada yakaladı kodu. Şu anda sayfa temiz ve Google amcaya bildirdim ama uyarıyı ne zaman kaldırırlar bilmiyorum.

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.
Ozan Özkan
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
elin değmişken Mozilla amcaya da bildiriver olma mı, o da hala "saldırgan site" diyor boyuna... :)
epic_dogepic_dog
Üye

elin değmişken Mozilla amcaya da bildiriver olma mı, o da hala "saldırgan site" diyor boyuna... :)

Firefox ta google amcaya soruyor :sweatdrop:
discussioncontroller